Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Особливості зовнішньої економічної політики Франції

Одним з пріоритетів зовнішньої політики Ніколя Саркозі назвав належну увагу дипломатів до питань міжнародної безпеки. За його словами, Франція була і залишається противником війни в Іраку. "Рішення іракської кризи може бути тільки політичним, воно передбачає ізоляцію екстремістів і здійснення процесу справжнього національного примирення, в результаті якого кожному громадянинові країни повинен бути гарантований рівний доступ до інститутів і ресурсів країни", - підкреслив Саркозі. Президент Франції висловився за "тотальну співпрацю" спецслужб всіх країн, що ведуть боротьбу з тероризмом. На його думку, всі держави, включаючи країни ісламського світу, знаходяться сьогодні під загрозою терактів, подібних тим, що було здійснено в Нью-Йорку, на Балі, в Мадриді, Бомбеї, Стамбулі, Лондоні та Касабланці. Для протистояння терору необхідно вжити всіх заходів, щоб перешкодити використанню терористами ядерних, біологічних і хімічних засобів нападу.

Президент Франції особливо відмітив заслуги дипломатів і їх досвід і доручив МЗС Франції підготувати Білу книгу про зовнішню політику П'ятої Республіки.

В унісон президенту виступали і представники уряду. Прем'єр-міністр Франції Франсуа Фійон визначив основні теми майбутнього головування Франції в Євросоюзі у другому півріччі 2008 року: енергетика, розв'язання проблем міграції, боротьба проти кліматичних змін. Глава уряду виступив за проведення розширених переговорів щодо перегляду політики Євросоюзу в окремих сферах, а також розв'язання проблем, пов'язаних з фінансуванням політики ЄС. Фійон підкреслив, що Франція виступить з ініціативою провести глибокий аналіз бюджетної вартості і справжньої ефективності кожної з програм, що проводяться, "що вже давно не робилося".

Глава уряду також висловився за створення у Франції спеціальної комісії з підтримки експорту озброєнь. Нова структура, яка почне свою роботу "в найближчі тижні", отримає назву Міжвідомча комісія з підтримки експорту, пов'язаного з питаннями безпеки (CIEDES). На ринку озброєнь, що активно розширюється французькому експорту озброєнь доводиться стикатися з більш диверсифікованою конкуренцією, тому недопустимо, щоб позиції Франції в цій сфері погіршилися. Франсуа Фійон закликав також послів Франції активно виступати в підтримку її економічних інтересів за кордоном. "Ми вирішили діяти в наступальному стилі і без яких-небудь зайвих комплексів захищати наші інтереси і наші переваги", - відмітив прем'єр. Керівництво країни взяло курс "на руйнування колишніх кліше малорухомої, нерішучої і протекціоністської Франції,- заявив Франсуа Фійон. Він закликав послів країни "стати передавальною ланкою нової політики, спрямованої на те, щоб зробити з Франції привабливу, високопродуктивну і конкурентоспроможну країну". Прем'єр відкрито заявив про те, що посли повинні "провести лобіювання в зарубіжних країнах для захисту інтересів французьких підприємств".

Державний секретар у європейських справах при міністрові закордонних справ Жан-Пьєр Жуйє заявив, що відносини з Китаєм, Росією, Балканами і Африкою знаходитимуться в центрі зовнішньої політики Євросоюзу під час головування в ньому Франції. Він відмітив також, що значна увага в період головування Франції в ЄС приділятиметься і співпраці з країнами Середземномор'я. Посилення зв'язків між Євросоюзом і країнами Африки буде необхідне, зокрема, для пошуку шляхів вирішення проблем міграції з цього регіону, відмітив Жан-Пьєр Жуйє.

Глава однієї з найбільших світових дипломатичних служб, міністр закордонних справ Франції Бернар Кушнер заявив про майбутні наміри здійснити в своєму відомстві важливі реформи. За його словами, дипломатія знаходиться в русі, і таким же повинне бути міністерство іноземних справ.

Бернар Кушнер відмітив компетентність французького зовнішньополітичного відомства, що має за кордоном 158 послів і 21 постійного представника при міжнародних організаціях. На його думку, французька дипломатія повинна "зберегти універсальний характер". Водночас необхідні "нові форми присутності, відмова від єдиної моделі". Так, завдання у "великих країнах Азії, що підіймаються, Африки і Латинської Америки" вимагають посилити там інструменти французької зовнішньої політики. У Європі Франція планує активніше взаємодіяти у використанні "дипломатичних і, особливо, консульських ресурсів" з партнерами по Євросоюзу. Одним з напрямів її зусиль як країни-голова ЄС у другій половині 2008 року стане "створення Європейської дипломатичної служби".

Перейти на страницу: 1 2 3

Інші цікаві матеріали

Основні рекреаційні райони України та перспективи їх розвитку
Актуальність теми. Рекреація - діяльність, спрямована на відновлення продуктивних сил людини - набуває значного розвитку і залишається актуальною для людини, особливо в сучасних умовах її життєдіяльності. Рекреаційні ре ...

Проблеми відокремлення Південного океану
Південний океан або Антарктичний океан - п'ятий за розміром океан Землі, що оточує Антарктиду, що складається так би мовити з південних частин Атлантичного, Індійського і Тихого океанів, що прилягають до Антарктиди. ...

Рекреаційний комплекс
Комплекс задовольняє потреби населення в оздоровленні, відпочинку і змістовному проведенні вільного часу. В рекреаційний комплекс входять такі об’єкти інфраструктури, як санаторії і пансіонати, будинки і бази відпочинку, тури ...

Головне меню

Нафтова промисловість
Водоспади світу
Місто та його структура
Історія географічної науки
Проблеми сучасності
Геодезія
Всі матеріали

Землевпорядкування

У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

Природні ресурси

На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
 

Геоморфологія

Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

Грунтознавство

Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


Наверх

© www.novageografia.com - Всі права захищено