Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Мадагаскар

Господарство. Основою економіки Мадагаскару є сільське господарство. Головні культури: рис, кукурудза, тютюн, цукрова тростина, чай, кава, перець, ваніль, тропічні фрукти. Власники багатьох плантацій — європейці. Здебільшого це плантації квітів. Тут вирощують троянди, гладіолуси, лілії, орхідеї, які потім за допомогою авіатранспорту відправляють у кращі європейські квіткові магазини. Авокадо, хурма, манго на французьких та інших ринках — родом із Мадагаскару.

Поголів'я великої рогатої худоби нараховує понад 10 млн голів. Значну частину складають горбаті бики — зебу. Також популярне розведення корів європейських порід, кіз, овець, свиней, свійської птиці. Розвинене рибальство й морський промисел. Малагасійці займаються ловлею тунців, восьминогів, креветок, молюсків, лангустів, черепах. Частина улову складає раціон жителів Мадагаскару, а частина переробляється або заморожується для відправлення до Європи. Незважаючи на те що в сільському господарстві зайнята значна частина населення, продуктів харчування недостатньо, тому частка їхнього імпорту є досить високою.

Промисловість представлена в основному галузями, що переробляють сільськогосподарську продукцію, — харчовою та легкою. У містах розташовані підприємства цукрової, маслоробної, консервної галузей. Налагоджено виробництво бавовняних тканин і взуття. Розвивається гірничодобувна й нафтопереробна промисловість.

Транспортна система Мадагаскару розвинена слабо. У центральних районах країни та столиці розвинений автомобільний транспорт. Залізниць мало, їхня загальна довжина лише 1020 км. В Антананаріву й Махадзангу є міжнародні аеропорти.

Найбільший морський порт — Туамасіна. Основними засобами пересування жителів прибережних районів є човни з балансиром і віт-1 рилом та піроги, а у внутрішніх районах країни — вози, запряжені зебу або кіньми.

Системи охорони здоров'я та освіти мають невисокий рівень розвитку. Однак слід зазначити досягнення певних успіхів у викорінюванні низки хвороб. Уряд Мадагаскару має нові джерела економічної допомоги та інвестицій. Найбільш перспективною галуззю для інвестування є туризм.

Перейти на страницу: 1 2 3 

Інші цікаві матеріали

Земельний кадастр і використання земель Ковалівської сільської ради Коломийського району
Земля є вихідною матеріальною основою добробуту як кожної людини окремо, так і суспільства в цілому, оскільки виконує функції головного засобу виробництва в сільському і лісовому господарствах; просторового базису для р ...

Застосування земельно-кадастрових робіт в методиці проекту
Метою моєї курсової роботи з основ земельного кадастру є закріплення отриманих знань та їх застосування на практиці при виготовленні технічної документації зе землекористувачам різних форм власності з виконанням кадастр ...

Туристично-рекреаційна галузь господарства
Існують оригінальні погляди на екологічний туризм як економічний процес, в якому рідкісні та естетично привабливі екосистеми продаються на міжнародному ринку для залучення в них відвідувачів; або як специфічний рин ...

Головне меню

Нафтова промисловість
Водоспади світу
Місто та його структура
Історія географічної науки
Проблеми сучасності
Геодезія
Всі матеріали

Землевпорядкування

У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

Природні ресурси

На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
 

Геоморфологія

Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

Грунтознавство

Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


Наверх

© www.novageografia.com - Всі права захищено