Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Географічне положення Сполучених Штатів Америки

Америка — частина світу, утворена двома материками - Північною та Південною Америкою, загальною площею в 42,5 млн км2 із населенням більше ніж 880 млн осіб.

В економічній і соціальній географії розрізняють Північну Америку (Англо-Америка), що включає дві високорозвинені країни — США й Канаду, і Латинську Америку. Остання включає країни, що розвиваються, і середньорозвинені країни перехідної економіки: Мексику, держави Центральної Америки, Вест-Індію та всю Південну Америку. Південну Америку часто поділяють на два субрегіони: андські країни, куди входять Чилі, Перу, Еквадор, Болівія, Колумбія, Венесуела, і лаплатські країни — Бразилія, Уругвай, Парагвай, Аргентина.

Назва «Латинська Америка» вказує на значний вплив іспанців і португальців, що належать до латинських (романських) народів, на формування існуючих тут держав. Ці народи також є найважливішою частиною націй, що сформувалися тут за останні 500 років. У документах ООН цей макрорегіон називається Латинська Америка й Карибські країни. Це пов'язане з тим, що «нелатинські» країни Вест-Індії, а також Суринам, Гаяна й Беліз поєднуються в субрегіон «Карибські країни».

Площа Північної Америки — 20,36 млн км2 (разом з островами — 24,25 млн км2), із заходу вона омивається Тихим океаном, зі сходу — Атлантичним, а з півночі —> Північним Льодовитим. Поблизу північно-східного узбережжя Північної Америки розташований найбільший острів у світі — Ґренландія. Клімат на материку змінюється від арктичного на далекій півночі до тропічного — у Центральній Америці; , у прибережних районах клімат морський, у внутрішніх — континентальний. Найбільша кількість опадів — до 3000 мм на рік — випадає на Тихоокеанському узбережжі Канади та на північному заході І США. Південно-східні райони континенту отримують 1000—1500 мм опадів, а Центральні рівнини — 500—1200 мм. Найменше їх випадає в міжгірських долинах тропічних районів Кордильєр — до 200 мм.

Найбільша річкова система Північної Америки — Міссісіпі—Міссурі, інші великі річки — Макензі, Святого Лаврентія, Юкон, Колумбія, Колорадо. Величезне значення для регіону має найбільша внутрішня водна система світу — Великі Озера.

Площа материка Південна Америка (з островами) — 18,4 млн км. За формою вона трохи нагадує гроно винограду. На сході материк омивається Атлантичним океаном, на заході — Тихим.

Південна Америка — найвологіший материк на Землі, тут розташована найповноводніша річка світу — Амазонка, найвищий водоспад світу — Анхель, найбільша низовина — Амазонська, на якій розкинувся найбільший масив вічнозелених екваторіальних лісів - амазонська сельва. Через увесь материк простягнулося найдовше гірське пасмо-Землі - Анди з найвищою вершиною західної півкулі - горою Аконкаґуа й найвисокогірнішим із великих озер світу - Тітікака.

Берегова лінія Південної Америки досить проста - жодної великої затоки, жодного великого півострова. Лише на півночі на, континенті розташована Венесуельська затока з озером-лагуною Маракайбо, і на південному сході затоплене гирло річок Парани та Уругваю утворює затоку Ла-Плата.

Клімату регіоні здебільшого екваторіальний, субекваторіальний і тропічний, на півдні - субтропічний і помірний. Тут немає від'ємних середньорічних температур, за винятком гірських районів. А найвищі температури протягом усього року спостерігаються в районі екваторіального поясу, тут же випадає найбільша (для рівнин) кількість опадів — 1500—2500 мм (на Тихоокеанському узбережжі й західних схилах Анд — до 5000 мм і вище).

Перейти на страницу: 1 2 3 4 5 6

Інші цікаві матеріали

Об’єкти і заповідні території Полісся
Природно-заповідний фонд становлять ділянки суші і водного простору, природні комплекси та об'єкти яких мають особливу природоохоронну, наукову, естетичну, рекреаційну та іншу цінність і виділені з метою збер ...

Комплексна фізико-географічна характеристика Уралу
Уральська гірська країна є природною межею між двома часинами світу – Європою та Азією. Особливості географічного положення цих гір, їх значна протяжність з півночі на південь зумовлює відмінності в окремих компонентах ...

Порівняння Чорного та Червоного морів
Кожне море є унікальним природним явищем. Саме тому актуальність роботи полягає у дослідженні та виявлені основних закономірностей генезису, еволюції, географії, схематизації основних відмінностей Чорного та Червоного мо ...

Головне меню

Нафтова промисловість
Водоспади світу
Місто та його структура
Історія географічної науки
Проблеми сучасності
Геодезія
Всі матеріали

Землевпорядкування

У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

Природні ресурси

На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
 

Геоморфологія

Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

Грунтознавство

Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


Наверх

© www.novageografia.com - Всі права захищено