Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Японія - країна вранішнього сонця

Більша частина Японії розташована в субтропічних широтах, у зоні дії мусонів, тільки північ островів Хонсю й Хоккайдо лежить у межах помірного поясу. На півночі Хоккайдо середня температура січня: -10 .-12 °С, липня: +18 .+20 °С. На рівнинах острова Хонсю в січні +2 .+4 °С, у липні +25 .+27 °С. У Японії випадає багато опадів, у середньому від 1000 до 2500 мм на рік. Найбільш вологою є частина тихоокеанського узбережжя й узбережжя Японського моря, а також високогірні райони острова Хонсю. Для країни характерне спекотливе літо із затяжними дощами й похмурою погодою, тепла осінь, що затьмарюється дією тайфунів, м'яка й малосніжна зима, провесна з мінливою погодою.

У другій половині березня починає врочистий хід по країні рожево-мохната хвиля розквітаючої японської вишні — сакури. На півночі цей нетривалий, але найулюбленіший у японців період настає лише в першій половині травня. Цвітіння сакури означає, що почалася весна й настав час «ханамі» — пори милування вишневими квітами й привід замислитися над швидкоплинністю й марністю матеріального світу. «Ханамі» давно, стало офіційним святом, це найулюбленіша традиція японців.

У країні дуже густа водна мережа. Тут багато річок, усі вони короткі, у верхній течії бурхливі й порожисті, а в нижній часто набувають спокійного характеру. Так само численними, але невеликими є озера. Найбільше з них — Біва, що розташоване в мальовничій місцевості та пов'язане каналами з містами Осака й Кіото.

У рослинному світі Японських островів переважають ліси. Незважаючи на велику густоту населення й високий рівень розвитку промисловості й сільського господарства, вони вкривають близько 70 % поверхні Японії. Це один із найвищих показників у світі. Близько третини лісових масивів — штучні насадження, у країні надається велике значення охороні лісу й лісорозведенню.

Тут мало корисних копалин, є родовища вугілля, сірки, будівельної сировини.

Історичний розвиток. Перші державні утворення на території Японії з'являються на початку нашої ери. У цей час між найбільшими з них ішла запекла боротьба за панування, що свідчить про традиційну войовничість японців. Період із 300 до 593 р. названий «епохою Я мато». Це був час початку формування країни та японської націй Саме на основі Ямато зародилася японська держава, а вислів «дух Ямато» став синонімом «японського духу».

Друга половина IV ст. ознаменувалася вторгненням японців на південь Кореї, що призвело до розширення контактів із високорозвиненими державами, які розташовані на континенті. Особливо великим був вплив Китаю. Із 552 р. у країні став поширюватися буддизм. Через протидію прихильників традиційних японських вірувань, що дістали, згодом назву Синто (шанування божества природи й предків), буддизм був сприйнятий японцями не відразу.

До VII—VIII ст. належить поява самураїв — військово-феодального стану, що протягом наступного тисячоліття відіграло найважливішу роль в історії країни. У Давній Японії слово «самурай» («сабу-рай»), утворене від дієслова «сабурахі», мало таке буквальне значення: «служити великій людині, людині вищого стану». Згодом так стали називати воїнів-дружинників, що перебували на службі у феодалів. Поступово вони перетворювалися на збройних слуг, що одержували від свого хазяїна утримання — житло та їжу, а іноді й ділянки землі з приписаними селянськими дворами. Незабаром самурайські дружини набули розмірів невеликих приватних армій. -

Перейти на страницу: 1 2 3 4 5 6 7

Інші цікаві матеріали

Паливні корисні копалини нафта, газ, вугілля, сланці, торф
Паливні корисні копалини – це природні та мінеральні речовини, які з достатнім економічним ефектом використовуються в техніці та народному господарстві для давання тепла та інших корисних речовин. Як відом ...

Розміщення продуктивних сил Волинської області
Як свідчить досвід, за останні роки відбулися істотні зміни в структурі господарства регіонів України, які підняли на рівні областей і територіально-господарських районів складний комплекс проблем розвитку і розміщення ...

Розміщення продуктивних сил Черкаської області
В даній курсовій роботі нам належить розкрити тему “Розміщення продуктивних сил Черкаської області”. Ця тема надзвичайно багатогранна вельми актуальна. Вона несе в собі великий пізнавальний заряд. Адже, вивчаючи і а ...

Головне меню

Нафтова промисловість
Водоспади світу
Місто та його структура
Історія географічної науки
Проблеми сучасності
Геодезія
Всі матеріали

Землевпорядкування

У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

Природні ресурси

На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
 

Геоморфологія

Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

Грунтознавство

Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


Наверх

© www.novageografia.com - Всі права захищено