Загальна характеристика природо-ресурсного потенціалу Миколаївської області
На півдні України, в басейні нижньої течії Південного Бугу на площі понад 24,6 тис. кв.км розкинулися землі Миколаївської області. Сприятливими факторами економіко-географічного положення Миколаївської області є її близькість до великих промислових центрів Донецько-Придніпровського регіону та вихід до Чорного моря. Це посилює значення області в територіальному поділі праці, зумовлює розвиток портового господарства, морського транспорту республіканського та міжнародного значення, а також рекреаційного господарства.
Практично всі земельні ресурси в області придатні для сільськогосподарського використання. У порівнянні з 2008 роком в Миколаївській області збільшилися площі ріллі - на 1,42 тис.га, сіножаті - на 0,15 тис.га, спостерігається зменшення площ сільгоспугідь, пасовищ, багаторічних сільгоспнасаджень.
Порівняно з попередніми роками в області спостерігається тенденція щодо збільшення використання води, основна частина якої використовується на виробничі потреби та зрошення. Основні проблеми щодо раціонального формування, використання та збереження водних ресурсів області полягають у забрудненні водних об'єктів шкідливими викидами та недостатньо очищеними промисловими і комунально-побутовими стічними водами; інтенсивному старінні основних фондів водозабезпечуючого і водоохоронного призначення, низькій продуктивності очисних споруд.
В Миколаївській області немає значних лісових ресурсів. У 2010р. порівняно з 2009р. площа лісорозведення на землях лісового фонду збільшилася на 372 га. Спостерігаються тенденції щодо збільшення вироблення продукції лісового господарства. Станом на 2010р. у Миколаївській області 9,1% від усіх земель, вкритих лісовою рослинністю, пошкоджено шкідниками та хворобами.
На сучасному етапі економічного розвитку проблеми щодо раціонального використання мінерально-сировинних ресурсів Миколаївської області полягають у важковидобувному характері значної частини ресурсів, виснаженості найбільш якісної частини запасів тощо.
З метою популяризації Миколаївщини, як території привабливої для туризму і відпочинку у найкращих місцях області щорічно проводяться фестивалі та інші масові заходи, до яких залучається чимало відпочиваючих. Одним із напрямків розвитку туристичної індустрії є надання екскурсійних послуг, водних туристичних маршрутів, прес-турів для представників регіональних та національних ЗМІ, метою яких є презентація туристично-рекреаційного потенціалу регіону.
природний ресурсний потенціал миколаївська область
Інші цікаві матеріали
Земельний кадастр і використання земель Городницької сільської ради Городенківського району Івано-Франківської області
Суспільні відносини щодо володіння, користування
і розпорядження землею (земельні відносини) перебувають у постійному розвитку.
Трансформація земельних відносин завжди на всіх
етапах людської цивілізації належала до ...
Загальні відомості про топографічні знімання і знімальні мережі
Одним з основних завдань
геодезичної галузі в Україні є забезпечення народного господарства
топографо-геодезичною і картографічною продукцією. На сьогоднішній день на всю
територію України складені топографічні карти ма ...
Застосування земельно-кадастрових робіт в методиці проекту
Метою моєї курсової роботи з основ земельного кадастру
є закріплення отриманих знань та їх застосування на практиці при виготовленні
технічної документації зе землекористувачам різних форм власності з виконанням
кадастр ...