Проблеми та перспективи розвитку та розміщення продуктивних сил Швейцарії
Швейцарія має дуже сильну експорту економіку на чолі з хімічною промисловістю та приладобудуванням, значну частину якого становить медичне обладнання та інші точні прилади. Така модель економіки є нееластичною за змінних економічних умов. Також вона має дуже важливу галузь фінансових послуг. На даний момент справи в економіці йдуть добре, хоча й існують деякі проблеми, а саме:
Міцність Швейцарського франку може вплинути на експорт, але Центральний банк був зайнятий купівлею франків у Німеччини, найбільшого торгового партнера Швейцарії, внаслідок чого спостерігалося швидке зростання економіки.
Витрати на охорону здоров'я зростають і якою б прекрасною не була швейцарська система, вона стикається з тими ж проблемами, що і багато інших економік - старіння населення і зростаючі витрати на охорону здоров'я.
У порівнянні з країнами, що розвиваються швейцарська економіка не зростає так швидко, і демографічна ситуація розвивається не настільки динамічно, як в інших країнах. Рівень безробіття, освіти і інше знаходяться на належному рівні, проте без поліпшення.
Екологічна ситуація в Швейцарії досить непогана, проте не на стільки, як того хотілось би.
Швейцарія сильно залежить від іноземних інвестицій. Вона сильно залежить від нафти, а економіка значно постраждала від стрибку цін на нафту. Економіка сильно залежить від туризму.
Основна сучасна проблема швейцарських банків пов'язана з наростанням міжнародних претензій щодо використання ними принципу «банківської таємниці», яка дозволяє деяким іноземним вкладникам ухилятися від сплати національних податків і навіть «відмивати гроші». Швейцарський банківський сектор прагне позбутися від такого «негативного іміджу». Проводяться додаткові посилення, які зобов'язують банки більш ретельно перевіряти походження будь-яких грошей. Але міжнародні претензії нікуди не зникають.
У широкому плані громадські фінанси все більше концентруються на стимулюванні найбільш ефективного вирішення двох основних господарських (соціальних) проблем. Перш за все необхідно підвищення ефективності всієї системи освіти шляхом інтеграції науки і практики. Використання більш кваліфікованих кадрів в економіці повинне забезпечити постійний інноваційний прогрес. Друга проблема - необхідність суттєвої модернізації транспортної інфраструктури, що вирішальним чином забезпечить рентабельність новітніх видів виробництв. Це відбудеться в результаті масштабного виходу продукції на світові ринки і помітного припливу іноземного підприємницького капіталу (будівництво двох найбільших трансальпійські тунелів ведеться на бюджетні кошти). Декларована мета швейцарської економічної політики - затвердити країну в якості одного з провідних світових центрів технології та досліджень.
Успішність вирішення соціальних проблем зазвичай тісно пов'язується з підвищенням економічної ефективності. Сучасні соціальні умови в країні вважаються одними з найкращих у світі. Але останнім часом у зв'язку зі швидким старінням населення виникла певна незбалансованість у державній пенсійній системі. Відомо, що Швейцарія володіє величезними золотими резервами. Вони складають приблизно 10 унцій на душу населення, що в 10 разів перевершує показники США та Європи. Деякі політичні угруповання (особливо популістські радикально-націоналістичні) пропонують використовувати ці золоті ресурси для зміцнення фінансової основи державної пенсійної системи.
Кредитно-грошова політика країни здійснюється Швейцарським національним банком. Вона спрямована насамперед на вирішення трьох основних проблем: забезпечення кредитно-грошової стабільності, зміцнення позицій швейцарського франка, підтримання на низькому рівні кредитних ставок.
Основною проблемою в короткостроковій перспективі є вплив дефляції. Швейцарський індекс споживчих цін зафіксував щорічне падіння цін на 0,4%. Цей показник дефляції, як очікується, знизиться до 1%. Це найгірший з кошмарів Центрального Банка. Швейцарський ВВП, згідно з прогнозами скоротиться на 2,2%, але існує небезпека того, що це зниження обсягів виробництва може бути посилено дефляцією. Дефляція може бути одним із самих руйнівних наслідків для економіки, оскільки перешкоджає витратам і інвестиціям.
Реакція Швейцарії на це включає спроби провести девальвацію своєї валюти, за допомогою інтервенцій на закордонні ринки. Це пов'язано в основному з продажем швейцарських франків за заниженою вартістю. Сподіваючись, що ця девальвація зменшить дефляцію, тому що:
Інші цікаві матеріали
Рекреаційні райони Закавказзя
Закавказзі, як і весь Кавказ, - важливий геополітичний регіон, з глибокої
старовини представляв сполучну ланку між країнами Сходу і Заходу і знаходився
на перехресті торгових шляхів між Близьким і Середнім Сходом і Європ ...
Проблеми відокремлення Південного океану
Південний
океан або Антарктичний океан - п'ятий за розміром океан Землі, що оточує
Антарктиду, що складається так би мовити з південних частин Атлантичного,
Індійського і Тихого океанів, що прилягають до Антарктиди.
...
Лучна рослинність України
Актуальність. Лучна
рослинність в структурі рослинного покриву України посідає другу позицію і
займає 8,5-9,0 млн. га. Якщо врахувати, що зі структури земельного фонду
вилучаються малопродуктивні землі та антропогенно п ...