Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Стан навколишнього середовища міста

Місто Миколаїв володіє унікальним природним комплексом. Система водних об'єктів і озеленюючих територій є природно-екологічним каркасом міста. Екологічні проблеми м. Миколаєва типові для багатьох міст України: забруднення поверхневих водних об'єктів, атмосферного повітря, підземних вод, якість питної води, шум, управління відходами, збереження біорізноманітності на території міста.

Водні об'єкти Миколаєва р. Інгул, Південний Буг і Днепробузький лиман відчувають на собі антропогенну дію. Найбільший забруднювач - НКП «Николаєвводоканал», скидання забруднюючих речовин, якого складає 97,53% від загального скидання забруднених вод по області. Заходи щодо модернізації, реконструкції і ремонту каналізаційної мережі м. Миколаєва, виконана в рамках Державної програми охорона і відновлення навколишнього середовища Азовського і Чорного морів дозволили значно зменшити скидання неочищених стоків в поверхневі водні об'єкти.

Таблица 14. Показники забрудненості стічних вод.

Показники

2001 р.

2002 р.

2003 р.

2004 р.

2005 р.

Кількість забруднених стічних вод, що скидаються в поверхневі водні об'єкти, млн.куб.м

46,0

40,5

36,6

31,1

33,7

Аналіз проб поверхневих вод в районі м. Миколаєва показав, що нафтопродукти залишаються одним з найбільш поширених забруднювачів.

В порівнянні з 2004 г . середній вміст нафтопродуктів в гирлових водах Ю.Буга і Інгулу зменшився в 2005 г . на 0,06 міліграм/л і склало 0,12 міліграм/л (2,4 ГДК).

Найвищий вміст забруднюючих речовин був відмічений в липні в гирлі Інгулу (20,4 ГДК) і в районі Варваровського моста (22 ГДК). Кількість випадків, коли концентрації нафтопродуктів були рівні і вище за ГДК, складала 67%.

Крім того, в період спостережень 2005 г, зафіксовано перевищення ГДК за змістом ЛІГШИ (3 випадки), аммонійного азоту (4 випадки), нітриту (27 випадків), фенолів (40 випадків).

Зміст розчиненого кисню, як показника життєдіяльності водоймища, складав в поверхневих шарах 98%, в придонних - 56% насичення. Особливо низькі концентрації розчиненого кисню спостерігалися на глибині 6- 7 м в теплу пору року (червень-вересень). В цей час спостерігалося 11 випадків змісту розчиненого кисню нижче 3,0 міліграм/л і 4 випадки його повної відсутності при ГДК не меншого 6,0 міліграма/л. Всі випадки спостерігалися в гирлових водах в районі м. Миколаєва.

Характеристика якості гирлових вод підтверджує, що скидання недостатньо очищених і неочищених стічних вод ПУВКХ м. Миколаєва, кількість яких в 2005 році склала 33706,4 тыс.куб.м, приводять до небезпечного стану вод акваторії міста і систематичним заморам риби в Південному Бузі і Бузькому лимані.

Завдяки відсутності в місті підприємств металургійної, хімічної і вугільної промисловості, Миколаїв не відноситься до переліку регіонів з високим ступенем забруднення атмосфери. Рівень забруднення атмосферного повітря м. Миколаєва в 2005 році склав 5,43. Максимальні концентрації діоксиду азоту досягли 2,94 ГДК м.р., формальдегіду 1,74 ГДК м.р., оксиду вуглецю 1,8 ГДК м.р. Максимальні концентрації пороши, діоксиду сірі, оксиду азоту, фтористого водню і важких металів ГДК м.р. не досягали. В повітрі міста спостерігався підвищений вміст діоксиду азоту (1,25 ГДК ср.сут.) і формальдегіду (4,67 ГДК ср.сут. ).

Перейти на страницу: 1 2 3

Інші цікаві матеріали

Верхоянський район республіки Саха
Верхоянський район розташований на північному сході Республіки Саха (Якутія) в басейні річки Яна та її приток і відноситься до числа заполярних районів. Територія району складає 137тис. км 2.У улусі (районі) 30 населен ...

Застосування земельно-кадастрових робіт в методиці проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для несільськог
Метою моєї курсової роботи з основ земельного кадастру є закріплення отриманих знань та їх застосування на практиці при виготовленні технічної документації зе землекористувачам різних форм власності з виконанням кадастр ...

Природні енергоресурси та їх використання
Природа багата на енергоресурси. Їх раціональне використання дає можливість отримувати відносно дешеву електроенергію, яка є менш небезпечною, ніж, наприклад, атомне паливо і т.п. Однак, нераціональне і необачне викори ...

Головне меню

Нафтова промисловість
Водоспади світу
Місто та його структура
Історія географічної науки
Проблеми сучасності
Геодезія
Всі матеріали

Землевпорядкування

У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

Природні ресурси

На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
 

Геоморфологія

Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

Грунтознавство

Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


Наверх

© www.novageografia.com - Всі права захищено