Географічне положення Сполучених Штатів Америки
Велика кількість опадів визначає повноводність річок і густоту річкової мережі. Рельєф материка обумовлює розподіл цієї мережі між басейнами Тихого й Атлантичного океанів.
США — світовий економічний лідер
Територія та географічне положення. США — федеративна держава, що складається з 50 штатів і федерального (столичного) округу Колумбія. 48 так званих «нижніх» штатів розташовані ,в центральній і південній частинах Північної Америки. Штат Аляска розташований на однойменному півострові, на північному заході континенту, штат Гаваї займає архіпелаг Гавайські острови в Тихому океані. До складу країни також входять прилеглі острови в Тихому й Атлантичному океанах.
За кількістю населення США посідають третє місце у світі, а за площею — четверте. Країна має одну з найпротяжніших берегових ліній у світі й омивається Тихим, Атлантичним та Північним Льодовитим океанами. Країна межує з Канадою-(І) і Мексикою (2), із якими в 1992 р. США створили Північноамериканську асоціацію вільної торгівлі (НАФТА).
Природа. За рельєфом країну можна поділити на три частини: гористу — західну частину, зайняту Кордильєрами (східну окраїну Кордильєр утворюють хребти Скелястих гір заввишки до 4000 м), центральну, де простягаються великі рівнини, і східну — теж в основному рівнинну, але тут розташовані й давні Аппалачські гори; Найбільші низовини країни — Прйатлантична й Примексиканська — розташовані у східній частині, вони розкинулися вздовж узбережжя Атлантичного океану. Найвища точка США — гора Мак-Кінлі (6193 м) — розташована на Алясці.
США — величезна країна, до того ж вона розміщена в різних географічних поясах. Основна частина території лежить у помірному й субтропічному поясах, Аляска — в арктичному й субарктичному, Гавайські острови — у тропіках. Цим і пояснюється контрастність її кліматичних умов. Немає нічого дивного, якщо протягом одного дня розбіжності в температурах на території країни складуть 45 °С. Так, середня температура січня коливається від -24 °С на Алясці до +20 °С на півострові Флорида (його південна частина розташована в тропічному поясі). Середня температура липня складає від +14 .+26 °С до +32 °С (на півдні Кордильєр внутрішніх плоскогір'їв).
Великими є контрасти і в кількості опадів, що випадають. Максимальну кількість вологи отримують навітряні схили гір Тихоокеанського узбережжя, де випадає до 4000 мм опадів на рік. У приморській смузі атмосферна волога дає 1000—2000мм, а на Великих і Центральних рівнинах — від 400 до 900 мм. Найпосушливішим районом є внутрішні плоскогір'я, де за рік випадає менше ніж 400 мм, а місцями — менше ніж 100 мм опадів на рік (пустеля Мохаве).
На південно-східному узбережжі країни періодично відзначаються тайфуни — тропічні циклони штормової та ураганної сили. Іноді вони призводять до катастрофічних наслідків.
У країні багато озер. Особливе місце посідають Великі озера, що являють собою найбільше скупчення прісної води на Землі й утворюють у Північній Америці своєрідне «Середземне море». Річкою Св. Лаврен-тія Великі озера пов'язані з Атлантичним океаном, а судноплавними каналами — із річкою Гудзон і з річковою системою річки Міссісіпі. На озерах розвинені інтенсивне судноплавство й рибальство. На узбережжі розташовані великі індустріальні центри Сполучених Штатів: Чикаго, Буффало, Детройт, Мілуокі, Клівленд.
Інші цікаві матеріали
Торгівля
До соціальної сфери належать також торгівля (державна, кооперативна,
приватна) і підприємства масового харчування. На їх розміщення впливають
особливості розселення в районі [8].
Торгівля і масове харчування тісно пов'язані з ...
Застосування земельно-кадастрових робіт в методиці проекту
Метою моєї курсової роботи з основ земельного кадастру
є закріплення отриманих знань та їх застосування на практиці при виготовленні
технічної документації зе землекористувачам різних форм власності з виконанням
кадастр ...
Паливні корисні копалини нафта, газ, вугілля, сланці,
Паливні корисні копалини – це
природні та мінеральні речовини, які з достатнім економічним ефектом
використовуються в техніці та народному господарстві для давання тепла та інших
корисних речовин.
Як відомо, в ...