Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Географічне положення Сполучених Штатів Америки

Америка — частина світу, утворена двома материками - Північною та Південною Америкою, загальною площею в 42,5 млн км2 із населенням більше ніж 880 млн осіб.

В економічній і соціальній географії розрізняють Північну Америку (Англо-Америка), що включає дві високорозвинені країни — США й Канаду, і Латинську Америку. Остання включає країни, що розвиваються, і середньорозвинені країни перехідної економіки: Мексику, держави Центральної Америки, Вест-Індію та всю Південну Америку. Південну Америку часто поділяють на два субрегіони: андські країни, куди входять Чилі, Перу, Еквадор, Болівія, Колумбія, Венесуела, і лаплатські країни — Бразилія, Уругвай, Парагвай, Аргентина.

Назва «Латинська Америка» вказує на значний вплив іспанців і португальців, що належать до латинських (романських) народів, на формування існуючих тут держав. Ці народи також є найважливішою частиною націй, що сформувалися тут за останні 500 років. У документах ООН цей макрорегіон називається Латинська Америка й Карибські країни. Це пов'язане з тим, що «нелатинські» країни Вест-Індії, а також Суринам, Гаяна й Беліз поєднуються в субрегіон «Карибські країни».

Площа Північної Америки — 20,36 млн км2 (разом з островами — 24,25 млн км2), із заходу вона омивається Тихим океаном, зі сходу — Атлантичним, а з півночі —> Північним Льодовитим. Поблизу північно-східного узбережжя Північної Америки розташований найбільший острів у світі — Ґренландія. Клімат на материку змінюється від арктичного на далекій півночі до тропічного — у Центральній Америці; , у прибережних районах клімат морський, у внутрішніх — континентальний. Найбільша кількість опадів — до 3000 мм на рік — випадає на Тихоокеанському узбережжі Канади та на північному заході І США. Південно-східні райони континенту отримують 1000—1500 мм опадів, а Центральні рівнини — 500—1200 мм. Найменше їх випадає в міжгірських долинах тропічних районів Кордильєр — до 200 мм.

Найбільша річкова система Північної Америки — Міссісіпі—Міссурі, інші великі річки — Макензі, Святого Лаврентія, Юкон, Колумбія, Колорадо. Величезне значення для регіону має найбільша внутрішня водна система світу — Великі Озера.

Площа материка Південна Америка (з островами) — 18,4 млн км. За формою вона трохи нагадує гроно винограду. На сході материк омивається Атлантичним океаном, на заході — Тихим.

Південна Америка — найвологіший материк на Землі, тут розташована найповноводніша річка світу — Амазонка, найвищий водоспад світу — Анхель, найбільша низовина — Амазонська, на якій розкинувся найбільший масив вічнозелених екваторіальних лісів - амазонська сельва. Через увесь материк простягнулося найдовше гірське пасмо-Землі - Анди з найвищою вершиною західної півкулі - горою Аконкаґуа й найвисокогірнішим із великих озер світу - Тітікака.

Берегова лінія Південної Америки досить проста - жодної великої затоки, жодного великого півострова. Лише на півночі на, континенті розташована Венесуельська затока з озером-лагуною Маракайбо, і на південному сході затоплене гирло річок Парани та Уругваю утворює затоку Ла-Плата.

Клімату регіоні здебільшого екваторіальний, субекваторіальний і тропічний, на півдні - субтропічний і помірний. Тут немає від'ємних середньорічних температур, за винятком гірських районів. А найвищі температури протягом усього року спостерігаються в районі екваторіального поясу, тут же випадає найбільша (для рівнин) кількість опадів — 1500—2500 мм (на Тихоокеанському узбережжі й західних схилах Анд — до 5000 мм і вище).

Перейти на страницу: 1 2 3 4 5 6

Інші цікаві матеріали

Регіональний розвиток центрально-українського економічного району
Проблеми регіонального розвитку центрально-українського економічного району – це проблеми невикористаних можливостей, нереалізованого потенціалу. Зменшення чисельності працездатного населення, депопуляція - свідчать про ...

Торгівля
До соціальної сфери належать також торгівля (державна, кооперативна, приватна) і підприємства масового харчування. На їх розміщення впливають особливості розселення в районі [8]. Торгівля і масове харчування тісно пов'язані з ...

Подільский економічний район
Подільский економічний район має зручне економіко-географічне положення, вигідне транспортно-географічне положення. За розмірами території район посідає 4 місце серед економічних районів України ...

Головне меню

Нафтова промисловість
Водоспади світу
Місто та його структура
Історія географічної науки
Проблеми сучасності
Геодезія
Всі матеріали

Землевпорядкування

У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

Природні ресурси

На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
 

Геоморфологія

Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

Грунтознавство

Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


Наверх

© www.novageografia.com - Всі права захищено