Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Політико-географічне районування країни

За рішенням Паризької мирної конференції 1920 року (Treaty of Trianon, 1920)історичний край Мармарощина був розділений між Чехословаччиною (60 % території) і Румунією (південніше річки Тіса; 40 % території).

У 1944-1945 рр. за бажанням місцевого населення Марамарощина могла бути приєднана до радянської України.

При довгих роках румунізації на території Мараморощини досі зберігається українська мова і в місті Сигіт діє український ліцей. Майже все населення краю можна назвати нащадками українців, але знають про свої українські корені мало.

Мунтенія, Мунтянія (рум. Muntenia, від рум. munteni - горці, munte - гора) - назва східної частини Волощини, розташованої на схід від р. Олт, яка відокремлює її від західної частини Волощини - Олтенії.

За сучасним адміністративним устроєм Мунтенія включає жудці Арджеш, Бреїла, Бухарест, Бузеу, Димбовіца, Ілфов, Прахова, Телеорман, Яломіца, частину повітів Вилча і Олт.

В Україні поширені прізвища вихидців із Мунтенії: Мунтяну та інші варіанти.

Олтенія - західна частина Волощини, східна частина Волощини - Мунтенія. Межа між ними проходить через річку Олт.

Румунська Молдавія, Молдавія - румунська, західна частина великого краю Молдавія, Молдова (рум. Moldova), історична область на сході Румунії. Розташована між Східними Карпатами на заході та р. Прут на Сході. Східна частина Молдавії, яка також називається Басарабія, розташована у міжріччі Прут і Дністер, що майже тотожня територіально державі Молдавія. За сучасним адміністративним устроєм включає повіти Бакеу, Васлуй, Вранча, Галац, Нямц, Яси, частина повітів Ботошани і Сучава.

Півде́нна Букови́на - історична область Румунії.

У давні часи була заселена волохами та слов'янами. Сьогодні тут проживають переважно румуни. У 12-13 ст. входила до складу Галицько-Волинського князівства, у 14 ст. стала центром формування феодального Молдавського князівства. З початку 16 ст. знаходилась під владою Туреччини. З 1774 р. до 1918 р. - у складі Австрійської імперії.

У 1918 р. увійшла до Румунії, де стала однією з найбільш відсталих в економічному відношенні областей. Зі звільненням Південної Буковини радянськими військами у 1944 р. та встановленням на її території народної влади перетворилась на індустріально-аграрний район Соціалістичної республіки Румунія.

Кришана, Крішана (рум. Crişana, угор. Körösvidék, нім. Kreischgebiet) - історичний край Румунії.

Названий від трьох притоків річки Криш (угор: Кьорьос, слав. Криж): Криш-Алб, Криш-Негру й Криш-Репелє. Румунській край Кришана частково відповідає угорському Партіум.

До краю відносять румунські жудці: Арад, Біхор й іноді Селаж.

Трансільванія - край в центральній Румунії, найбільшими містами є:

Алба-Юлія, Бра шов, Деж, Келан, Лупені, Сармізегетуза, Семи город,

Совата, Хунедоара

Річки: Бистриця (притока Сомешул-Маре), Бистриця-Несеуд

Перейти на страницу: 1 2 

Інші цікаві матеріали

Економічний потенціал Індії
Однією з причин цього є той факт, що індійську валюту занижують з метою підвищення конкурентоспроможності індійських товарів на іноземних ринках. Потрібно відзначити: якщо ми порівняємо економіки, враховуючи ВВП на о ...

Заповідна мережа Рівненщини
Під час бурхливого розвитку промисловості на Україні, і не тільки, відбуваються масові вирубки лісів, забруднення територій, що призводять до змін ландшафтів, а це негативно впливає не тільки на оточуюче середовище, а й ...

Місто та його структура
В процесі урбанізації рельєф освоюваної території піддається перетворенням відповідно до потреб певного етапу розвитку міста. Основною тенденцією в зміні міського рельєфу можна вважати його вирівнювання, зв'язана з план ...

Головне меню

Нафтова промисловість
Водоспади світу
Місто та його структура
Історія географічної науки
Проблеми сучасності
Геодезія
Всі матеріали

Землевпорядкування

У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

Природні ресурси

На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
 

Геоморфологія

Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

Грунтознавство

Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


Наверх

© www.novageografia.com - Всі права захищено