Хвилювання, припливи та льодовиковий режим
На вільних від льоду просторах Південного океану розвивається вітрове хвилювання. Воно буває найбільш сильним взимку між 40 і 60 ° ю. ш. Тут переважають хвилі заввишки близько 2 м, а при штормі досягають висоти 8-9 м. У острова Кергелен (сектор Індійського океану) зареєстровані найвищі вітрові хвилі в Світовому океані - до 35 м. Значне хвилювання з висотою хвиль 4-6 м відзначається захід протоки Дрейка і в районі на північний захід Австралії. Влітку сила хвилювання слабшає, висота хвиль зменшується. Район 40-60° ю. ш. прийнято називати "ревуть сорокові " і "несамовиті п'ятидесятих".
Припливи в Південному океані відзначаються повсюдно, їх найбільші величини (близько 8 м) спостерігаються у південних берегів Аргентини. В інших районах величина припливу 2-2,5 м.
Льоди - одна з найбільш характерних рис природи Південного океану. Вони існують цілий рік. Під час максимального розвитку (вересень-жовтень) льоди займають площу 18-19 млн км2, А в літній час (січень-лютий) - лише 2-3 млн км².Тут зустрічаються льоди морські (припай і дрейфуючі), шельфові й айсберги. На північ від припаю розташовуються дрейфуючі льоди. Закономірності і напрямок їх руху визначаються вітрами і течіями[7].
Між крайкою припаю і дрейфуючими льодами розташовуються запріпайние ополонки - великі простори чистої води. Наявність шельфових льодів пов'язане з прибережною смугою шельфу. Середня висота шельфового льоду 430 м, а над рівнем моря він підвищується на 10, а іноді на 50 м [9].
Наявність айсбергів - найзначніша особливість Південного океану. Вони утворюються в результаті відколювання прибережних частин материкових льодовиків і шельфових льодів під дією хвиль, хвилі і цунамі. За наявними даними, у водах Південного океану щороку перебувають понад 200 000 айсбергів.
Їх середня довжина близько 500 м, а висота - 50 м над рівнем моря. Окремі айсберги мають довжину до 5 км. Основна маса айсбергів тане протягом 3-5 років.
Найбільша кількість айсбергів зустрічаються на відстані 100-150 км від берега. На відстані до 700 км вони зустрічаються досить рідко.
Інші цікаві матеріали
Вирівнювання мереж трилатерації Як і в тріангуляції та полігонометрії,
Як і в тріангуляції та
полігонометрії, вирівнювання мереж трилатерації може виконуватись корелатним
або параметричним методами, в яких застосовуються принципи способу найменших
квадратів, що вивчаються в курсі “Математи ...
Грунти України. Грунтовий покрив України Утворення і поширення грунтів, рослинності,
Утворення і поширення грунтів, рослинності, тваринного світу
залежать від властивостей порід, що складають земну поверхню, форм рельєфу,
кліматичних умов, господарської діяльності людини. В їх розміщенні на території
Ук ...
Економіко-географічна характеристика Чілі
Чилі - держава на Південному - Заході
Південної Америки. На Півночі межує з Перу, на Сході - з Аргентиною та
Болівією, на Заході омивається водами Тихого океану. До складу території
входять прибережні острови Чилійськог ...