Аналіз трудового потенціалу Миколаївської області
На виконання доручень Президента України і Уряду України, заходів Концепції дальшого реформування оплати праці в Україні, якою визначені основні напрямки та механізми підвищення рівня заробітної плати, відновлення її основних функцій, у області проводиться цілеспрямована робота щодо поліпшення загальної ситуації в сфері оплати праці. Завдяки вжитим заходам середньомісячна заробітна плата одного працюючого має стійку тенденцію до зростання.(Діаграма 4)
Діаграма 4. Інформація щодо рівня середньомісячної заробітної плати по Миколаївській області протягом 2006-2009 років та 9-ти місяців 2010 року
Разом з цим, протягом останніх років спостерігається сповільнення темпів зростання фонду оплати праці порівняно до темпів приросту середньомісячної заробітної плати. Основною причиною цього є: скорочення обсягів виробництва на підприємствах окремих видів економічної діяльності, зростання кількості працівників, що працюють на умовах неповної зайнятості, та скорочення чисельності штатних працівників.
Найвищий рівень оплати праці у січні 2011р. зафіксований на підприємствах з металургійного виробництва та виробництва готових металевих виробів, транспорту та зв’язку, фінансової діяльності, з виробництва та розподілення електроенергії, газу та води. Рівень заробітної плати в цих видах діяльності перевищив середній показник, який склався в економіці області в 1,4-1,7 раза [14].
Водночас, низький рівень заробітної плати, який не перевищував 66% від середньообласного показника спостерігався у працівників підприємств з добування корисних копалин, крім паливно-енергетичних, текстильного виробництва; виробництва одягу, хутра та виробів з хутра, готельного та ресторанного бізнесу, з виробництва гумових та пластмасових виробів, сільського господарства, мисливства та пов’язаних з ними послуг, будівництва, рибальства, рибництва, з целюлозно-паперового виробництва; видавничої діяльності, з виробництва електричного, електронного та оптичного устатковання, лісового господарства та пов’язаних з ним послуг.
Індекс реальної заробітної плати найманих працівників у січні 2011р. порівняно з січнем попереднього року, становив 109,4%(див.додаток Б).
У січні 2011р. порівняно з груднем 2010р. зафіксовано зменшення кількості працівників, які з економічних причин працювали в режимі неповного робочого дня, тижня, на 0,5%. Їх чисельність становила 11,2 тис. осіб, або 4,8% від кількості працюючих в економіці області.
Водночас, на 22,5%, порівняно з груднем 2010р., спостерігалось збільшення кількості працівників, які перебували у відпустках без збереження заробітної плати (на період припинення виконання робіт). Їх кількість складала 1,8 тис. осіб, або 0,8% від кількості штатних працівників.
Заборгованість із виплати заробітної плати (без урахування найманих працівників статистично малих підприємств та зайнятих у фізичних осіб-підприємців) упродовж січня збільшилась на 15,6%, або на 8,8 млн.грн. і на 1 лютого 2011р. становила 65,5 млн.грн [15].
Кількість працівників, які вчасно не отримали заробітну плату на 1 лютого п.р. становила 6,5 тис. осіб, кожному із цих працівників не виплачено в середньому по 3849,71 грн., що в 1,8 раза перевищує рівень середньомісячної заробітної плати по області за січень 2011р.(див.додаток Б).
У січні 2011р. розмір середньомісячної заробітної плати штатних працівників (дані наведені по підприємствах, установах, організаціях та їхніх відокремлених підрозділах з кількістю найманих працівників 10 і більше осіб) становив 2138,50 грн. і порівняно з січнем 2010р. збільшився на 18,9% та, водночас, в 2,3 раза перевищував прожитковий мінімум для працездатних осіб та мінімальну заробітну плату (941 грн.)(див.додаток Б).
У ключових ланках економіки області середньомісячна заробітна плата становила: в промисловості - 2859,74 грн., сільському господарстві, мисливстві та пов’язаних з ними послугах - 1247,73 грн. Співвідношення нарахувань у цих видах діяльності становило 2,3 раза.
Інші цікаві матеріали
Польща
Площа країни – 313 тис. км2,
чисельність населення – 38,6 млн. осіб (за цими показниками в Центральній
Європі Польща поступається тільки Україні). Столиця – Варшава. Державний устрій
– унітарна республіка. В адміністрат ...
Рекреаційний комплекс
Комплекс задовольняє потреби населення в оздоровленні, відпочинку і
змістовному проведенні вільного часу.
В рекреаційний комплекс входять такі об’єкти інфраструктури, як санаторії
і пансіонати, будинки і бази відпочинку, тури ...
Історія гірництва в Україні
Гірництво,
яке започаткувало історію техніки й справило суттєвий вплив на становлення
людського суспільства, було невід’ємною складовою життєдіяльності племен, що з
давніх часів населяли територію України.
Як
свідча ...