Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Найлегендарніші водоспади Південної Америки

За стародавніми переказами, які передавалися з покоління в покоління, предками чибча були дикі люди, діти гір і джунглів. Одного разу серед них з'явився чоловік, що став їхнім вождем. Це був Бочик, якого бог Сонце послав до людей, щоб вивести їх із дикого стану. Його жінку звали Чиєю.

Бочик справді зробив дуже багато корисного для людей, щоб полегшити їхнє тяжке життя. Він навчив їх скотарювати й землеробити - сіяти кукурудзу, садити картоплю, виготовляти пряжу і шити одяг, жити громадою у добрій згоді.

Чия була зла і підступна, всіляко перешкоджала добрим справам свого чоловіка, але робила це потай. Бочик не знав, що вона виконувала волю злих демонів.

Одного разу Бочик відлучився - пішов доповідати богу Сонцю про те, що зробив за його дорученням для людей.

А Чия, скориставшись з того, що чоловіка нема, задумала страхітливу справу - знищити весь рід людський.

З допомогою чаклунських чарів вона скинула в ущелину, якою протікала річка Фунза (так колись називалася річка Богота), величезні кам'яні брили.

Річці Фунзі нікуди було текти, і вона почала розливатися по долині.

Для людей це було жахливою катастрофою. Вода прибувала, та так швидко, що люди не встигли втекти, вивести худобу, забрати хоч що-небудь із майна. На тих, хто шукав порятунку на незатоплених місцях, Чия напускала полчища демонів, які ловили людей і скидали в воду.

Коли Бочик повернувся і побачив страшний хаос, руйнування і загибель людей, усе лихо, що його завдала Чия, дуже розгнівався і вирішив покарати зрадницю.

Біля острова Гуатовіта він наздогнав утікачку Чию, і тут відбулася велика битва між подружжям. Чия покликала на допомогу демонів пекла, і вони почали перемагати Бочика. Тоді він попросив бога Сонця допомогти йому.

Бог Сонце розкидав демонів, а Чию жбурнув на небо і зробив її Місяцем, щоб світила людям, коли вони сплять. Потім за допомогою небесної блискавки зробив пролом у велетенському завалі і випустив річку Фунзу із полону.

У місці, де вода побігла з озера, утворився великий водоспад Таквен-дама, а від величезного озера, коли з нього витекла вода, залишилося озеро Гуатовіта, як пам'ять про всесвітній потоп.

Учені ще не дійшли остаточної думки про те, чи лежить в основі цього стародавнього переказу чибча дійсний факт, чи він є красивою казкою далекого минулого.

Не виключено, що в давні часи льодовик, низько спустившись, міг перекрити річку, від чого утворилося велике озеро. Коли ж вода прорвала крижану греблю, то виникла катастрофічна повінь, яка завдала багато лиха місцевим жителям, що й закарбувалося в пам'яті народній. Подібні події мали місце і в інших країнах світу.

Перейти на страницу: 1 2 3 4 

Інші цікаві матеріали

Демографічна ситуація в Донецькій області за період 1991-2010 рр.
Стан і розвиток суспільства визначається в значній мірі кількістю і складом його населення, його трудовим і, у тому числі, творчими можливостями. Демографія - це наука про закони відтворення населення в їх суспільно- ...

Історія досліджень печер в Україні
Історія вивчення карстових печер України тісно пов'язана з історією географічних, геологічних, біологічних, археологічних, карстознавчих досліджень. Карстова комісія НАН України в 1993 р. виступила з ініціативою пі ...

Князівство Ліхтенштейн - карликова держава
Князівство Ліхтенштейн (нім. Fürstentum Liechtenstein) - країна на заході центральної Європи, межує з Австрією на сході і Швейцарією на заході. Державний устрій - конституційна монархія. Площа 160 км²; ст ...

Головне меню

Нафтова промисловість
Водоспади світу
Місто та його структура
Історія географічної науки
Проблеми сучасності
Геодезія
Всі матеріали

Землевпорядкування

У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

Природні ресурси

На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
 

Геоморфологія

Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

Грунтознавство

Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


Наверх

© www.novageografia.com - Всі права захищено