Флора та фауна
Біомаса зообентосу в прибережних районах становить у середньому до 0,5 кг / м2, А місцями доходить до 3 кг / м2 на глибинах 20-50 м в поверхневій зоні немає постійних мешканців. Уздовж узбережжя фауна розподіляється нерівномірно. Зменшення біомаси починається з глибини 500 м. Слід зазначити, що якщо в інших областях Світового океану нижня межа субліторалі знаходиться на глибині 200 м, то поблизу Антарктиди субліторальній тварини живуть на глибинах 500-700 м. Найбільша видова різноманітність характерно до глибини 200-300 м, риб - на глибинах 200-500 м.
У Антарктичної області Південного океану фауна багата, унікальна і нараховує багато ендеміків. Для фауни притаманний гігантизм багатьох представників (наприклад, серед губок).
Поблизу острова Кергелен фауна в 5 разів бідніші примат-Риков районів. Риби Південного океану налічують близько 100 видів. Серед них лише 12 придонних, що відносяться до сімейства нототеневих, що мають промислове значення. У антарктичному секторі широко представлені білокровних щуки, макрурус, сіра і мармурова нототенії, південна путасу. В індійському секторі океану число промислових риб невелика. Тут мешкає смугаста білокровних щука (крижана риба), сіра і мармурова нототенії. У тихоокеанському секторі, найбільшому за площею, зустрічається південна путасу та новозеландська макрорунос.
Ссавці. Загальна чисельність китів у Південному океані оцінюється приблизно понад 500 тис. голів. З ластоногих зустрічаються тюлень-крабоєд, морський леопард, південний морської слон, тюлень Росса, тюлень Уедделла і ряд інших. Антарктичні тюлені становлять до 56% загальносвітової чисельності ластоногих.
Орнітофауна представлена 44 видами птахів загальною чисельністю 200 млн. особин. Серед них 7 видів пінгвінів становлять 90% загальної біомаси.
ВИСНОВКИ
Самим маловивченим і, мабуть, найцікавішим з точки зору науки є Південний або Антарктичний океан. До 2000 року поняття «Південний океан» було умовним - так океанологи називали частину світового океану, що складається з південних частин Тихого, Атлантичного й Індійського океанів і омиває береги Антарктиди. Вивчення специфіки цієї частини світового океану, пов'язаної зі своєрідністю гідрологічного режиму антарктичних вод між зоною конвергенції та північними берегами Антарктиди, які об'єднані циркумполярною течією, унікальність шельфу дна, тваринного і рослинного світу, а так само його особливого впливу на клімат планети, дали вченим підстави виділити в 2000 році п'ятий Південний або Антарктичний океан.
Найбільше океанська течія в світі, яке впливає на формування та зміну клімату на всій землі - Антарктична полярне перебіг. Воно рухається в східному напрямі навколо Антарктиди і переносить 130 мільйонів кубометрів води на секунду. Цей показник у сотню разів перевищує кількість води, переноситься усіма річками Земної кулі. Клімат Південного океану відрізняються своєю суворістю. Температура води в поверхневих шарах океану змінюється від +10 С до -2 ° С. Через сильний температурного контрасту області льодів і відкритого океану тут практично постійно спостерігаються циклонічні шторми, які рухаються навколо Антарктиди в східному напрямку. Суворі холодні вітри тут дмуть набагато сильніше, ніж де б то не було на планеті. У зимовий час Південний океан промерзає до 65 паралелі південної широти в районі Тихого океану і до 55 паралелі в районі Атлантичного океану, а температура на поверхні опускається набагато нижче 0С
Інші цікаві матеріали
Географія та особливості розвитку розважального туризму в Бразилії
Сучасний
етап характеризується значними та глибокими змінами в світовій економіці та
міжнародних відносинах. Спостерігається стійка тенденція подальшого зміцнення
всебічного співробітництва країн, поглиблення інтеграцій ...
Порівняльна економіко-географічна характеристика Одеси та Луцька
Метою
дипломної роботи є порівняльна економіко-географічна характеристика міст Одеси
та Луцька, дослідження економічного та соціального розвитку міст.
Для
досягнення поставленої мети вирішувалися наступні завдання:
...
Соціальна інфраструктура Чемеровецького району
Актуальність дослідження. Проблеми розвитку й раціональної територіальної
організації соціальної сфери набувають у наш час першорядного значення,
оскільки все зростаюча частина населення зайнята в сфері послуг, а рівень
...