Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Характеристика переробних галузей технічних культур в Україні

Вважаємо за необхідне підкреслити, що цукробуряковий підкомплекс в майбутньому розвиватиметься шляхом впровадження сучасних технологій на вирощуванні цукрових буряків, створення кооперативних та інтегрованих систем. Так, враховуючи історичні умови розвитку, наявність природних ресурсів і рівень продуктивних сил доцільно було б створити двоступеневу ринкову структуру типу низових акціонерних товариств (AT) з виробництва цукросировини і цукру, в які входять один або кілька цукрових заводів, виробники цукрових буряків й інші акціонери, та регіональних формувань цукробурякового підкомплексу у вигляді корпорацій, холдингових ком-паній, агропромислово-фінансових груп або концернів залежно від ступеня централізації функцій і регіональних особливостей.

Отже, раціональна й ефективна територіальна організація продуктивних сил країни має базуватися на науково обґрунтованому врахуванні не окремих умов і чинників, а всієї їх сукупності. Важливого значення у зв’язку з цим набуває організація служби відстеження (моніторингу) за різними чинниками, що впливають на розміщення вирощування технічних культур.

Можна зазначити, що цукрова промисловість - одна із старих і провідних галузей України. У районах збору цукрового буряка зосереджені численні цукрові заводи. Проте потужностей цукрових заводів в період прибирання цукрового буряка не вистачає. Не завжди правильно організовані сировинні зони заводів, є проблеми з сезонною зайнятістю робітників. За вартістю продукції в харчовій промисловості цукрова галузь поступається тільки м’ясній.

В Україні близько 200 цукрових підприємств в 19 областях. Найбільші з них - Лохвіцький цукровий комбінат (Полтавська область), Долінський цукровий завод (Кіровоградська область), Засельський цукровий завод (Миколаївська область), Купянський цукровий комбінат (Харківська область), Орельський цукровий завод (Полтавська область), Кременецький цукровий завод (Тернопільська область) [9,с.166].

Найбільша кількість цукрових заводів зосереджена: на Правобережжі - в лісостеповій зоні, особливо в Тернопільській, Хмельницькій, Вінницькій, Черкаській областях; на Лівобережжі - в Полтавській, Сумській, Харківській областях.

Виробництво цукру-рафінаду тяжіє до таких центрів виробництва цукрового піску, як Бердичів (Житомирська область), Шепетівка (Хмельницька область), Ходорів (Львівська область), Черкаси, Торби, Дружба (Сумська область). Єдине підприємство, розташоване за межами зони бурякосіяння,- цукрорафінадний завод в Одесі.

Цукрова промисловість - важлива комплексоутворююча галузь. Навколо цукрових заводів виникає безліч суміжних підприємств, які працюють на відходах (дефектний цукор, патока) і виробляють спирт, дріжджі, вітаміни. Інші відходи, наприклад жом, використовують відгодівельні господарства.

Соняшник - основна олійна культура нашої країни. По об’ємах його вирощування Україна займає перше місце в світі. Велика частина посівів соняшнику знаходиться в степових районах - в Донецькій, Дніпропетровській, Луганській, Запорізькій областях. Вирощують соняшник і в Лісостепі.

З інших олійних культур в Україні вирощують кунжут, рицину, мак, рапс.

Ефіромаслічні культури вирощують переважно на півдні: коріандр - в Степу; м’яту, фенхель, кмин - в Лісостепі; троянду і лаванду - в Криму.

Перейти на страницу: 1 2 3

Інші цікаві матеріали

Дослідження сильних і суховійних вітрів на Дніпропетровщині
Курсова робота присвячена темі „ Досліджування сильних і суховійних вітрів на Дніпропетровщині ”. Дослідження швидкості вітрів та суховіїв, динаміки змін є досить актуальними для народного та сільського господарства ...

Економіка Франції
XX століття вніс величезні зміни в життя країн і народів. Але важко знайти серед великих індустріальних країн такі, де зміни в політичній та економічній сферах були настільки ж значні, як у Франції. За истекшее столетие ...

Туристично-рекреаційна галузь господарства
Існують оригінальні погляди на екологічний туризм як економічний процес, в якому рідкісні та естетично привабливі екосистеми продаються на міжнародному ринку для залучення в них відвідувачів; або як специфічний рин ...

Головне меню

Нафтова промисловість
Водоспади світу
Місто та його структура
Історія географічної науки
Проблеми сучасності
Геодезія
Всі матеріали

Землевпорядкування

У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

Природні ресурси

На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
 

Геоморфологія

Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

Грунтознавство

Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


Наверх

© www.novageografia.com - Всі права захищено