Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Стан навколишнього середовища міста

Місто Миколаїв володіє унікальним природним комплексом. Система водних об'єктів і озеленюючих територій є природно-екологічним каркасом міста. Екологічні проблеми м. Миколаєва типові для багатьох міст України: забруднення поверхневих водних об'єктів, атмосферного повітря, підземних вод, якість питної води, шум, управління відходами, збереження біорізноманітності на території міста.

Водні об'єкти Миколаєва р. Інгул, Південний Буг і Днепробузький лиман відчувають на собі антропогенну дію. Найбільший забруднювач - НКП «Николаєвводоканал», скидання забруднюючих речовин, якого складає 97,53% від загального скидання забруднених вод по області. Заходи щодо модернізації, реконструкції і ремонту каналізаційної мережі м. Миколаєва, виконана в рамках Державної програми охорона і відновлення навколишнього середовища Азовського і Чорного морів дозволили значно зменшити скидання неочищених стоків в поверхневі водні об'єкти.

Таблица 14. Показники забрудненості стічних вод.

Показники

2001 р.

2002 р.

2003 р.

2004 р.

2005 р.

Кількість забруднених стічних вод, що скидаються в поверхневі водні об'єкти, млн.куб.м

46,0

40,5

36,6

31,1

33,7

Аналіз проб поверхневих вод в районі м. Миколаєва показав, що нафтопродукти залишаються одним з найбільш поширених забруднювачів.

В порівнянні з 2004 г . середній вміст нафтопродуктів в гирлових водах Ю.Буга і Інгулу зменшився в 2005 г . на 0,06 міліграм/л і склало 0,12 міліграм/л (2,4 ГДК).

Найвищий вміст забруднюючих речовин був відмічений в липні в гирлі Інгулу (20,4 ГДК) і в районі Варваровського моста (22 ГДК). Кількість випадків, коли концентрації нафтопродуктів були рівні і вище за ГДК, складала 67%.

Крім того, в період спостережень 2005 г, зафіксовано перевищення ГДК за змістом ЛІГШИ (3 випадки), аммонійного азоту (4 випадки), нітриту (27 випадків), фенолів (40 випадків).

Зміст розчиненого кисню, як показника життєдіяльності водоймища, складав в поверхневих шарах 98%, в придонних - 56% насичення. Особливо низькі концентрації розчиненого кисню спостерігалися на глибині 6- 7 м в теплу пору року (червень-вересень). В цей час спостерігалося 11 випадків змісту розчиненого кисню нижче 3,0 міліграм/л і 4 випадки його повної відсутності при ГДК не меншого 6,0 міліграма/л. Всі випадки спостерігалися в гирлових водах в районі м. Миколаєва.

Характеристика якості гирлових вод підтверджує, що скидання недостатньо очищених і неочищених стічних вод ПУВКХ м. Миколаєва, кількість яких в 2005 році склала 33706,4 тыс.куб.м, приводять до небезпечного стану вод акваторії міста і систематичним заморам риби в Південному Бузі і Бузькому лимані.

Завдяки відсутності в місті підприємств металургійної, хімічної і вугільної промисловості, Миколаїв не відноситься до переліку регіонів з високим ступенем забруднення атмосфери. Рівень забруднення атмосферного повітря м. Миколаєва в 2005 році склав 5,43. Максимальні концентрації діоксиду азоту досягли 2,94 ГДК м.р., формальдегіду 1,74 ГДК м.р., оксиду вуглецю 1,8 ГДК м.р. Максимальні концентрації пороши, діоксиду сірі, оксиду азоту, фтористого водню і важких металів ГДК м.р. не досягали. В повітрі міста спостерігався підвищений вміст діоксиду азоту (1,25 ГДК ср.сут.) і формальдегіду (4,67 ГДК ср.сут. ).

Перейти на страницу: 1 2 3

Інші цікаві матеріали

Регіональний аналіз Уральського економічного району
Уральський економічний район розташований на стику територій двох частин світу - Європи і Азії. До його складу входять: республіки Башкортостан і Удмуртія та Курганська, Оренбурзька, Пермська з Комі-Перм'яцький автономн ...

Сучасне районування України. Основні чинники та принципи розміщення підприємств теплової електроенергетики
Актуальність першого питання даної роботи полягає в тому, що раціональній територіальній організації господарства в країні сприяє економічне районування. Усі країни світу характеризуються суттєвими територіальними відмін ...

Загальні відомості про топографічні знімання і знімальні мережі
Одним з основних завдань геодезичної галузі в Україні є забезпечення народного господарства топографо-геодезичною і картографічною продукцією. На сьогоднішній день на всю територію України складені топографічні карти ма ...

Головне меню

Нафтова промисловість
Водоспади світу
Місто та його структура
Історія географічної науки
Проблеми сучасності
Геодезія
Всі матеріали

Землевпорядкування

У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

Природні ресурси

На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
 

Геоморфологія

Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

Грунтознавство

Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


Наверх

© www.novageografia.com - Всі права захищено