Проблеми та перспективи розвитку та розміщення продуктивних сил Швейцарії
Експортовані товари будуть дешевші, через що попит зросте.
Ціна на імпортовані товари зросте.
Проблема такого підходу в тому, що багато інших країн прагнуть девальвувати свою валюту теж. Якщо швейцарський франк знеціниться по відношенню до євро, то це зробить експорт товарів з Єврозони менш конкурентоспроможним і знизить ціни на багато товарів в Єврозоні.
Проте спиратися на слабкий Швейцарський франк доволі проблематично, оскільки:
Інші країни також намагаються знецінити власну валюту
Швейцарія має профіцит рахунку поточних операцій, який має тенденцію до збільшення вартості валюти.
Швейцарія може бути примушена до більш нетрадиційних методів політики, яка може підривати статус швейцарського франка як сильної валюти [8].
Швейцарія має дуже сильний та потужний господарський комплекс, проте існують деякі проблеми. Наприклад, великі витрати на охорону здоров’я, старіння нації, можливість дефляції, застаріла інфраструктура, яка потребує вдосконалення. Проте існують і перспективи подальшого розвитку господарського розвитку країни. Можлива інтеграція Швейцарії до Європейського Союзу, що значно розширить можливості економіки, вдосконалення системи освіти, що забезпечить більш кваліфіковані кадри та більш якісну освіту.
Висновки
Сучасне розміщення продуктивних сил в Швейцарії лише певною мірою є результатом територіального поділу праці, зумовленого економічними, соціальними, природними і національно-історичними особливостями та географічним положенням окремих районів.
Швейцарська економіка відноситься до найбільш розвинутих і сталих у світі. Вона повністю інтегрована в глобальну економічну систему. За обсягом зовнішньої торгівлі та рівнем закордонних інвестицій Швейцарія входить до першої світової десятки.
На нашу думку, саме ефективне використання країною вигідного географічного положення зробило економіку Швейцарії однією з найсильніших у світі. Господарство Швейцарії найтісніше пов’язане з країнами Європи. Інші торговельні партнери: Китай, Японія США.
На регіональному рівні промисловим і економічним центром життя Швейцарії залишається господарський комплекс кантонів Берн, Цюріх, Люцерн, Женева.
Ключовими галузями швейцарської промисловості є хімічна промисловість, годинникова, технічна та металообробна. В цих та інших галузях досягнутий високий рівень концентрації виробництва та наукомісткості продукції. Важливу роль в економіці даної країни відіграє сектор послуг, так як Швейцарія є одним з найголовніших міжнародних фінансових та туристичних центрів.
Проте існують деякі проблеми, а саме: старіння населення і зростаючі витрати на охорону здоров'я, велика залежність Швейцарії від зовнішнього ринку та іноземних інвестицій, рівень безробіття невисокий, проте останнім часом постійно зростає.
В цілому, Швейцарія має досить розвинений господарський комплекс, який має можливість за сприятливих умов розвиватися і надалі.
Інші цікаві матеріали
Аналітичний огляд існуючих і перспективних систем навігації наземних рухомих обєктів
Обмірковуються підходи в оснащенні наземних
рухомих об'єктів (НРО) сучасними системами навігації (СН). Обговорюються вимоги
до перспективних СН та її склад. Зроблено висновки, що перспективна СН є
зкомплексована СН із ...
Створення планових геодезичних мереж методом тріангуляції
Комплекс робіт при побудові планових геодезичних
мереж методом тріангуляції складається з таких процесів:
-
проектні роботи;
-
рекогностування пунктів тріангуляції;
-
закладання цент ...
Грошова оцінка земель населених пунктів (на прикладі с. П’ядики,
Земля – основа
національного багатства, яка має по чисельності власників масовий, всенародний
характер. Також вона є унікальним товаром стосовно вартості якого завжди існує
суперечність: між власником землі та органами ...