Румунія
Територія та. географічне положення. Румунія — унітарна держава, що складається із 4.0 повітів. Розташована в південно-східній частині Європи. Румунія межує з Україною (І), Молдовою (2), Болгарією (3), Сербією (4) та Угорщиною (5). Майже вся територія держави розташована в басейні Дунаю.
Природа, Через територію країни — від кордону з Республікою Сербією на південному заході до України на півночі — проходять Карпати.5 Ці гори складаються зі Східних і Південних Карпат (Трансільванськії Альпи). Усередині цієї гірської дуги розташований горбкуватий і дуже красивий райок — Трансільванія. Із зовнішнього боку до Карпат прилягають; на заході — вузька низинна смуга частини Централі но-Дунайської низовини, на сході — Молдавська височина, на півдні. й південному сході — Нижньодунайська низовина. На крайньому пів денному сході країни розташоване плато Добруджа — тут територія Румунії омивається Чорним морем.
Клімат Румунії помірний, континентальний. Оскільки країна меч: жує з Україною, на рівнинах її середні температури близькі до відповідних показників у центральній і південній частинах Україна У січні вони складають від 0 до --5 °С, у липні від +20 до +23 °С»; Кількість опадів також збігається з українськими показниками: 300-700 мм на рік. У горах температура є помітно нижчою, а кількість опадів більша -- до 1500 мм.
На території країни розташована більша частина дельти Дунаю • одного з природних чудес світу. Вона являє собою цілий комплекс Ці трьох основних гирл (рукавів), безлічі менших, вузьких проток і густо зарослих боліт, із численними птахами, земноводними, рибою та ссавцями. Дельта Дунаю — справжня країна птахів. Тут гніздятьсялебеді, пелікани, баклани, орлани, чаплі, а також велика кількість качок і гусаків різних видів. Удосталь представлена й рослинність — від безкрайніх заростей очерету до лісів, де ростуть в'язи, ясени й дуби, обплетені, диким виноградом.
Загалом рослинний покрив країни сильно змінений людиною, рівнинні території розорані, а ліси займають менше ніж третину території, головним чином у горах. Із корисних копалин країна найкраще забезпечена паливом, є родовища нафти, вугілля, природного газу, а також золото, срібло, боксити, марганцева руда.
Історичний розвиток. За дві тисячі років до н. є. на території сучасної Румунії сформувалися фракійські племена даків (гетів). Найвищого розквіту культура1 даків досягла на зламі нашої ери'. Так, за царя Біребіста (70—44 рр. до н. с.) була створена, держава, що простягалася від теперішньої Словаччини до Чорного моря. У І ст. до Дакії вторгайся римляни, а в 106 р., після завзятого опору, легіони римського імператора Траяна розбили військо царя Децебала та підкорили країну. Дакія була перетворена на римську провінцію й залишалася нею до 271 р. Країна сподобалася римлянам, і, за наказом Траяна, сюди переселялися колоністи з усіх куточків імперії, також тут залишалися жити й відставні легіонери. Переселенці й легіонери змішувалися з місцевим населенням, що засвоювало латинську мову й римські звичаї. Таким чином, у Південно-Східній Європі сформувалося вогнище давньоримської культури. Надалі, незважаючи на те що в регіоні переважали слов'янські мови, місцеві жителі, змогли зберегти латинську мову в її простонародній формі, сприймали її і ті народи, які прибували сюди. У той же час місцеве населення зазнало відчутного впливу з боку сусідніх народів і запозичило деякі елементи культури в слов'ян та візантійців. Так, із Болгарії сюди проникло християнство за візантійським обрядом, саме цим пояснюється той факт, що сучасна Румунія є країною з романською мовою, у якій римська католицька церква не відіграє великої ролі. А сама назва «Румунія» в перекладі означає «країна римлян».
Інші цікаві матеріали
Розміщення продуктивних сил Черкаської області
В
даній курсовій роботі нам належить розкрити тему “Розміщення продуктивних сил
Черкаської області”. Ця тема надзвичайно багатогранна вельми актуальна. Вона
несе в собі великий пізнавальний заряд.
Адже,
вивчаючи і а ...
Регіональний аналіз Уральського економічного району
Уральський економічний район розташований на стику територій
двох частин світу - Європи і Азії. До його складу входять: республіки
Башкортостан і Удмуртія та Курганська, Оренбурзька, Пермська з Комі-Перм'яцький
автономн ...
Аналітичний огляд розміщення продуктивних сил Львівської області
Льві́вська о́бласть —адміністративно-територіальна
одиниця (область) на крайньому
заході України. Є однією з трьох
областей історично-культурного регіону Галичина, частиною Карпатського єврорегіону.
Одна з на ...