Франція - законодавиця мод
Господарство. Франція – високорозвинена постіндустріальна держава, одна з країн "великої сімки" - найрозвиненіших країн світу. За економічним потенціалом Франція посідає друге місце серед країн Західної Європи (після Німеччини) і четверте у світі – за розмірам ВВП.
Головну роль в економіці відіграють кілька десятків промислових корпорацій і банків, тісно пов’язаних між собою та з іноземним капіталом. Разом із тим, у деяких галузях економіки (сільське господарство, торгівля, легка й харчова промисловість) високою є частка дрібного підприємництва.
Особливістю французької економіки є значна частка державного сектору – приблизно ¼ усіх промислових підприємств. Державні банки забезпечують більшість депозитних і кредитних операцій, у державному секторі зайнято близько ¼ робітників та службовців.
Протягом багатьох століть Франція залишалася передовою аграрною країною, зараз вона має багатогалузеве високопродуктивне сільське господарство. За обсягом сільськогосподарської продукції, яку вона випускає, країна посідає третє місце у світі (після США й Канади) і перше – у Західній Європі, повністю забезпечуючи себе основними її видами.
У той же час частка промисловості у ВВП країни в десять разів більша за частку сільського господарства, промислові вироби складають близько 80% від вартості експорту, а економіка країни, безумовно, має риси постіндустріальної економіки. Більше половини економічно активного населення зайнято у сфері послуг, на яку припадає понад 2/3 ВВП країни.
Франція має потужні збройні сили, забезпечені зброєю й військовою технікою власного виробництва, у тому числі ядерну зброю. Країна посідає третє місце у світі після США й Росії за обсягом коштів, які витрачаються на дослідження космосу. Франція — великий експортер капіталу, який розміщують в основному в країнах ЄС і деяких країнах, що розвиваються.
Провідне місце серед галузей промисловості Франції посідають енергетика, машинобудування й хімічна промисловість.
Порівняно невеликі запаси вугілля й дуже незначні запаси нафти не могли забезпечити країну власним паливом. У зв'язку із цим після Другої світової війни уряд став приділяти велику увагу розвитку ядерної енергетики, що в основному спирається на власну науково-технічну й сировинну базу. За масштабами розвитку ядерної енергетики Франція поступається тільки США. У країні працюють більше ніж 50 енергоблоків АЕС, на яких щорічно виробляється понад 70 % усієї електроенергії. Невисока забезпеченість Франції традиційними паливними ресурсами ставить країну в залежність від імпорту нафти. Тому планується зменшення використання нафти для роботи електростанцій розвиток атомної енергетики, а також використання альтернативних джерел енергії: енергії сонця, вітру, морських припливів.
На частку машинобудування припадає більше ніж 2/5 робітників і вартості промислової продукції. Франція перебуває серед перших країн світу за виробництвом і експортом машин та промислового встаткування. На світовому ринку високий попит мають автомобілі, авіаційна й космічна техніка, зброя, обладнання для АЕС. Щорічно у Франції випускають 3,5—4,0 млн автомобілів, причому 90 % виробляють дві компанії — "Рено" і "Пежо-Сігроєн".
Інші цікаві матеріали
Житлово-комунальне господарство
Галузь соціальної сфери, яка займається обслуговуванням житлового фонду.
Благоустрій житлового фонду дуже неоднорідний.[8].
Розвиток житлово-комунальної сфери спрямований на удосконалення системи
управління, проведення економ ...
Водоспади Південної Америки
Навіть при побіжному погляді на карту Південної Америки одразу впадає в
око яскраво виражена своєрідність будови її поверхні. Це країна високих гір,
великих плоскогір'їв і низин.
Уздовж усього західного узбережжя на т ...
Ґрунти Українських Карпат
Ґрунт - це особливе природно-історичне тіло, складна
поліфункціональна чотирифазна структурна система у поверхневій частині кори
вивітрювання гірських порід, яка є комплексною функцією гірської породи,
організмів, кліма ...