Течії
Течії на поверхні Південного океану створюються головним чином пануючими вітрами. Головним елементом поверхневої циркуляції є Антарктична циркуляційний протягом, що має східний напрямок, воно має смугу шириною від 40 до 50° ю. ш. і захоплює товщу вод від поверхні до 3000 м, а місцями і більше. Швидкості течії різні в різних частинах океану. У районі протоки Дрейка вони досягають 35-40 см / с. Між Антарктидою і Африкою швидкості складають 22-30 см/с, а між Австралією і Антарктидою швидкості течій рівні 25-45 см / с.
Південніше 65 ° ю. ш. поверхневі води переміщаються на захід, утворюючи вздовж континенту щодо неширокий (до 150 км) пояс Західного прибережного течії. Але це не єдиний потік. Протягом то близько підходить до берега, то помітно віддаляється від нього під впливом стічних вітрів з материка. Крім перерахованих основних течій, на поверхні Південного океану утворюються локальні різноспрямовані кругообіги вод. У загальній циркуляції вод океану важливе місце займає їх вертикальний рух. Між Східним і Західним течіями внаслідок їх розбіжності (дивергенції) відбувається підйом глибинних вод, збагачених поживними речовинами.
Над материковим схилом у межах моря Уедделла взимку охолоджені і осолонені поверхневі води, як більш важкі, занурюються в глибинні шари. У результаті такого явища утворюються щодо холодні й солоні придонні води. Вони поширюються на схід навколо Антарктиди і на північ в Атлантичний, Тихий та Індійський океани, де змішуються з їх водами.
Інші цікаві матеріали
Розміщення продуктивних сил Київської області
Кожна людина, становлячи частину людського суспільства, живе
на деякій території, де відбуваються певні економічні явища. Для неї, як для
інтелектуальної одиниці всесвіту, дуже важливо знати ці явища, адже саме вони,
в ...
Проект відведення земельної ділянки під ковбасний
Метою курсової роботи з основ земельного кадастру є закріплення
отриманих знань та їх застосування на практиці при виготовленні технічної
документації землекористувачам різних форм власності з використанням
кадаст ...
Північно-Кавказький економічний район Росії
Склад Північно-Кавказького економічного
району: Ростовська область, Краснодарський край, Ставропольський край;
Республіки: Адигея, Дагестан, Інгушетія, Кабардино-Балкарська,
Карачаєво-Черкеська, Північна Осетія і Чеченс ...