Санаторії та курорти Хмельниччини
Із зазначеного випливає висновок про взаємозв'язок питань рекреаційної діяльності і збереження природно-заповідних територій та об'єктів. Адже досягнути успіху у справі рекреації неможливо, не розв'язавши конфлікту між необхідністю збереження для відпочиваючих незабруднених повітря, води, незайманого, «дикого» ландшафту і посяганням на їх чистоту та мальовничість (атрактивність) з боку підприємств, самих відпочиваючих, туристів. Отже, розвиток рекреації залежить від стану довкілля та ефективності природоохоронної роботи. Однак, якщо площа земель, потенційно придатних для рекреаційного освоєння, за різними даними, становить 12- 15 % території України, то природно-заповідних - лише 4,2 %, з яких тільки частина є рекреаційними. Це свідчить про значення заповідних територій, які потребують особливої уваги.
На 1 січня 2001 р. природно-заповідна мережа України охоплювала 7010 територій та об'єктів загальною площею 2 647 818,5 га. До вищих категорій заповідання належать 4 біосферні і 17 природних заповідників, 12 національних природних парків (Указом Президента України від 14 травня 2002 р. створений Національний природний парк «Гуцульщина»), які, без перебільшення, є справжніми перлинами нашого краю, діамантами природно-заповідного фонду (ПЗФ). Крім них, природним національним надбанням є 2556 заказників, 3028 пам'яток природи, 35 дендрологічних парків, 529 парків-пам'яток садово-паркового мистецтва, 22 ботанічні сади, 12 зоологічних парків, 37 регіональних ландшафтних парків, 759 заповідних урочищ.
До природоохоронних, рекреаційних, культурно-освітніх, науково-дослідних установ природно-заповідного фонду загальнодержавного значення належать національні природні парки, для яких рекреаційна функція є найважливішою поряд з природоохоронною. Саме завдяки цій категорії на національному рівні практично розв'язується суперечність між збереженням земної природної краси та її рекреаційним використанням. З цього погляду така форма природного заповідання нині є найбільш соціальне корисною та економічно вигідною.
Інші цікаві матеріали
Перспективи розвитку і розміщення господарського комплексу Житомирської області
Курсова робота показує, наскільки глибокими і
фундаментальними є знання, що набуті студентами при вивченні курсу,
характеризує вміння самостійно досліджувати окремі питання теми.
Курсова робота як важлива форма учбово ...
Країни Закавказзя (Азербайджан, Вірменія, Грузія)
Країнами Закавказзя є
Азербайджан, Вірменія, Грузія. Регіон, розташований між Чорним та Каспійським
морями, має вигідне географічне положення. Морські узбережжя створюють
сприятливі умови для розвитку економічних зв'язк ...
Країни Північної Європи
Північна Європа становить приклад позитивної інтеграції
економіки країн з різним рівнем ринковості і соціальної орієнтації. Як не
дивно, повідомлень про господарство цих країн у нашій літературі вкрай мало. У
підручника ...