Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Основні перспективні напрями розвитку рекреації

Карпатсько-Подільському рекреаційному району для ефективного використання сприятливих чинників розвитку туристичної галузі у регіоні потрібні значні капіталовкладення - інвестиції.

Карпатсько-Подільський рекреаційний район становить 5-7% сукупного туристичного потенціалу. Регіон унікальний у розумінні туристично-рекреаційного потенціалу. Ставка робиться на розвиток сільського зеленого туризму, а потім на розвиток гірськолижних центрів.

На сьогодні в економіку Карпатсько-Подільського рекреаційного району вклади іноземних інвестицій зростають. Проте у транспортні, будівельні підприємства, готелі та ресторани обсяги вкладень прямих інвестицій не перевищують 1%.

Ситуація ускладнюється низьким іміджем України на світовому інвестиційному ринку. За всіма рейтингами вона посідає останні місця щодо привабливості свого інвестиційного клімату і перші місця щодо ризику інвестування.

Не відповідає потребам і можливостям регіону і внутрішній інвестиційний клімат. На основі аналізу інвестиційної діяльності в регіоні Київським інститутом реформ було розраховано рейтинг інвестиційної привабливості областей, згідно з яким Івано-Франківська область у попередніх роках розташувалася на 17-му, Чернівецька і Закарпатська - відповідно на 18 і 19 місцях, а Львівська область - на 6 місці. При цьому було враховано 80 показників, які характеризують економічний стан областей і рівень розвитку фінансової, ринкової, транспортної, телекомунікаційної, інформаційної інфраструктури, стан розвитку людських ресурсів, діяльність органів місцевої влади у сфері приватного підприємництва. [8]

У Полісько-Столичному ресурсно-рекреаційному районі, подальшого розвитку набуватимуть круїзи по Дніпру, яхтинг, водний туризм, реконструкція закладів розміщення та інтенсифікація берегової забудови, зважаючи на прирічкове розташування району. [16, c. 92-93]

До найбільш розвинутих, перспективних та прибуткових видів туризму для столичного регіону, що зростають випереджаючими темпами, на сьогодні є:

культурно-пізнавальний туризм (10% загального потоку туристів);

активні види туризму (спортивний);

паломницький, релігійний ;

лікувально-оздоровчий туризм

сільський , зелений (екологічний) та інші [24]

Інвестиції, що надходять для розвитку туристичної галузі Полісько-столичного рекреаційного району, використовуватимуться в основному для реконструкції закладів розміщення та інтенсифікації берегової забудови.

Обсяг іноземних інвестицій недостатній порівняно із потребами економіки. Несприятливий інвестиційний клімат позначається на завданнях, які ставлять перед собою інвестори: мета переважної більшості з них полягає у якнайшвидшому отриманні прибутку, тому значна частина інвестицій укладається в торгівлю, сферу послуг, посередницьку діяльність.

Обсяг іноземних інвестицій для розвитку туризму даного району досить значний, проте проблемою району є те, що інвестиції розподіляються недоцільно та нерівномірно. Обсяг іноземних інвестицій Києва в економіку у 2011 році становив 2,9 млрд доларів, тобто у 1,6 раза більше за бюджет столиці, більшість цих коштів іде на розвиток транспортної галузі, зокрема, будівництво метрополітену, дорожньо-транспортних вузлів, спорудження медичних та освітніх закладів, створення нових робочих місць. [40]

У Придніпровсько-Донецькому рекреаційному районі подальшого розвитку набуватиме круїзне освоєння Дніпровського “рекреаційного коридору”, яхтинг, реконструкція та інтенсифікація берегової забудови (особливо це стосується приморських курортів). Це зумовлено приморським та прирічковим розташуванням району. [16, c. 93]

Враховуючи наявність унікальних природних та лікувальних факторів, розвиток інфраструктури відпочинку, лікування і туризму Придніпровсько-Донецького рекреаційного району є перспективними напрямками для залучення іноземних інвестицій. Питома вага іноземного капіталу в статутному фонді перевищує 50%. За результатами рейтингу інвестиційної привабливості регіонів України район стабільно входить до групи регіонів-лідерів. Обсяг прямих іноземних інвестицій з розрахунку на душу населення становить $ 277,31. Проте найбільшим інтересом у іноземних інвесторів щодо вкладення капіталу користуються такі галузі, як: машинобудування (33,1%), металургія та обробка металу (30,3%), на розвиток туризму іде менше 4% всіх інвестицій.

Перейти на страницу: 1 2 3 4 5

Інші цікаві матеріали

Розвиток чорної металургії в Україні
Чорна металургія є важливою галуззю важкої промисловості, однією з основних частин фундаменту всього народного господарства країни. Практично немає такого підприємства, яке у тій чи іншій мірі не використовувало б ...

Розвиток і розміщення виробництва мінеральних вод України
Удосконалення господарського механізму України в період формування ринкової економіки здійснюється на основі проведення економічних досліджень, у тому числі в галузі розміщення продуктивних сил. Пізнання законів розміще ...

Аналітичний огляд розміщення продуктивних сил Львівської області
Льві́вська о́бласть —адміністративно-територіальна одиниця (область) на крайньому заході України. Є однією з трьох областей історично-культурного регіону Галичина, частиною Карпатського єврорегіону. Одна з на ...

Головне меню

Нафтова промисловість
Водоспади світу
Місто та його структура
Історія географічної науки
Проблеми сучасності
Геодезія
Всі матеріали

Землевпорядкування

У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

Природні ресурси

На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
 

Геоморфологія

Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

Грунтознавство

Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


Наверх

© www.novageografia.com - Всі права захищено