Кліматичне районування
Кліматичні зони в Південному океані виділяються достатньо чітко. Згідно В. А. Бугайову (1963), це зона дрейфуючих льодів і айсбергів, зона відкритих океанічних вод і зона помірного клімату.
Зона дрейфуючих льодів і айсбергів розміщується від узбережжя Антарктиди до 60° пд. ш. Тут відмічається велика повторюваність низьких хмар і туманів, опади випадають часто, їх загальна сума може досягати 1000мм.
Зона відкритих антарктичних вод - це штормові 50-ті широти Південного океану, її північна межа - лінія антарктичної конвергенції. На протязі усього року ця територія Південного океану вільна від льоду. Середня температура зими -2°, влітку вона досягає 10°.
Зона помірного клімату має дві природні океанічні межі: лінію антарктичної конвергенції на півдні і лінію субтропічної конвергенції на півночі. Клімат цієї зони не однорідний, а з точки зору атмосферної циркуляції - це перехідна зона між штормовими 50-ми широтами і кільцем субтропічних антициклонів. Середньомісячні температури повітря на протязі всього року тут додатні: взимку 5-12°, влітку 10-18°.
І в тепле, і в холодне півріччя зона дрейфуючих льодів і айсбергів знаходиться під впливом активної циклонічної діяльності, через це погода тут нестійка, напрямок швидкості вітру швидко змінюється. Тривалість штормової погоди становить від декількох годин до двох-трьох днів, повторюваність її дуже велика.
У літнє півріччя для зони дрейфуючих льодів і айсбергів дуже характерні практично «ізотермічні» умови. Біля берегів Антарктиди проходить ізотерма -4°, до півночі простирається слабо градієнтне температурне поле, а біля 60-ї паралелі з’являються ізотерми +2 і +4°. При спокійній погоді над дрейфуючими льодяними полями холодніші, ніж над узбережжям Антарктиди. Однак з наближенням до крайки льодів відзначається різке підвищення температури, з'являється щільна низька хмарність, нерідко зливається з туманом, відзначаються часті снігопади або переохолоджений дощ. Північна межа цієї кліматичної зони збігається з ізотермою -10°.
Інші цікаві матеріали
Культурно-освітній комплекс
Однією із складових соціальної інфраструктури є інтелектуальний потенціал
В районі функціонує 47 загальноосвітніх навчальних закладів, в яких
навчається 4080 учнів. З них 4 навчально-виховних комплекси (3 в смт.
Чемерівці, 1 ...
Країни Бенілюксу та Нідерланди
Бенілюкс
— це економічний союз Бельгії, Нідерландів і Люксембургу. Його формування
почалося з валютної угоди й митної конвенції цих держав, які згодом уклали
договір про створення економічного союзу. Цим договором перед ...
Паливні корисні копалини нафта, газ, вугілля, сланці,
Паливні корисні копалини – це
природні та мінеральні речовини, які з достатнім економічним ефектом
використовуються в техніці та народному господарстві для давання тепла та інших
корисних речовин.
Як відомо, в ...