Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Характеристика переробних галузей технічних культур в Україні

Маслобойно-жирова промисловість України в своєму розміщенні орієнтується на сировині, тому її основні підприємства знаходяться в тих областях, де зосереджене вирощування олійних культур. Це пов’язано із значними сировинними витратами. Так, на виробництво 1 т рослинного масла необхідно витратити від 3 до 8 т насіння олійних культур.

Близько 90% всього рослинного масла в країні виробляється з насіння соняшнику. Основні промислові райони виробництва соняшникової олії - Донбас і Придніпров’я; основні центри - Дніпропетровськ, Запоріжжя, Запони (Запорізька область), Мелітополь. По об’ємах виробництва рослинного масла на першому місці в причорномор’ї - Одеська область, а в Лісостепі - Вінницька область. Маслобойно-жирова промисловість має широкі територіально-виробничі зв’язки з іншими галузями господарства. Відходи виробництва, в першу чергу макухи, використовуються в тваринництві. Рослинне масло - це і цінний харчовий продукт, і найважливіша сировина для виготовлення маргарину, консервів, мила, і допоміжний матеріал в металургійній, лакофарбній, шкіряній і інших галузях промисловості.

Вирощують в Україні також такі технічні культури, як хміль, тютюн, арахіс, лікарські рослини.

Льон-довгунець - культура довгого дня і краще росте в більш північних районах. В умовах України його вирощують у поліських районах.

В Україні вирощують і коноплі, посівні яких постійно зменшуються.

Вирощують їх в Степовій зоні.

Південь - головний район вирощування сої, яка переважно культивується на зрошувальних землях. Площа цієї культури займає близько 1 млн. га.

Білки (їх вміст у насінні становить за 45%) і олія йдуть на потреби консервної, хлібопекарної, маргаринової, м’ясної галузей.

Технічні культури вирощують заради одержання сировини для виробництва різноманітних продовольчих та промислових товарів. Найбільше значення мають: цукрові, олійні, волокнисті, тонізуючі, наркотичні, каучоконоси, лікарські тощо.

Рис. 1.1. Псіви технічних культур 1900-2010 роки

Примітка. Складено автором за даними Державної служби статистики

Джерело: [21, с. 138]

У теорії РПС чинники розміщення є одним центральних понять.

Чинники РПС - це сукупність численних умов, ресурсів, передумов потрібних для виробу місця розміщення або подальшого розвитку будь-якого соціально-економічного об’єкта з урахуванням його особливостей, виробничих критеріїв і поставленої мети.

Україна займає провідне місце за рівнем територіальної концентрації посівних площ технічних. Провідне місце посідають цукрові буряки. Друге місце за посівами технічних культур належить соняшникую. В Україні отримують досить високі врожаї цієї культури.Льон-довгунець - культура довгого дня і краще росте в більш північних районах. Південь - основний район вирощування сої, яка переважно культивується на зрошувальних землях.Вирощують також тютюн і махорку в західних областях.

Сировину технічних культур заготовляють переробні заводи державного підпорядкування та об'єднання, створені на базі переробних заводів і господарств - виробників технічної сировини. Нині їх стосунки вдосконалюються, вирішуються питання оновлення переробної техніки, будівництва сховищ для сировини і готової продукції.

Перейти на страницу: 1 2 3

Інші цікаві матеріали

Створення планових геодезичних мереж методом тріангуляції
Комплекс робіт при побудові планових геодезичних мереж методом тріангуляції складається з таких процесів: - проектні роботи; - рекогностування пунктів тріангуляції; - закладання цент ...

Японія економічний огляд
Площа країни становить 372 тис. км2, населення – близько 127,3 млн. осіб. Столиця – Токіо (найбільше місто світу). Японія розташована на 4-х великих (Хонсю, Кюсю, Хоккайдо, Сікоку) та 4-х тисячах дрібних островів майж ...

На землі на рідній
Існує наука про географічні назви – топоніміка. Саме вона дозволяє пояснити не тільки смисл назви мого села, а й встановити віхи його історії. Нині, коли небувало зріс інтерес громадськості до історичних знань, як нікол ...

Головне меню

Нафтова промисловість
Водоспади світу
Місто та його структура
Історія географічної науки
Проблеми сучасності
Геодезія
Всі матеріали

Землевпорядкування

У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

Природні ресурси

На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
 

Геоморфологія

Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

Грунтознавство

Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


Наверх

© www.novageografia.com - Всі права захищено