Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Льодовиковий покрив

Айсберг

(від німецького Eisberg - льодова гора) - плавуча льодова гора великих розмірів. Висота айсбергу над водою може досягати 100 м., довжина - кількох кілометрів.

Кривавий водоспад (англ. Blood Falls)

- криваво-червоний від великого вмісту оксиду заліза потік, що витікає із Льодовика Тейлора в Сухих долинах в Східній Антарктиді. Багата залізом солона вода виходить із невеликої тріщини в льодяному водоспаді. Джерелом води є озеро, вкрите 400 метрами криги, віддалене на декілька кілометрів від водоспаду.

Статус Антарктики

- погляду міжнародно-правового Антарктика не перебуває ні під чиїм суверенітетом, а знаходиться в користуванні всіх держав. Води Антарктики відкриті для мореплавства, наук, досліджень та промислів.

Льодовиковий щит

- маса льодовикової криги, яка має площу більш ніж 50 000 км²

Морськи

́

й лід

- лід, що утворюється при замерзанні морської води при температурі нижчої за нуль. При утворенні морського льоду між цілком прісними кристалами льоду опиняються дрібні краплі солоної води, які поступово стікають вниз.

Льодови

́

к

- багаторічні природні накопичення льоду на земній поверхні. Утворюються з твердих атмосферних опадів в тих районах, де протягом року відкладається більше, ніж відтає та випаровується. Льодовик формується на земній поверхні, коли сніговий покрив не встигає повністю розтанути і/або випаруватися.

Ше

́

льфові льодови

́

ки

- маса льоду, продовження льодовикового щита або льодовика, що прямує до узбережжя або до поверхні океану. Межа між плавучим шельфовим льодовиком і наземним живлячим (маючим підмурівок) льодовиком, є береговою лінією. При відступі берегової лінії до суходолу, вода надходить в океан, і рівень моря підвищується. Шельфовий льодовик постійно рушить під дією гравітації у горизонтальному напрямку від океанічного узбережжя до шельфу. Провідним механізмом втрати маси з шельфових льодовиків є айсберги, які відколюються від льодовика з шельфового боку. Як правило, минають роки або десятиліття між надходженням льоду до берегової лінії і його відколюванням. Накопичення снігу на верхній поверхні і плавлення під нижньою поверхнею мають також важливе значення для балансу маси шельфового льодовику.

Поля

́

рне ся

́

йво

(лат. Aurora borealis) - оптичне явище у верхніх шарах атмосфери, світіння окремих ділянок нічного неба, що швидко змінюється. Сяйво спостерігається на відстані 20-25° північної і південної широт (північне полярне сяйво і південне полярне сяйво) від магнітного полюса Землі одночасно на всіх довготах, але з різною інтенсивністю.

Лід, крига

- вода в твердому стані густиною 0,8 г/см³.

Інші цікаві матеріали

Торгівля
До соціальної сфери належать також торгівля (державна, кооперативна, приватна) і підприємства масового харчування. На їх розміщення впливають особливості розселення в районі [8]. Торгівля і масове харчування тісно пов'язані з ...

Заповідна мережа Рівненщини
Під час бурхливого розвитку промисловості на Україні, і не тільки, відбуваються масові вирубки лісів, забруднення територій, що призводять до змін ландшафтів, а це негативно впливає не тільки на оточуюче середовище, а й ...

АПК Північного Кавказу
До складу Північно-Кавказького економічного району входять: Ростовська область. Краснодарський і Ставропольський краї, республіки Адигея, Дагестан, Кабардино-Балкарська, Карачаєво-Черкеська, Північна Осетія - Аланія, Ін ...

Головне меню

Нафтова промисловість
Водоспади світу
Місто та його структура
Історія географічної науки
Проблеми сучасності
Геодезія
Всі матеріали

Землевпорядкування

У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

Природні ресурси

На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
 

Геоморфологія

Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

Грунтознавство

Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


Наверх

© www.novageografia.com - Всі права захищено