Економіко-географічне становище Канади
Надзвичайно багаті й підземні поклади країни. Найбільше значення мають поклади руд кольорових металів, нафти та природного газу, залізної руди та калійних солей, є коштовні метали та вугілля.
Канада — одна з найбільш екологічно чистих країн світу. Тут велика увага приділяється охороні природи, у країні створені кілька національних парків і безліч інших територій, що охороняються.
Історичний розвиток. Територія сучасної Канади була заселена предками індіанців та ескімосів приблизно 30—40 тис. років тому. Але до епохи Великих географічних відкриттів постійних контактів давніх жителів країни із зовнішнім світом не було. Тільки в 1497 р. англійський човен під командуванням Джона Кабота досяг Ньюфаундленда. Через 37 років до затоки Св. Лаврентія ввійшла французька експедиція на чолі із Жаком Картьє.
Французи висадилися на материку, де вступили в контакт із індійським плем'ям гуронів. У 1605 р. у теперішній Новій Шотландії було побудоване перше французьке поселення. Одночасно йшла англійська колонізація країни, що призвела до англо-французького протистояння. У результаті Семилітньої війни 1756—1763 рр., що спалахнула між цими країнами та їхніми союзниками у Європі, Канада стала англійською колонією.
Англійці, шотландці, ірландці, валлійці активно освоювали й заселяли Атлантичне узбережжя та центральну частину країни. Французи, що осіли в долині річки Св. Лаврентія, продовжували обживати цей район і в подальшому склали ядро франко-канадської провінції Квебек. Боротьба за рівноправність з англо-канадцями привела до консолідації франко-канадців і формування нової нації.
У 1867 р. канадські колонії здобули статус домініону. Спочатку країна складалася із чотирьох провінцій, але в 1871 р. до Канади була приєднана Британська Колумбія. Після відкриття золотоносного району в басейні річки Клондайк (північний захід сучасної Канади), що викликало «золоту лихоманку», у складі країни опинилася й сучасна територія Юкон, а потім Альберта, Саскачеван і північно-західні території. Ньюфаундленд увійшов до складу країни тільки в 1949 р.
Кінець XIX — початок XX ст. відзначилися швидким розвитком господарства в південних, сусідніх зі СІЛА областях. Тут будувалися залізниці, зростало виробництво сільськогосподарської продукції, збільшувався видобуток корисних копалин. Але особливо прискорився економічний розвиток країни після Другої світової війни. Значний ріст гірничодобувної, обробної промисловості й торгівлі перетворили Канаду на одну з передових індустріальних країн світу.
У 1999 р. в Канаді була утворена нова територія — Нунавут (мовою ескімосів означає «Наша земля»). її населяють ескімоси, що називають себе «інуїтами». Завдяки появі Нунавута місцеві жителі одержали значну владу на чверті території Канади.
Населення. Найважливіші чинники, що визначають особливості населення країни, — це імміграція й кліматичні умови. Так, 90 % усього населення Канади проживає в межах 200 км від кордону зі СІЛА, при цьому більшість із них сконцентровано в районі Великих Озер і поблизу річки Св. Лаврентія.
Зараз кількість жителів країни значною мірою збільшується за рахунок переселенців, на яких припадає до 65 % щорічного приросту населення. Так, якщо природний приріст у 2003 р. склав 3 особи на 1000 жителів, то сальдо міграції — 6 осіб на 1000 жителів.
Інші цікаві матеріали
Японія економічний огляд
Площа країни становить 372 тис. км2, населення – близько 127,3
млн. осіб. Столиця – Токіо (найбільше місто світу).
Японія розташована на 4-х великих (Хонсю, Кюсю, Хоккайдо, Сікоку) та 4-х
тисячах дрібних островів майж ...
Сучасне районування України. Основні чинники та принципи розміщення підприємств теплової електроенергетики
Актуальність першого питання даної роботи полягає в тому, що раціональній
територіальній організації господарства в країні сприяє економічне районування.
Усі країни світу характеризуються суттєвими територіальними відмін ...
Кліматичні фактори
Актуальність
теми. Клімат - багатолітній режим погоди, характерний для якої-небудь
місцевості. Він виявляється в закономірній зміні погоди. Як і погода, клімат
залежить від кількості сонячної радіації (від широти), від ...