Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Індія

Територія та географічне положення. Індія – федеративна держава, що складається з 28 штатів і семи союзних територій центрального підпорядкування. Країна розташована на півострові Індостан і межує з Пакистаном, Китаєм, Непалом, Бутаном, М'янмою, Бангладеш. Територія Індії простягається в широтному напрямку на 2930 км, у меридіональному – до 3220 км. На заході береги країни омиваються водами Аравійського моря, на півдні – Індійського океану, на сході – Бенгальської затоки.

Особливістю географічного положення Індії є деяка відокремленість території країни від решти Азії через протяжні та високі гірські системи.

Природа. Майже 80% території країни зайнято рівнинами й плоскогір'ями. Найбільшою формою рельєфу є плоскогір'я Декан, що займає майже весь півострів Індостан. Північніше у вигляді півмісяця простягнулася родюча й рівна Індо-Гангська низовина. На півночі країни розташовані пасма Гімалаїв і Каракоруму. Гімалаї – найвищі гори на Землі, найвищою точкою є гора Нанга-Парбат (8126 м). Із заходу й частково зі сходу країна перебуває в оточенні гірських систем – Західних і Східних Гат.

В Індії переважає тропічний і тропічний мусонний клімат, що обумовлює високі температури, особливо в літній період, і нерівномірне випадання опадів. Середня температура січня: +15 .+27°С, липня: +28 .+35°С. До 90 % опадів випадає влітку, у період мусонних дощів. Територією країни вони розподіляються дуже нерівномірно – у пустелі Тар – менше ніж 100 мм на рік, у північно-східній частині – до 3000 мм. Рекордних значень вони досягають у Східних Гімалаях – тут опадів випадає до 10000–12000 мм на рік.

У Гімалаях починає свій шлях Ганг – найважливіша річка Індії й одна з найповноводніших в Азії. Небагато річок мають настільки величний початок: один витік Гангу зароджується на висоті 7690 м, на північний схід від вершини Нандадеві, а інший – у гроті Коров'яча Паща, що розташований на висоті 3090 м.

Ганг для індійців – священна річка, й омивання в ній є найважливішим ритуалом індуїзму, тому вона служить місцем паломництва благочестивих індійців. Уважається, що їхні гріхи змиваються й несуться водами священної річки: «як вогонь поглинає дрова, так Ганг поглинає гріхи». Одна з причин обожнювання Гангу – його величезне значення в житті людей. Річка перетинає найбільш населені області Індії, напуває й годує десятки мільйонів людей. Води Гангу використовуються для іригації, відновлюють родючі ґрунти, що приносять два-три врожаї на рік.

Індо-Гангська низовина багато в чому визначає життя Індії. У цьому районі дме особливий вітер – мусон. Тому тут дві яскраво виражені пори року – суха зима й дощове літо.

Історичний розвиток. У III тис. до н. є. на величезній території – під узбережжя Аравійського моря до передгір'їв Гімалаїв – виникла Хараппська цивілізація. Найбільші з відомих нам міст того далекого часу – Мохенджо-Даро й Хараппа.

Великі державні утворення існували на території країни й у наступні століття. Серед них Магадха, держава Гуптів, Делійський султанат, держава Великих Моголів.

Наприкінці XVII ст. держава Великих Моголів занепала, чим скористалися французи, голландці й англійці, які створили на території країни укріплені пункти. Із середини XVIII ст. почалося безпосереднє завоювання країни, де найбільше успіхів досягли англійці. У результаті перемог над європейськими конкурентами, а також англо-майсурських, англо-маратхських й англо-сикхських війн британці змогли підкорити собі всю Індію. «Перлина Британської імперії» стала джерелом сировини й ринком збуту, ігри цьому англійці жорстоко експлуатували місцеве населення, вивозили цінності й скарби, створені індійським народом. З іншого боку, у країні були побудовані залізниці, збільшилися збори основних сільськогосподарських культур, одержали розвиток різні галузі промисловості.

Перейти на страницу: 1 2 3 4

Інші цікаві матеріали

Північно-Кавказький економічний район Росії
Склад Північно-Кавказького економічного району: Ростовська область, Краснодарський край, Ставропольський край; Республіки: Адигея, Дагестан, Інгушетія, Кабардино-Балкарська, Карачаєво-Черкеська, Північна Осетія і Чеченс ...

Складання проекту внутрігосподарського
Землевпорядне проектування — складова частина землевпорядної діяльності та землевпорядного процесу, що обґрунтовує методи проектування і закономірності функціонування землі, як головного засобу виробництва та прост ...

Планування та організація виконання комплексу топографо-геодезичних робіт при
Актуальним питанням в даному курсовому проекті є планування і організація виконання комплексу топографо-геодезичних робіт при створенні планів в масштабі 1:2000 для ведення кадастру на території міста Вижниця Чернівецьк ...

Головне меню

Нафтова промисловість
Водоспади світу
Місто та його структура
Історія географічної науки
Проблеми сучасності
Геодезія
Всі матеріали

Землевпорядкування

У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

Природні ресурси

На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
 

Геоморфологія

Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

Грунтознавство

Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


Наверх

© www.novageografia.com - Всі права захищено