Економічна ефективність районів
Оцінюючи кількість туристів за рік проведення Євро-2012, спостерігається збільшення даних на 7-10%. [39] [див. Додаток 3]
Полісько-столичний рекреаційний район характеризується середнім ресурсно-рекреаційним рейтингом, проте високою економічною ефективністю (в основному за рахунок Київської області). У 2012 році, лише за один день під час проведення фінального матчу Євро-2012, Київ відвідало не менше 200 тисяч іноземних туристів.
За інформацією управління туризму, готельного господарства та курортів КМДА, суттєвий приріст показників діяльності туристичних підприємств Києва спостерігається протягом всього періоду 2000-2011 років. Показники кількості туристів в 2011 році є значно вищими, ніж за 2010 рік. [див. додаток 4] За 2011 рік до бюджету міста було внесено майже в 2 рази більше коштів, ніж у 2000 році. За вказаний період обсяг наданих туристичних послуг склав 4,9 млрд. грн. (311,8 тис. грн. у 2000 році). Збільшились платежі до бюджету на 23,7% (88,349 млн. грн. у 2010 році).[38]
Згідно статистичних даних за 2009 - 2011 роки щорічно обласними музейними закладами в середньому обслуговується від 450 до 500 тис. екскурсантів.
Загальні обсяги наданих туристичних послуг в минулому році склали біля 65 млн. грн., з них майже мільйон гривень - це надходження до місцевих бюджетів. [24]
З огляду на все вищевикладене, можна впевнено констатувати, що позитивний імідж рекреаційного району як туристично привабливого регіону характеризується тенденціями стрімкого зростання, якісно розвивається сектор туристичного бізнесу, а галузь туризму і курортів набуває дедалі вагомого значення в соціально-економічному та культурному житті регіону.
Придніпровсько-Донецький рекреаційний район характеризується зростанням загальної кількості туристів протягом року (на 12 тис. тур.)
Найбільша кількість обслуговуваних туристів по району спостерігається в Дніпропетровській області - майже 64 тис. туристів та Донецькій області - майже 58 тис. тур.
Найбільше іноземних туристів прибуває з Росії, що зумовлено прикордонним розміщенням даного району. [див. Додаток 5]
Кількість внутрішніх туристів, обслугованих суб’єктами туристичної діяльності протягом 2011 р. становила більше 3 млн. осіб.
Обсяг послуг, наданих суб’єктами туристичної діяльності протягом 2011 року становив 5,5 млрд. грн. і збільшився на 44 %, або на 1,7 млрд. грн. порівняно з попередніми роками.
Зменшення обсягів наданих послуг спостерігається лише в одному регіоні - Луганській області - на 24,7 млн. грн., або на 192 %. [32]
Харківський рекреаційний район має певні переваги серед інших районів України. Тут панує рухлива молодіжна культура, спостерігається наявність численних іноземних студентів, водночас, тут є центри, які культивують «розвинену культуру», тут функціонують потужні заклади культури, в тому числі спеціалізовані вищі навчальні заклади, театри, музеї, бібліотеки, розважальні центри, цирк, зоопарк та ін. Діють численні національно-культурні товариства й водночас фіксується певна відсутність конфліктів на національному ґрунті, наявні сформовані традиції проведення деяких культурних заходів.
Проте відсутність розповсюдженого іміджу Харківщини і Сумщини як туристичного регіону, несформований туристичний простір, застарілі форми, методи та зміст екскурсійного обслуговування, відсутність мережевих розважальних центрів та чітких програм по завантаженню підприємств розміщення і закладів санаторно-курортної сфери у період міжсезоння, нерозвинена супутня туристична інфраструктура, проблема залучення недержавних інвестицій до справи утримання, охорони, реставрації та використання пам'яток історії та культури, а також витіснення з туристичного ринку соціального туризму як неконкурентоспроможного порівняно з комерційними видами туризму та невикористання переваг прикордонного розташування областей створюють перешкоди розвитку туризму у даному районі.
Кількість туристів, обслуговуваних суб’єктами туристичної діяльності, щороку зростає приблизно на 24,6 тисяч осіб, проте даний район стабільно залишається на останньому місці серед інших рекреаційних районів. В середньому даний район обслуговує за рік не більше, ніж 6% туристів від загальної кількості.
Інші цікаві матеріали
Паливні корисні копалини нафта, газ, вугілля, сланці,
Паливні корисні копалини – це
природні та мінеральні речовини, які з достатнім економічним ефектом
використовуються в техніці та народному господарстві для давання тепла та інших
корисних речовин.
Як відомо, в ...
Географічна характеристика Туреччини
Туреччина – ісламська держава в Західній Азії і
Європі. Площа країни – 781 тис. км. кв. Населення – 65 млн. чол. Столиця –
Анкара. Форма правління – республіка. Форма територіального пристрою – унітарна
держава. Туреччи ...
Особливості розміщення та основні проблеми та перспективи розвитку важкого машинобудування України
Машинобудування — одна з провідних галузей промисловості світу, за
вартістю продукції та занятих працівників посідає перше місце. Машинобудування
як галузь промисловості виникла в XVIII столітті. Винахід прядильно ...