Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Франція - законодавиця мод

Територія та географічне положення. Франція розташована в західній частині Європейського материка. За своєю конфігурацією територія країни нагадує шестикутник, тому жителі іноді називають її Гексагоном. До складу Франції входять островів Корсика та низка дрібних прибережних островів, а також чотири заморські департаменти: Гваделупа, Гвіана, Мартиніка й Реюньйон; заморські території: Нова Каледонія, Французька Полінезія, Французькі південно-антарктичні землі, острови Майотта, Валліс, Футуна й спеціальна територіальна одиниця – острови Сен-П'єр і Мілекон. Хоча Франція й розташована між Атлантичним океаном і Середземним морем, але вона в той же час має значну довжину кордонів з іншими розвиненими країнами: на півночі – із Великою Британією, на сході – із Бельгією, Люксембургом, Німеччиною, Швейцарією та Італією, на півдні – із Монако, Андоррою та Іспанією. Більш як половина кордонів – морські, багато естуаріїв річок і бухти зручні для стоянки суден. Завдяки значній довжині морських кордонів і володінням в Океанії Франція має 11 млн км2 ексклюзивної економічної зони.

Вузлове географічне положення Франції серед західноєвропейських держав, зручність морських і сухопутних зв’язків – усе це сприяло економічному розвитку країни. Однак із цих же причин Франція досить часто опинялася в центрі світових суперечок.

Природа. Природні умови й ресурси Франція досить різноманітні, що обумовлено її фізико-географічним положенням і будовою поверхні. Для країни типові горбкуваті рівнини, ¾ її території розташовано нижче за 500 м, є також високі гори – Альпи та середньовисокі – Піренеї, що простягаються вздовж південно-східних і південно-західних кордонів.

Перевага рівнинних слабогорбкуватих просторів із родючими окультуреними бурими лісовими й підзолистими ґрунтами у сполученні з помірним теплим і вологим морським кліматом сприятлива для розвитку сільського господарства. Середньорічна кількість опадів на більшій частині території країни становить 600-1000 мм, зимові температури додатні, сніговий покрив зазвичай відсутній, річки не замерзають. Завдяки великим розмірам території спостерігається значний діапазон кліматичних розбіжностей, що дозволяє поєднати рослинництво середньоєвропейського й субтропічного типів. Ліси займають 24% території країни.

М’який клімат, мальовничий природа, тисячі кілометрів морських пляжів, великі можливості для розвитку туризму, альпінізму й зимових видів спорту в горах, багатство історичних та архітектурних пасток, густа мережа доріг, готелів і ресторанів роблять Францію класичною країною для туризму. Доходи від використання рекреаційний ресурсів тут є досить великими.

Франція не є багатою на мінеральні ресурс. Запаси кам’яного вугілля, зосереджені в основному в Лотарингії, нафти й природного газу є невеликими. Обмеженість паливних ресурсів достатньою мірою компенсується значним гідр потенціалом гірських річок, особливо Рони та її альпійських притоків. Більш значні запаси уранових руд у Центральному масиві й Бретані а залізних руд у Лотарингії. На півдні – у Провансі й Лангедоці – добувають боксити, а в Ельзасі й Лотарингії – калійну й кам’яну сіль.

Перейти на страницу: 1 2 3 4 5 6

Інші цікаві матеріали

Розміщення продуктивних сил Волинської області
Як свідчить досвід, за останні роки відбулися істотні зміни в структурі господарства регіонів України, які підняли на рівні областей і територіально-господарських районів складний комплекс проблем розвитку і розміщення ...

Паливно-енергетичний комплекс України
Прискорений соціально-економічний розвиток країни нерозривно пов'язаний з рівнем розвитку всіх галузей паливно-енергетичного комплексу, вдосконалення енергетичного балансу з обов'язковим врахуванням досягнень науково-тех ...

Українські Карпати- чверть Карпатської дуги
Українські Карпати складають приблизно чверть Карпатської дуги . Перед появою Карпатської гірської дуги на поверхні планети був тривалий період, протягом якого море в цьому місці змінилось сушею . Вони складаю ...

Головне меню

Нафтова промисловість
Водоспади світу
Місто та його структура
Історія географічної науки
Проблеми сучасності
Геодезія
Всі матеріали

Землевпорядкування

У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

Природні ресурси

На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
 

Геоморфологія

Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

Грунтознавство

Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


Наверх

© www.novageografia.com - Всі права захищено