Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Економіко-географічне становище Канади

Густота населення регіону — одна з найнижчих у світі. У Північній Америці цей показник складає 15 осіб/км2. Тут на середню цифру істотно впливає Ґренландія (менше ніж 1 особа/км2) і Канада (3,2 особи/км2). Густота населення в Латинській Америці — 26 осіб/км . ' Найбільша заселеність у Карибських країнах і Центральній Америці, найменша — у районі басейнів Амазонки, Оріноко, Парагваю.

Америка — світовий лідер процесів урбанізації. У Північній Америці городяни складають 80,2 % населення, у Латинській — 76,8 %. До найбільших міст світу належать Мехіко (Мексика), Нью-Йорк (США), Сан-Паулу (Бразилія), у кожному з яких проживають-більше ніж 20 млн осіб. До двадцяти п'яти найбільших міст світу також належать Буенос-Айрес (Арґентина), Лос-Анджелес (США), Ріо-де-Жанейро (Бразилія) і Чикаго (США).

Природний приріст населення більш високий у Латинській Америці, де складає 16 осіб на 1000 жителів (цим пояснюється «молодість» жителів більшості держав), у Північній Америці — 6 осіб на 1000 жителів США, Бразилія й Мексика входять до 15 найбільших держав світу як за населенням, так і за площею.

Великими є контрасти в рівні економічного розвитку Америки. Явний лідер — США, високий рівень розвитку багатьох галузей господарства має Канада. Ці дві країни посідають значне місце у світовому господарстві та входять до «Великої сімки». Більшість країн Латинської Америки належать до тих, що розвиваються, однак,за економічним і соціальним розвитком вони випереджають країни Африки та частину держав Азії. Це пов'язане з тим, що вони раніше за інші країни, що розвиваються, здобули незалежність і почали розвивати своє господарство. У той же час промисловий розвиток Латинської Америки відбувався нерівномірно. Зараз його індустріальний вигляд визначає «велика трійка» — Бразилія, Мексика, Арґентина, а також Чилі, Перу, Венесуела, Уругвай і Колумбія.

Характерною рисою Америки є наявність низки інтеграційних об'єднань. Найбільшою міжнародною організацією є Організація американських держав,, що поєднує ЗО країн регіону. У 1973 р. створене Карибське співтовариство (КАРІКОМ), його мета — спростити господарські зв'язки між Карибськими країнами. Із 1983 р. на основі Латиноамериканської асоціації вільної торгівлі утворена Латиноамериканська асоціація інтеграції (ЛАІ). Найбільше економічно потужне об'єднання було створене в 1992 р., коли США, Канада й Мексика утворили Північноамериканську асоціацію вільної торгівлі (НАФТА). Ця асоціація відкриває шлях до формування загального ринку в масштабах цілого континенту.

Інтеграційні процеси допомагають більш раціонально використати сировинні, фінансові, трудові та виробничі ресурси Америки.

Перейти на страницу: 2 3 4 5 6 7 

Інші цікаві матеріали

Париж, його історія, культура та суспільство
Метою роботи є історичний розгляд міста Парижа, його сучасний стан та прогнози на майбутнє. Згідно мети, було поставлено наступні завдання: проаналізувати історичний розвиток Парижу; дослідити сучасний стан м ...

Охорона здоров’я
Серед галузей соціальної сфери важливою є охорона здоров'я. Мережа закладів охорони здоров'я охоплює велику кількість лікарень, амбулаторно-поліклінічних закладів, санаторіїв, пансіонатів, будинків відпочинку, інтернатів для ст ...

Соціальна інфраструктура України
Розвиток продуктивних сил характеризується відповідними соціальними-економічними показниками: - величина валового суспільного продукту; - національний доход; - частка національного доходу для споживання та н ...

Головне меню

Нафтова промисловість
Водоспади світу
Місто та його структура
Історія географічної науки
Проблеми сучасності
Геодезія
Всі матеріали

Землевпорядкування

У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

Природні ресурси

На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
 

Геоморфологія

Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

Грунтознавство

Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


Наверх

© www.novageografia.com - Всі права захищено