Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Господарське значення Антарктики

Основні напрямки використання Антарктики в господарських цілях зосереджені в сфері рибальства і туризму. Будівництво шахт для видобутку вугілля повністю заборонено згідно Протоколу з охорони навколишнього середовища Антарктики.

Основна економічна діяльність в Антарктиці полягає у використанні біоресурсів. До недавнього часу значне місце займав китобійний промисел, але він помітно скоротився в кінці 1960-х років. Більше 20 років, з 1930-х по 1950-і роки, китобійні суду добували в Антарктиці 1,5-2 млн. т китового м'яса. Рекордно високий показник - 3 млн. т був досягнутий безпосередньо перед Другою світовою війною. З 1985 щорічний видобуток китів зменшився приблизно до 330 малих полосатиків. Китобійний промисел регулюється Міжнародної китобійної комісією (МКК). У той же період в основному на субантарктичних островах існував промисел тюленів. Деякі види були майже повністю знищені. В даний час полювання на тюленів не ведеться, і чисельність окремих видів досягла початкового рівня або навіть перевищила його.

Рибальство стало інтенсивно розвиватися в кінці 1960-х років, улови швидко досягли 400 тис. т на рік, але незабаром рибні ресурси скоротилася і улов упав приблизно до 100 тис. т на рік. Рибний промисел і промисел криля регулюються положеннями Конвенції з охорони морських біоресурсів Антарктики. На початку 1990-х років промисел криля був найбільш значущою господарської галуззю в Антарктиці. Нещодавно він стабілізувався на рівні бл. 300 тис. т на рік. Промисел криля в Антарктиці є найбільшим у світі. Цим промислом займаються в основному росіяни, українці і японці. З криля виготовляють кормове борошно, харчові пасти, вітаміни, його використовують і в їжу [8].

Антарктику щорічно відвідують ок. 6 тис. туристів. Більшість з них направляється на Антарктичний півострів, де існують туристична база й аеродром. У 1990-х роках туризм поширився до моря Росса і деяких районів на південь від Австралії. Більшість туристів здійснюють антарктичні круїзи на кораблях.

Інші цікаві матеріали

Вугільна промисловість Украни. Основні проблеми та перспективи розвитку
Вибір основного напрямку розвитку економіки будь-якої країни залежить насамперед від наявності й характеру власної мінерально-сировинної бази. Єдиним енергоносієм, якого в Україні потенційно достатньо для повного забезп ...

Вугільна промисловість України і Польщі сучасний стан та перспективи
У Європі на сьогодні тільки дві країни, – Україна і Польща, – зберегли вугледобувну промисловість, яка працює як для енергетичного, так і для металургійного сектора економіки. При цьому якщо Польща практично завершила ї ...

Географічні фактори різноманітності прісноводних боліт
Болота – надмірно зволожені ділянки суходолу Із шаром торфу не менше 0,3 м. Низинні болота виникають у місцях близького залягання або виходу на поверхню підземних вод. Таких боліт багато в Поліссі, на заплавах рік, по б ...

Головне меню

Нафтова промисловість
Водоспади світу
Місто та його структура
Історія географічної науки
Проблеми сучасності
Геодезія
Всі матеріали

Землевпорядкування

У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

Природні ресурси

На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
 

Геоморфологія

Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

Грунтознавство

Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


Наверх

© www.novageografia.com - Всі права захищено