Країни Балтії
У Литві дуже велика частка АЕС, у Латвії — ГЕС. У Литві діє ТЕЦ в Електренаї — одна з небагатьох, що не залежать від поставок енергоносіїв із Росії. Вона працює на суміші на кшталт вода-олія, яку Литва імпортує з Південної Америки. Також у Литві є велика атомна електростанція — Ігналинська. В Естонії ведеться видобуток і переробка сланців. Ця сировина використовується як паливо для ТЕС і в хімічній промисловості.
У Ризі, Таллінні, Клайпеді розташовані підприємства, що займаються суднобудуванням і судноремонтом, де випускають невеликі судна, утому числі рибальські траулери. Найстаріша галузь спеціалізації країн Балтії — легка промисловість, де виробляють трикотажні вироби, вовняні й бавовняні тканини. Великий бавовняний комбінат "Кренгольмська мануфактура" розташований у Парві (Естонія).
Важливу роль в економіці відіграє сільське господарство, насамперед молочне й м'ясне скотарство, а також свинарство беконного напрямку. Рослинництво забезпечує потреби тваринництва й харчової промисловості. Обробляють яровий ячмінь, озимі жито й пшеницю, овес, кормові й зернобобові культури. У великих обсягах вирощують картоплю й овочі, із технічних культур переважають льон-довгунець і цукровий буряк.
Із кожним роком збільшується кількість туристів, які відвідують країни Балтії. Велику популярність має ризьке узбережжя — кліматичний і бальнеогрязьовий курорт Юрмала, розташований поблизу столиці Латвії. Він включає п'ятнадцять невеликих населених пунктів, серед яких Лієлупе, Дзин'тарі, Булдурі, Дубулті. Тут чудово поєднуються пляжі завдовжки 32 кілометри, чисте неглибоке море, мінеральні джерела та свіже повітря. Юрмальські пляжі щорічно відзначають ся правом підняти синій прапор — символ відповідності європейським стандартам чистоти.
В Естонії популярним є екологічний туризм На численних островах, що займають приблизно десяту частину території країни. Най більші з них — Сааремаа й Хійумаа. Острів Сааремаа можна назвати найбільш "естонським" місцем країни. Тут можна побачити стародавні хутори, вітряки і Єпископський замок.
У країнах Балтії розвинені всі види транспорту. Найбільшу роль у внутрішніх перевезеннях відіграє автомобільний транспорт. У перевезеннях між країнами Балтії великим є значення залізниці Таллінн—Рига—Каунас—Вільнюс. Через територію країн прокладені магістральні газо- й нафтопроводи, що забезпечує доставку енергоносіїв, яких потребують країни Балтії. Частина нафти й газу йде транзитом, у тому числі до портів Балтійського моря. Найбільшим за відвантаженням нафти є Вентспілський порт, на транзит припадає основна частина його вантажообігу.
Інші цікаві матеріали
Складання проекту внутрігосподарського
Землевпорядне проектування —
складова частина землевпорядної діяльності та землевпорядного процесу, що
обґрунтовує методи проектування і закономірності функціонування землі, як
головного засобу виробництва та прост ...
Передумови розвитку соціальної інфраструктури в Чемеровецькому районі
Сукупність підприємств і закладів обслуговування на певній території
утворює мережу обслуговування, яку називають соціальною інфраструктурою.
Населені пункти, в яких розміщені підприємства сфери послуг, називають центрами
обслу ...
Географічна характеристика Туреччини
Туреччина – ісламська держава в Західній Азії і
Європі. Площа країни – 781 тис. км. кв. Населення – 65 млн. чол. Столиця –
Анкара. Форма правління – республіка. Форма територіального пристрою – унітарна
держава. Туреччи ...