Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Японія - країна вранішнього сонця

Проблема Японії — старіння нації. Поряд зі зниженням народжуваності причиною цього процесу є найвища у світі тривалість життя — більше ніж 80 років.

Населення розміщене територією Японії нерівномірно. Найбільш густо заселені рівнини Тихоокеанського узбережжя, де найсприятливіші природні умови й сконцентровані найбільші міста Японії.

Більше ніж 99 % населення країни — японці, на Хоккайдо проживають близько 20 тис. айнів. Одна з причин однорідного національного складу населення країни — негативне ставлення до іноземних робітників.

Основні релігії місцевих жителів — синтоїзм і буддизм. Дивна віротерпимість японців і їхня здатність синтезувати віру привели до мирного співіснування синтоїзму з буддизмом, що з'явився пізніше. Багато жителів Країни вранішнього сонця вважають себе прихильниками обох релігій. У цьому разі синтоїзм «відповідає» за земне життя, а буддизм — за потойбічне. Так, якщо обряд одруження в основному здійснюють синтоїстські священики, то церемонія з нагоди похорону відбувається в буддистському храмі.

Городяни складають майже 80 % населення Країни вранішнього сонця, причому близько чверті з них проживають у 15 найбільших містах, більшість із населенням, що перевищує мільйон осіб.

До найбільших міст світу належить столиця країни — Токіо, де проживають 12,3 млн осіб. Токіо (у перекладі — «східна столиця») розташоване на узбережжі Токійської затоки. Місто засноване в середині XV ст. під назвою Едо, а в 1869 р. сюди була перенесена резиденція імператора. Сьогодні в японській столиці зосереджені промислові підприємства й науково-дослідні інститути, вузи й найбільші у світі банки. Тут розташовуються урядові заклади й «штаб-квартири» більшості всесвітньо відомих японських компаній.

Поряд із Токійською, найбільшими міськими агломераціями країн и є Осакська й Наґойська. Ці три агломерації разом із розташованими між ними населеними пунктами утворюють мегалополіс Токайдо иавдовжки в 600 км і населенням у 70 млн осіб — найбільший у світі.

Осака — друге за розмірами місто країни, де проживають 10,5 млн жителів. Тут розташовані численні промислові підприємства

й великий порт. Місто поділяється на дві частини: історичний південь і ділова північ. У південній частині міста розташований торговельний центр Осаки — квартал Синсайбасі й найвідоміші храми міста.

Наґом (2,2 млн осіб) — ядро економічного району Токай. Тут розвинене машинобудування, металургія, хімічна, нафтопереробна, текстильна й легка промисловість. За вантажообігом його порт є одним із найбільших у країні. Наґоя — великий культурний центр, у місті багато пам'ятників, храмів, музеїв.

Найбільший зовнішньоторговельний порт країни — Йокоґама (більше ніж 3,5 млн осіб). Його розвиток пов'язаний із відкриттям торговельних портів для заходу іноземних суден. Жителі Йокогами першими випробували західні технічні досягнення — електричне освітлення, телефонний зв'язок і сучасну систему водопостачання.

Кіото (1,5 млн осіб) — культурний та історичний центр Японії. Місто побудоване в 792-794 рр. і до 1868 р. офіційно вважалося столицею країни. Славу Кіото принесли його вправні майстри, що виготовляли мечі, вироби з порцеляни й кераміки, лакові й бронзові вироби, мережива й вишивку, предмети релігійного культу, музичні інструменти і, звичайно ж, приналежності для чайної церемонії. Кіото — центр японського національного зодчества, тут розташовані сотні храмів і святилищ. Одним із символів Кіото є Кінкакудзі — Золотий павільйон. Удале планування, ідеальні пропорції та гармонічні форми надають йому легкості. Завдяки цьому Кінкакудзі вважається одним із кращих зразків японської національної архітектури. Не менш відомим є храм Дайго-Дзі, розташований у горах Есіно.

Перейти на страницу: 1 2 3 4 5 6 7

Інші цікаві матеріали

Вирівнювання мереж трилатерації Як і в тріангуляції та полігонометрії,
Як і в тріангуляції та полігонометрії, вирівнювання мереж трилатерації може виконуватись корелатним або параметричним методами, в яких застосовуються принципи способу найменших квадратів, що вивчаються в курсі “Математи ...

Фізико-географічна характеристика Івано-Франківської області
Україну часто називають квітучим краєм. Це – земля, де знання, досвід людей і їх любов до природи можуть творити чудеса, тому дбайливе ставлення до природи мусить бути невід’ємною рисою характеру кожної молодої людини. ...

Японія економічний огляд
Площа країни становить 372 тис. км2, населення – близько 127,3 млн. осіб. Столиця – Токіо (найбільше місто світу). Японія розташована на 4-х великих (Хонсю, Кюсю, Хоккайдо, Сікоку) та 4-х тисячах дрібних островів майж ...

Головне меню

Нафтова промисловість
Водоспади світу
Місто та його структура
Історія географічної науки
Проблеми сучасності
Геодезія
Всі матеріали

Землевпорядкування

У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

Природні ресурси

На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
 

Геоморфологія

Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

Грунтознавство

Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


Наверх

© www.novageografia.com - Всі права захищено