Таїланд - «країна вільних»
Територія та географічне положення.
Таїланд — унітарна держава, що складається із 76 провінцій. Розташована в Швденно-Східній Азії. Країна межує з М'янмою (1), Лаосом (2), Камбоджею (3), Малайзією (4). Геополітичне положення Таїланду визначається сусідством із наймогутнішими державами материкової Азії — Індією та Китаєм, який значно вплинув на історію та культуру цієї країни. Південне та східне узбережжя Таїланду омивається Сіамською затокою, що є частиною Південно-Китайського моря, а південно-західне — Андаманським морем. Загальна довжина берегової лінії — 3219 км.
Природа.
Тривалий час країна була відома як Сіам (у перекладі із санскриту — «прекрасний»), сучасну назву — Таїланд — вона має з 1939 р.
У північно-східній частини Таїланду розкинулося велике плато Корат, оточене невисокими горами. На західній, південній (півострів Малакка) і північній окраїнах країни розташовані гірські ланцюги. Вони утворюють своєрідний бар'єр між центральними районами країни й кордоном із М'янмою. Між плато Корат і гірськими масивами розкинулася родюча Менамська низовина, поділена руслом річки Менам-Чао-Прая — головної водної артерії країни.
Для Таїланду характерний тропічний мусонний клімат. Середня температура на рівнинах протягом року +22 .+29 °С. Лише на далекій півночі взимку температура знижується до +16 °С. Опадів випадає 1000—2000 мм на рік, у горах їхня кількість зростає до 5000 мм.
Через дію мусонів на значній частині країни чітко виражені сухий і вологий сезони. Посушливою зимою денна температура лише ненабагато поступається середньорічний. У цей час на північному сході міліють річки, висихають неглибокі озера, ґрунт на полях твердіє та розтріскується. У сезон дощів, що триває з травня по жовтень, на всій території країни панують південно-східні мусони, із вітрами та зливами.
У цей час розливається головна річка країни — Менам-Чао-Прая, причому в дельті ґрунти затоплюються практично повністю. Щоб уберегти своє житло від водної стихії, місцеві жителі зводять будинки на тикових палях. Конструкція пальових будинків також забезпечує захист від прямих сонячних променів і дощу.
На кордоні з Лаосом протікає найбільша річка Індостану — Меконг, якій народи Південно-Східної Азії давали різні назви — «Річка Величного дракона», «Батько річок». У тайській частині цієї річки багато островів і перекатів, тому Меконґ тут придатний лише для руху дрібних судів і сплаву лісу.
Ще 50 років тому половину території країни займали ліси, зараз їхня площа зменшилася більше ніж удвічі. У результаті інтенсивного вирубування лісів плато Корат практично втратило природну рослинність. У 1989 р. уряд країни різко обмежив масштаби лісозаготівель, однак темпи вирубування лісів знизилися незначно.
У віддалених районах і на територіях, що охороняються, водяться тигри,, леопарди, ведмеді, азіатські буйволи і, звичайно ж, слони, оскільки слон у Таїланді — легендарна тварина, символ країни.
Таїланд має різноманітні мінеральні ресурси. Найбільш значними є запаси кольорових металів, коштовного й напівкоштовного каміння, у країні є олово, вольфрам, цинк, свинець, рубіни й сапфіри, а також залізна руда, природний газ, вугілля й кам'яна сіль.
Інші цікаві матеріали
Регіональний господарський комплекс, його галузева та територіальна структура
Розвиток
національної економіки супроводжується поглибленням суспільного поділу праці і
спеціалізації діяльності. Процеси спеціалізації потребують координації
діяльності і формування зв'язків між різними галузями і виро ...
Льодовики, вічна мерзлота та їх гідрологічне
Напевне,
найбільш розпоширена гірська порода у всій Вселенній – це лід. Марс, Юпітер,
Сатурн складає великі маси льоду, а деякі супутники планети
складені ним майже цілком. Не
є виключенням і наша Земля: біль ...
Природно-антропогенні ресурси України, їх класифікація і оцінювання для потреб рекреації
Дедалі інтенсивніше зростає роль організації відпочинку для регенерації
життєвих сил людини, витрачених у процесі праці. Завдяки вдалому сполученню
умов для рекреації в окремих країнах склались потужні комплекси відпочин ...