Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Індія

країні метрополітен.

У Південній Індії розташоване ще одне місто-мільйонер – Маду-рай. Його історія починається більше ніж 1700 років тому. Тут розташована одна з перлин країни – комплекс храму Шиви. Головна в храмі – «Зала Тисячі Колон», оточена чотирма зовнішніми стінами, над якими до неба піднімаються 12 величних надбрамних веж-гопура.

Культура.

Індія – величезна країна, що живе своїми культурними традиціями. Але незважаючи на різноманіття кастових, національних і релігійних особливостей, індійська культура відзначається внутрішньою цілісністю.

Джерелом відомостей про ранній період соціально-економічного розвитку й культурної історії Давньої Індії є Веди. Вони складаються із «самхіти» – чотирьох збірок віршованих гімнів, молитов і заклинань. Веди написані віршами й прозою, найважливіша й найцікавіша з них – Рігведа – є високомистецьким літературним твором. Цій пам'ятці індійської та світової літератури близько трьох тисяч років. До трохи «молодших», але не менш значних добутків належать дві епічні поеми – «Магабхарата» і «Рамаяна».

Мавзолей Тадж-Махал, розташований у місті Агра – одна з найкрасивіших визначних пам'яток Індії. Це усипальниця імператриці Мумтаз-Махал, коханої дружини правителя імперії Великих Моголів – Шах-Джахана. Тадж-Махал – грандіозна п'ятибанева споруда заввишки 74 м, побудована з білого мармуру й інкрустована самоцвітами. Він відрізняється не тільки вишуканою архітектурою, але й дивовижно виконаними дрібними деталями. До Тадж-Махала прилягає сад із фонтанами й басейном.

На заході країни, у штаті Махараштра, розташований печерний буддійський монастир Аджанта. Тут, у прямовисній скелі, що височіє над річкою, вирізьблено 27 печер. Також у горах вирізані печери Елори.

Індія подарувала світу не тільки численні пам'ятки архітектури й літератури, але також винаходи, що стали надбанням усього світу. Саме тут уперше з'явилися шахи. їхня найдавніша форма – військо на гра чатуранга – виникла в перші століття нашої ери. В Індії чатурангою називався род війська, що включав бойові колісниці, слонів, кінноту й піших воїнів. Гра символізувала битву за участю чотирьох родів військ, якими керував проводир. Із неї народилася гра шатранг (чатранг) – тут уже боролися два табори, і вперше з'явилася фігура радника короля – «ферзя».

Загальновідомими і зрозумілими стали слова «індійський чай» Та «індійські алмази», «індійський йог» та «індійські касти». У той же час є поняття, які ми не пов'язуємо з Індією, проте вони мають індійське походження. Так, знайомі нам арабські цифри насправді були завезені до Європи арабами з Індії.

Господарство. Чверть національного багатства дає сільське господарство, у якому зайнята найбільша кількість трудових ресурсів. Більше ніж 80% вартості сільськогосподарської продукції припадає на рослинництво. Головна культура – рис, друге місце за значенням посідає пшениця, також обробляють просо, кукурудзу, джут, цукрову тростину, бавовник.

Особливе місце в індійському сільському господарстві посідає чай. Індія – найбільший виробник та експортер чаю. Найбільше плантацій чайного куща розташовано в добре зволожених передгірних районах і на схилах гір. Саме тут вирощують всесвітньо відомі сорти індійського чаю – дарджилінзький, ассамський, нілгорський.

Перейти на страницу: 1 2 3 4

Інші цікаві матеріали

Верхоянський район республіки Саха
Верхоянський район розташований на північному сході Республіки Саха (Якутія) в басейні річки Яна та її приток і відноситься до числа заполярних районів. Територія району складає 137тис. км 2.У улусі (районі) 30 населен ...

Земельний кадастр і використання земель Ковалівської сільської ради Коломийського району
Земля є вихідною матеріальною основою добробуту як кожної людини окремо, так і суспільства в цілому, оскільки виконує функції головного засобу виробництва в сільському і лісовому господарствах; просторового базису для р ...

Соціальна інфраструктура Чемеровецького району
Актуальність дослідження. Проблеми розвитку й раціональної територіальної організації соціальної сфери набувають у наш час першорядного значення, оскільки все зростаюча частина населення зайнята в сфері послуг, а рівень ...

Головне меню

Нафтова промисловість
Водоспади світу
Місто та його структура
Історія географічної науки
Проблеми сучасності
Геодезія
Всі матеріали

Землевпорядкування

У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

Природні ресурси

На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
 

Геоморфологія

Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

Грунтознавство

Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


Наверх

© www.novageografia.com - Всі права захищено