Течії
Течії на поверхні Південного океану створюються головним чином пануючими вітрами. Головним елементом поверхневої циркуляції є Антарктична циркуляційний протягом, що має східний напрямок, воно має смугу шириною від 40 до 50° ю. ш. і захоплює товщу вод від поверхні до 3000 м, а місцями і більше. Швидкості течії різні в різних частинах океану. У районі протоки Дрейка вони досягають 35-40 см / с. Між Антарктидою і Африкою швидкості складають 22-30 см/с, а між Австралією і Антарктидою швидкості течій рівні 25-45 см / с.
Південніше 65 ° ю. ш. поверхневі води переміщаються на захід, утворюючи вздовж континенту щодо неширокий (до 150 км) пояс Західного прибережного течії. Але це не єдиний потік. Протягом то близько підходить до берега, то помітно віддаляється від нього під впливом стічних вітрів з материка. Крім перерахованих основних течій, на поверхні Південного океану утворюються локальні різноспрямовані кругообіги вод. У загальній циркуляції вод океану важливе місце займає їх вертикальний рух. Між Східним і Західним течіями внаслідок їх розбіжності (дивергенції) відбувається підйом глибинних вод, збагачених поживними речовинами.
Над материковим схилом у межах моря Уедделла взимку охолоджені і осолонені поверхневі води, як більш важкі, занурюються в глибинні шари. У результаті такого явища утворюються щодо холодні й солоні придонні води. Вони поширюються на схід навколо Антарктиди і на північ в Атлантичний, Тихий та Індійський океани, де змішуються з їх водами.
Інші цікаві матеріали
Рекреаційна географія
Поступово охоплюючи всі сфери людської життєдіяльності
рекреація і туризм стають невід'ємною складовою сучасного життя. В усьому світі
вони перетворилися на вагомий і визнаний чинник економічного розвитку.
«Мультиплікац ...
Географічна характеристика Туреччини
Туреччина – ісламська держава в Західній Азії і
Європі. Площа країни – 781 тис. км. кв. Населення – 65 млн. чол. Столиця –
Анкара. Форма правління – республіка. Форма територіального пристрою – унітарна
держава. Туреччи ...
Глобальні проблеми сучасності
Філософія
забезпечує культурі самопізнання, а людському життю — смислові орієнтири. Справедливо
вважається, що істинна філософія є духовним орієнтиром епохи, живою душею
культури. Звичайно, соціальні джерела і соціальне ...