Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Органічний світ

Біосфера в Антарктиді представлена ​​на 4-х «аренах життя»: прибережні острови і льоди, прибережні оазиси на материку (наприклад, «оазис Бангера»), арена нунатаков (гора Амундсена біля Мирного, гора Нансена на Землі Вікторії тощо) і арена льодовикового щита.

Рослини і тварини найбільш поширені в приморській смузі. Наземна рослинність на позбавлених льоду ділянках існує в основному у вигляді різних видів мохів та лишайників, і суцільного покриву не утворює (антарктичні мохово-лишайникові пустелі). Вищі рослини представлені лише кількома видами, найбільш різноманітними на північно-західному узбережжі Антарктичного півострова (близько десятка видів). Антарктичні тварини повністю залежать від прибережної екосистеми Південного океану: через недостатність рослинності всі скільки-небудь значимі харчові ланцюги прибережних екосистем починаються у водах, що оточують Антарктику. Антарктичні води особливо багаті зоопланктоном, в першу чергу, крилем. Кріль прямо або опосередковано є основою ланцюга живлення багатьох видів риб, китоподібних, кальмарів, тюленів, пінгвінів і інших тварин; повністю сухопутні ссавці в Антарктиді відсутні, безхребетні представлені ~ 70 видами членистоногих (комах і павукоподібних) та нематодами, що живуть у ґрунтах.

З наземних тварин живуть тюлені (Уедделла, крабоїд, морський леопард і Росса, пінгвіни Аделіморські слони) та птиці (кілька видів буревісників, 2 види поморника, пінгвіни Аделі (рис. 8) і імператорські пінгвіни(рис. 9)) [8].

У прісноводних озерах материкових прибережних оазисів - «сухих долин» існують оліготрофні екосистеми, населені синьо-зеленими водоростями, круглими хробаками, веслоногими рачками (циклопами) і Дафна, птиці ж (буревісники і поморники) залітають сюди епізодично. Для Рис. 9 імператорські пінгвіни нунатаків характерні лише бактерії, водорості, лишайники і сильно пригноблені мохи, на льодовиковий щит зрідка залітають тільки поморники, наступні за людьми.

Існує припущення про наявність в підлідних озерах Антарктиди, таких як озеро Схід, вкрай оліготрофних екосистем, практично ізольованих від зовнішнього світ.

Інші цікаві матеріали

Стереотопографічний метод створення
Сучасне топографо-геодезичне виробництво потребує впровадження найбільш ефективних i високопродуктивних методів, які б замінили трудомісткі польові процеси при складанні топографічних карт i планів, та при вирішенні ін ...

Земельний кадастр і використання земель Городницької сільської ради
Суспільні відносини щодо володіння, користування і розпоряджен­ня землею (земельні відносини) перебувають у постійному розвитку. Трансформація земельних відносин завжди на всіх етапах людської цивілізації належала до ...

Соціальна інфраструктура Чемеровецького району
Актуальність дослідження. Проблеми розвитку й раціональної територіальної організації соціальної сфери набувають у наш час першорядного значення, оскільки все зростаюча частина населення зайнята в сфері послуг, а рівень ...

Головне меню

Нафтова промисловість
Водоспади світу
Місто та його структура
Історія географічної науки
Проблеми сучасності
Геодезія
Всі матеріали

Землевпорядкування

У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

Природні ресурси

На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
 

Геоморфологія

Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

Грунтознавство

Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


Наверх

© www.novageografia.com - Всі права захищено