Водний транспорт
У 2001 році на базі підприємства створене Галузевий тренажерний центр підготовки і перепідготовки морських лоцманів і лоцманів-операторів, який не має аналогів в морських країнах східної Європи і СНД. Тренажерний центр оборудован комплексом навігаційного устаткування фірмі «Транзас» і складається з чотирьох навігаційних ходових містків, трьох постів служб регулювання руху судів і мультимедійного комп'ютеризованого лоцманського класу. Суднові містки оснащені всіма приладами управління судном і засобами радіолокацій зв'язку. На тренажері імітується реальне плавання з можливістю кругової візуалізації при дії зовнішніх чинників в будь-яких районах і умовах плавання. Інструктори тренажерного центру мають практичній досвід мореплавання, учбової роботі, пройшли спеціальну інструкторську підготовку в Росії та Голландії. Ділова співпраця з провідними морськими учбовими заставами України і Росії дозволяє слухачам одержувати глибокі теоретичні знання лоцманської професії, а тренажерному центру розвівати свою навчально-методічну базу, насичуючи її останніми передовими розробками в області навігації, засобів зв'язку і методології ведення учбової тренажерної підготовки морських фахівців. Галузевій тренажерній Центр на основі розроблених у відповідності до вимог Міжнародної Морської Організації (ІМО) положення та навчальної програмі здійснює: Підготовку і перепідготовку морських лоцманів і лоцманів-операторів 1 і 2 класу СРРС; Спеціальну підготовку після курсів (всього 8); Прогнозування і дослідження руху суден в критичних, надзвичайних і аварійних умовах; Психофізичне та професійне тестування кандидатів для роботі лоцманом.
Для вирішення потреб в забезпеченні спеціалізованим вітчизняним флотом під егідою Міністерства транспорту України на замовлення ДП "Дельта - лоцман" розроблено проекті лоцманського катера (пр.70161) та катери швидкісного, багатоцільового (пр.09132). Основне їх завдання - забезпечити висадку та зняття лоцманів у прибережних водах, акваторіях портів та внутрішніх водних шляхах у тому числі: Бузько-Дніпровському регіоні та на українському судновому шляху "Дунай - Чорне море".
Реалізація приведених віще програм дозволила комплексно вирішати питання, пов'язані із забезпеченням безпеки мореплавства, підвищення конкурентоспроможності морських портів та залучення додаткових транзитних вантажів.
Новім етапом в розвитку підприємства стало створення в травні 2004 року на його базі Державної лоцманської служби Україні. Єдиним завданням створення Державної лоцманської служби, яка об'єднує функції лоцманського забезпечення і врегулювання рухи судів, є забезпечення безпеки мореплавання на судноплавних шляхах в територіальних водах, на фарватерах, підхідних каналах, рейдах портів і терміналів Україні.
ДП "Дельта-лоцман" виконує функції замовника робіт по проектуванню і будівництву глибоководного суднового ходу «Дунай-чорне море». Цей проект, який отримав назву Малий Босфор, дасть можливість відновити багато тоннажне судоходствона української частки Дунаю по трасе 7-го міжнародного транспортного коридору.
Розвиток Миколаївських портів забезпечить підвищення ролі України в міжнародній системі господарських зв'язків.
Інші цікаві матеріали
Охорона здоров’я
Серед галузей соціальної сфери важливою є охорона здоров'я. Мережа
закладів охорони здоров'я охоплює велику кількість лікарень,
амбулаторно-поліклінічних закладів, санаторіїв, пансіонатів, будинків
відпочинку, інтернатів для ст ...
Аналітичний огляд розміщення продуктивних сил Львівської області
Льві́вська о́бласть —адміністративно-територіальна
одиниця (область) на крайньому
заході України. Є однією з трьох
областей історично-культурного регіону Галичина, частиною Карпатського єврорегіону.
Одна з на ...
Земельний кадастр і використання земель Ковалівської сільської ради Коломийського району
Земля є вихідною матеріальною основою добробуту
як кожної людини окремо, так і суспільства в цілому, оскільки виконує функції
головного засобу виробництва в сільському і лісовому господарствах;
просторового базису для р ...