Франція - законодавиця мод
Французькі військові ("Містер" і "Міраж") і пасажирські ("Каравела") літаки, ракети "Аріан" купують багато країн ЄС і світу.
Розвивається електротехнічна й електронна промисловість, але побутових приладів країна більше закуповує, ніж продає.
Головна особливість машинобудування в цілому — його висока концентрація у Великому Парижі.
Франція входить до перших п'яти країн світу за виробництвом та експортом хімікатів. Достатня сировинна база, високий рівень розвитку новітніх технологій, сучасна організація праці дозволили Франції стати одним зі світових лідерів із виробництва мінеральних добрив, синтетичного каучуку, пластмас, фармацевтичних засобів, парфумерії. Великі хімічні підприємства розміщені практично у всіх районах країни; в Ельзасі (виробництво калійних добрив), Лотарингії (вуглехімія й виробництво соди). Нафтохімічні комбінати розташовані в портах. Підприємства тонкої хімії (фармацевтика, парфумерія) і виробництво шин зосереджені в Паризькій агломерації.
За останні 20—30 років у промисловості Франції відбулися істотні зміни. Зменшилася матеріаломісткість й енергоємність галузей обробної промисловості. Відбувається згортання деяких важливих старих галузей: виробництво сталі зменшилося на 1/3, випуск бавовняних і вовняних тканин — приблизно на 1/4.
Велике значення зберігає швейна промисловість; її вироби мають великий попит і за межами країни. Париж залишається центром із випуску одягу, галантереї, парфумів.
Високим рівнем розвитку та якістю продукції відрізняється харчова промисловість. Особливий попит мають французькі вина, сири, кондитерські вироби.
Структура сільського господарства Франції характеризується великою розмаїтістю галузей за приблизної рівності значення рослинництва й тваринництва.
У рослинництві провідне місце належить зерновим культурам. За збором пшениці Франція посідає четверте місце у світі після США,
Індії й Канади. Основні "пшеничні" райони — Північно-Французька й Аквітанська низовини. Кукурудзу вирощують в основному на південному заході; на північному заході країни сіють овес і гречку, у центральному масиві — жито, у дельті Рони — рис. Основна технічна культура — цукровий буряк, майже повсюдно вирощують картоплю.
За збором винограду Франція ділить перше місце у світі з Італією. Основна частина винограду йде на виготовлення вин — у середньому більше ніж 60 млн літрів на рік. Вина виготовляють в 11 виноробних районах. Вино для французів — своєрідне джерело цивілізованого задоволення. Плодівництво й овочівництво є основною спеціалізацією приміських районів.
Провідна галузь тваринництва — розведення великої рогатої худоби. За виробництвом м'яса й молока Франція входить до трійки основних виробників світу. Також розвинене свинарство, вівчарство, конярство. В економіці міст узбережжя Атлантичного океану й Ла-Маншу велике значення має рибальство.
Франція — країна високорозвиненого транспорту. Транспортна мережа країни має чітко виражений радіальний тип: майже всі основні магістралі йдуть від Парижа. У внутрішніх перевезеннях людей і вантажів перше місце посідає автомобільний транспорт. Франція посідає одне з перших місць у світі за забезпеченістю населення автомобілями (на 1000 жителів — 420 особистих автомобілів), густотою і якістю автомобільних доріг. Значну частину внутрішніх перевезень вантажів забезпечує залізничний і трубопровідний транспорт. Велике значення при перевезеннях будівельних матеріалів, палива мають водні внутрішні шляхи. Основним стрижнем водних шляхів є Сена, зв'язана мережею каналів з іншими річками країни.
Інші цікаві матеріали
Фізична географія Антарктиди та Антарктики
Актуальність теми.
Антарктида - самий холодний з усіх материків. По території Антарктида
займає далеко не останнє місце серед інших частин світу. Площа її - близько
1400 млн. км2 - це майже в два рази більше площі Ав ...
Економіко-географічна характеристика господарства Тернопільської області і рівень його транспортного забезпечення
Тернопільська
область займає західну частину Подільського плато, межуючи на півночі з
Рівненською, на півдні з Чернівецькою, на південному заході з
Івано-Франківською, на заході з Львівською областями України. Тернопіль ...
Методика дослідження
В процесі вирішення поставлених завдань нами застосовані такі методи:
моделювання, історичний, картографічний, літературний,
порівняльно-географічний, системний, статистичний методи.
Щоб бути обізнаним у розвитку соціальної і ...