Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Хвилювання, припливи та льодовиковий режим

На вільних від льоду просторах Південного океану розвивається вітрове хвилювання. Воно буває найбільш сильним взимку між 40 і 60 ° ю. ш. Тут переважають хвилі заввишки близько 2 м, а при штормі досягають висоти 8-9 м. У острова Кергелен (сектор Індійського океану) зареєстровані найвищі вітрові хвилі в Світовому океані - до 35 м. Значне хвилювання з висотою хвиль 4-6 м відзначається захід протоки Дрейка і в районі на північний захід Австралії. Влітку сила хвилювання слабшає, висота хвиль зменшується. Район 40-60° ю. ш. прийнято називати "ревуть сорокові " і "несамовиті п'ятидесятих".

Припливи в Південному океані відзначаються повсюдно, їх найбільші величини (близько 8 м) спостерігаються у південних берегів Аргентини. В інших районах величина припливу 2-2,5 м.

Льоди - одна з найбільш характерних рис природи Південного океану. Вони існують цілий рік. Під час максимального розвитку (вересень-жовтень) льоди займають площу 18-19 млн км2, А в літній час (січень-лютий) - лише 2-3 млн км².Тут зустрічаються льоди морські (припай і дрейфуючі), шельфові й айсберги. На північ від припаю розташовуються дрейфуючі льоди. Закономірності і напрямок їх руху визначаються вітрами і течіями[7].

Між крайкою припаю і дрейфуючими льодами розташовуються запріпайние ополонки - великі простори чистої води. Наявність шельфових льодів пов'язане з прибережною смугою шельфу. Середня висота шельфового льоду 430 м, а над рівнем моря він підвищується на 10, а іноді на 50 м [9].

Наявність айсбергів - найзначніша особливість Південного океану. Вони утворюються в результаті відколювання прибережних частин материкових льодовиків і шельфових льодів під дією хвиль, хвилі і цунамі. За наявними даними, у водах Південного океану щороку перебувають понад 200 000 айсбергів.

Їх середня довжина близько 500 м, а висота - 50 м над рівнем моря. Окремі айсберги мають довжину до 5 км. Основна маса айсбергів тане протягом 3-5 років.

Найбільша кількість айсбергів зустрічаються на відстані 100-150 км від берега. На відстані до 700 км вони зустрічаються досить рідко.

Інші цікаві матеріали

Вирівнювання мереж трилатерації Як і в тріангуляції та полігонометрії,
Як і в тріангуляції та полігонометрії, вирівнювання мереж трилатерації може виконуватись корелатним або параметричним методами, в яких застосовуються принципи способу найменших квадратів, що вивчаються в курсі “Математи ...

Грунти України. Грунтовий покрив України Утворення і поширення грунтів, рослинності,
Утворення і поширення грунтів, рослинності, тваринного світу залежать від властивостей порід, що складають земну поверхню, форм рельєфу, кліматичних умов, господарської діяльності людини. В їх розміщенні на території Ук ...

Економіко-географічна характеристика Чілі
Чилі - держава на Південному - Заході Південної Америки. На Півночі межує з Перу, на Сході - з Аргентиною та Болівією, на Заході омивається водами Тихого океану. До складу території входять прибережні острови Чилійськог ...

Головне меню

Нафтова промисловість
Водоспади світу
Місто та його структура
Історія географічної науки
Проблеми сучасності
Геодезія
Всі матеріали

Землевпорядкування

У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

Природні ресурси

На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
 

Геоморфологія

Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

Грунтознавство

Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


Наверх

© www.novageografia.com - Всі права захищено