Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Франція - законодавиця мод

Більша частина зовнішньоторговельних перевезень здійснюється морським транспортом. Морські перевезення становлять близько 300 млн тонн на рік, 3/4 морських перевезень іде через порти Марсель, Гавр, Дюнкерк і Руан.

Авіаційний транспорт має переважне значення для зовнішніх пасажироперевезень. Цим видом транспорту щорічно перевозиться більше ніж 30 млн пасажирів. Найбільшим центром є Париж, де діють аеропорти "Орлі", "Бурже" і "Шарль де Ґолль".

Послуги — галузь, що розвивається найбільш динамічно, а також одна з деяких галузей економіки Франції, де зайнятість продовжує зростати. Найбільшими підгалузями сфери послуг є туризм, зв'язок, транспорт, банківська й страхова справа. Підприємства сфери обслуговування розташовуються головним чином у центральних районах міст, великих містах і містах-супутниках.

Грошові потоки й капітали обслуговує потужна банківська система. Шість французьких банків входять до 50 найбільших банків світу. Банки беруть активну участь у діяльності промислових компаній через систему участі у володінні акціонерним капіталом, використовуючи холдингові компанії, інвестиційні фонди, особисту унію.

Витрати на освіту є найбільшою статтею в бюджеті країни. Діти починають навчання в початковій школі з п'яти років, де навчаються 6 років. У Франції існують як державні школи, де навчання безкоштовне, так і приватні, найчастіше католицькі школи. Наступний щабель навчання — середня школа або ліцей, де. навчаються 6—7 років.

У країні близько 400 вузів — університетів, політехнічних інститутів, університетських центрів та ін. У Великому Парижі 13 університетів, найстарішим із яких є Сорбонна (заснований у 1257 р.). Для вступу до вищої школи абітурієнти проходять дуже жорсткий відбір. Як правило, для вступу однієї ліцейської підготовки недостатньо, потрібно серйозно готуватися ще кілька років самостійно або з викладачем, що коштує недешево.

Франція посідає перше місце у світі за популярністю серед туристів. Велика кількість привабливих ландшафтів, пам'яток культури, всесвітньо відома кухня й вина створили умови для перетворення туризму на важливу галузь економіки, де налічується 2,5 млн робочих місць. У середньому щорічно країну відвідують приблизно 65 млн туристів, що дає близько 2,5 % ВВП.

Мандрівників приваблюють усі куточки Франції — від місця релігійного паломництва міста Лурд біля підніжжя Піренеїв і зимових гірськолижних курортів в Альпах до замків Луари й розкішних середземноморських курортів Лазурного берега, таких як Ніцца, Канни, Ментона. Однак головною метою більшості туристів є Париж. Вислів "побачити Париж — і вмерти!" став уже крилатим, оскільки вся краса, чарівність і принадність Франції злилися воєдино саме в її столиці.

Більшість туристів приїжджають до Франції з Нідерландів, Великої Британії й Німеччини.

Перейти на страницу: 1 2 3 4 5 6 

Інші цікаві матеріали

Мінеральні ресурси Хмельницької області
Завдяки географічному розташуванню, геологічній будові і гідрогеологічним умовам Україна має значні запаси мінеральних вод. Далеко за межами України відомі такі води, як "Миргородська", "Поляна квасова&qu ...

Географія та особливості розвитку розважального туризму в Бразилії
Сучасний етап характеризується значними та глибокими змінами в світовій економіці та міжнародних відносинах. Спостерігається стійка тенденція подальшого зміцнення всебічного співробітництва країн, поглиблення інтеграцій ...

Комплексна фізико-географічна характеристика Уралу
Уральська гірська країна є природною межею між двома часинами світу – Європою та Азією. Особливості географічного положення цих гір, їх значна протяжність з півночі на південь зумовлює відмінності в окремих компонентах ...

Головне меню

Нафтова промисловість
Водоспади світу
Місто та його структура
Історія географічної науки
Проблеми сучасності
Геодезія
Всі матеріали

Землевпорядкування

У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

Природні ресурси

На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
 

Геоморфологія

Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

Грунтознавство

Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


Наверх

© www.novageografia.com - Всі права захищено