Атмосферна циркуляція, баричне поле, вітер
Характерною рисою атмосферної циркуляції над акваторією Південного океану являється активна циклонічна активність (рис. 3). В січні вона спостерігається в основному від 35-ї паралелі до побережжя Антарктиди. Більшість циклонів переміщується зонально.
А Б
Рис. 3 - Траєкторії і повторюваність циклонів над Південним океаном в січні (А) і в липні (Б); по Мілашенку, 1978
Повторюваність циклонів у місяць: 1 - менше 5, 2 - 6-10, 3 - більше 10.
Зональні циклони над Південним океаном мають тенденцію зміщуватися з південної складової, причому на деяких територіях вона збільшується, це пов’язано з локалізацією зони субтропічного максимуму тиску.
Для Південного океану характерне добре виражене зональне розподілення атмосферного тиску. Максимальний тиск відмічається у північній частині океану, що примикає до субтропічного антициклональному поясу. На південь від цієї зони тиск різко знижується, де досягає мінімуму десь біля 60 і 65° пд. ш. Ця при антарктична зона низького тиску простежується на картах на протязі усього року і представляє собою сукупність окремих кліматичних депресій.
У співвідношенні з структурою баричного поля формується і поле вітру. В Південному океані можна виділити два основних вітрових поясів: стійкі західні вітри помірних широт і східні вітри при арктичної зони. Стійкі західні вітри охоплюють значну територію помірних і субполярних районів. Вони розповсюджуються до зони антарктичної дивергенції.
Із рис. 4 видно, що зона максимуму швидкості вітру не являється непереривною, що визвано локалізацією в розвитку циклонічної діяльності. Найменші швидкості вітру відмічаються в західній частині атлантичного сектору Південного океану і в східних районах його тихоокеанського сектора. Максимальні швидкості вітру (до 11 м/с) відмічаються в австралійській частині океану.
Рис. 4
Інші цікаві матеріали
Створення планових геодезичних мереж методом тріангуляції
Комплекс робіт при побудові планових геодезичних
мереж методом тріангуляції складається з таких процесів:
-
проектні роботи;
-
рекогностування пунктів тріангуляції;
-
закладання цент ...
Ресурси Тернопільської області
Історія культури та ресурси Тернопільської області
Тернопільська область, разом із Львівською та
Івано-Франківською, є частиною історичної території – Галичини. Цей
західноукраїнський регіон внаслідок політичних подій ...
Суспільно-географічний комплекс великого міста
У даній роботі нами буде розглянуто велике місто, як об’єкт дослідження,
суспільно-географічний комплекс великого міста, суспільно-географічний комплекс
міста Москва, її демографічна ситуація, промисловість Москви та сфе ...