Характеристика переробних галузей технічних культур в Україні
Вважаємо за необхідне підкреслити, що цукробуряковий підкомплекс в майбутньому розвиватиметься шляхом впровадження сучасних технологій на вирощуванні цукрових буряків, створення кооперативних та інтегрованих систем. Так, враховуючи історичні умови розвитку, наявність природних ресурсів і рівень продуктивних сил доцільно було б створити двоступеневу ринкову структуру типу низових акціонерних товариств (AT) з виробництва цукросировини і цукру, в які входять один або кілька цукрових заводів, виробники цукрових буряків й інші акціонери, та регіональних формувань цукробурякового підкомплексу у вигляді корпорацій, холдингових ком-паній, агропромислово-фінансових груп або концернів залежно від ступеня централізації функцій і регіональних особливостей.
Отже, раціональна й ефективна територіальна організація продуктивних сил країни має базуватися на науково обґрунтованому врахуванні не окремих умов і чинників, а всієї їх сукупності. Важливого значення у зв’язку з цим набуває організація служби відстеження (моніторингу) за різними чинниками, що впливають на розміщення вирощування технічних культур.
Можна зазначити, що цукрова промисловість - одна із старих і провідних галузей України. У районах збору цукрового буряка зосереджені численні цукрові заводи. Проте потужностей цукрових заводів в період прибирання цукрового буряка не вистачає. Не завжди правильно організовані сировинні зони заводів, є проблеми з сезонною зайнятістю робітників. За вартістю продукції в харчовій промисловості цукрова галузь поступається тільки м’ясній.
В Україні близько 200 цукрових підприємств в 19 областях. Найбільші з них - Лохвіцький цукровий комбінат (Полтавська область), Долінський цукровий завод (Кіровоградська область), Засельський цукровий завод (Миколаївська область), Купянський цукровий комбінат (Харківська область), Орельський цукровий завод (Полтавська область), Кременецький цукровий завод (Тернопільська область) [9,с.166].
Найбільша кількість цукрових заводів зосереджена: на Правобережжі - в лісостеповій зоні, особливо в Тернопільській, Хмельницькій, Вінницькій, Черкаській областях; на Лівобережжі - в Полтавській, Сумській, Харківській областях.
Виробництво цукру-рафінаду тяжіє до таких центрів виробництва цукрового піску, як Бердичів (Житомирська область), Шепетівка (Хмельницька область), Ходорів (Львівська область), Черкаси, Торби, Дружба (Сумська область). Єдине підприємство, розташоване за межами зони бурякосіяння,- цукрорафінадний завод в Одесі.
Цукрова промисловість - важлива комплексоутворююча галузь. Навколо цукрових заводів виникає безліч суміжних підприємств, які працюють на відходах (дефектний цукор, патока) і виробляють спирт, дріжджі, вітаміни. Інші відходи, наприклад жом, використовують відгодівельні господарства.
Соняшник - основна олійна культура нашої країни. По об’ємах його вирощування Україна займає перше місце в світі. Велика частина посівів соняшнику знаходиться в степових районах - в Донецькій, Дніпропетровській, Луганській, Запорізькій областях. Вирощують соняшник і в Лісостепі.
З інших олійних культур в Україні вирощують кунжут, рицину, мак, рапс.
Ефіромаслічні культури вирощують переважно на півдні: коріандр - в Степу; м’яту, фенхель, кмин - в Лісостепі; троянду і лаванду - в Криму.
Інші цікаві матеріали
Житлово-комунальне господарство
Галузь соціальної сфери, яка займається обслуговуванням житлового фонду.
Благоустрій житлового фонду дуже неоднорідний.[8].
Розвиток житлово-комунальної сфери спрямований на удосконалення системи
управління, проведення економ ...
Земельний кадастр і використання земель Ковалівської сільської ради Коломийського району
Земля є вихідною матеріальною основою добробуту
як кожної людини окремо, так і суспільства в цілому, оскільки виконує функції
головного засобу виробництва в сільському і лісовому господарствах;
просторового базису для р ...
Регіональні аспекти зовнішньої торгівлі Мексики
Зовнішня торгівля є однією з складових економічної науки, що з
розвитком соціально-економічних відносин набула важливого значення для кожної
країни. Тому якщо досить ефективно буде розвиватися зовнішня торгівля то і
мож ...