Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Економічна ефективність районів

Оцінюючи кількість туристів за рік проведення Євро-2012, спостерігається збільшення даних на 7-10%. [39] [див. Додаток 3]

Полісько-столичний рекреаційний район характеризується середнім ресурсно-рекреаційним рейтингом, проте високою економічною ефективністю (в основному за рахунок Київської області). У 2012 році, лише за один день під час проведення фінального матчу Євро-2012, Київ відвідало не менше 200 тисяч іноземних туристів.

За інформацією управління туризму, готельного господарства та курортів КМДА, суттєвий приріст показників діяльності туристичних підприємств Києва спостерігається протягом всього періоду 2000-2011 років. Показники кількості туристів в 2011 році є значно вищими, ніж за 2010 рік. [див. додаток 4] За 2011 рік до бюджету міста було внесено майже в 2 рази більше коштів, ніж у 2000 році. За вказаний період обсяг наданих туристичних послуг склав 4,9 млрд. грн. (311,8 тис. грн. у 2000 році). Збільшились платежі до бюджету на 23,7% (88,349 млн. грн. у 2010 році).[38]

Згідно статистичних даних за 2009 - 2011 роки щорічно обласними музейними закладами в середньому обслуговується від 450 до 500 тис. екскурсантів.

Загальні обсяги наданих туристичних послуг в минулому році склали біля 65 млн. грн., з них майже мільйон гривень - це надходження до місцевих бюджетів. [24]

З огляду на все вищевикладене, можна впевнено констатувати, що позитивний імідж рекреаційного району як туристично привабливого регіону характеризується тенденціями стрімкого зростання, якісно розвивається сектор туристичного бізнесу, а галузь туризму і курортів набуває дедалі вагомого значення в соціально-економічному та культурному житті регіону.

Придніпровсько-Донецький рекреаційний район характеризується зростанням загальної кількості туристів протягом року (на 12 тис. тур.)

Найбільша кількість обслуговуваних туристів по району спостерігається в Дніпропетровській області - майже 64 тис. туристів та Донецькій області - майже 58 тис. тур.

Найбільше іноземних туристів прибуває з Росії, що зумовлено прикордонним розміщенням даного району. [див. Додаток 5]

Кількість внутрішніх туристів, обслугованих суб’єктами туристичної діяльності протягом 2011 р. становила більше 3 млн. осіб.

Обсяг послуг, наданих суб’єктами туристичної діяльності протягом 2011 року становив 5,5 млрд. грн. і збільшився на 44 %, або на 1,7 млрд. грн. порівняно з попередніми роками.

Зменшення обсягів наданих послуг спостерігається лише в одному регіоні - Луганській області - на 24,7 млн. грн., або на 192 %. [32]

Харківський рекреаційний район має певні переваги серед інших районів України. Тут панує рухлива молодіжна культура, спостерігається наявність численних іноземних студентів, водночас, тут є центри, які культивують «розвинену культуру», тут функціонують потужні заклади культури, в тому числі спеціалізовані вищі навчальні заклади, театри, музеї, бібліотеки, розважальні центри, цирк, зоопарк та ін. Діють численні національно-культурні товариства й водночас фіксується певна відсутність конфліктів на національному ґрунті, наявні сформовані традиції проведення деяких культурних заходів.

Проте відсутність розповсюдженого іміджу Харківщини і Сумщини як туристичного регіону, несформований туристичний простір, застарілі форми, методи та зміст екскурсійного обслуговування, відсутність мережевих розважальних центрів та чітких програм по завантаженню підприємств розміщення і закладів санаторно-курортної сфери у період міжсезоння, нерозвинена супутня туристична інфраструктура, проблема залучення недержавних інвестицій до справи утримання, охорони, реставрації та використання пам'яток історії та культури, а також витіснення з туристичного ринку соціального туризму як неконкурентоспроможного порівняно з комерційними видами туризму та невикористання переваг прикордонного розташування областей створюють перешкоди розвитку туризму у даному районі.

Кількість туристів, обслуговуваних суб’єктами туристичної діяльності, щороку зростає приблизно на 24,6 тисяч осіб, проте даний район стабільно залишається на останньому місці серед інших рекреаційних районів. В середньому даний район обслуговує за рік не більше, ніж 6% туристів від загальної кількості.

Перейти на страницу: 1 2 

Інші цікаві матеріали

Льодовики, вічна мерзлота та їх гідрологічне значення
Напевне, найбільш розпоширена гірська порода у всій Вселенній – це лід. Марс, Юпітер, Сатурн складає великі маси льоду, а деякі супутники планети складені ним майже цілком. Не є виключенням і наша Земля: ...

Розробка комплексу геодезичних та землевпорядних робіт при складанні
Управління земельними ресурсами дозволяє тримати руку на “пульсі” втілення земельної політики в реальне життя. Адже ліквідація монополії державної власності на землю зініціювала створення приватних агро групувань, ...

Створення планових геодезичних мереж методом тріангуляції
Комплекс робіт при побудові планових геодезичних мереж методом тріангуляції складається з таких процесів: - проектні роботи; - рекогностування пунктів тріангуляції; - закладання цент ...

Головне меню

Нафтова промисловість
Водоспади світу
Місто та його структура
Історія географічної науки
Проблеми сучасності
Геодезія
Всі матеріали

Землевпорядкування

У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

Природні ресурси

На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
 

Геоморфологія

Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

Грунтознавство

Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


Наверх

© www.novageografia.com - Всі права захищено