Розвиток та розміщення транспорту
Транспорт – специфічна галузь матеріального виробництва і сфери обслуговування. Транспортний процес є обов`язковим продовженням будь-
якого виробничого процесу і виступає одним з головних факторів, що впливають на розміщення продуктивних сил. Як частина процесу виробництва, він забезпечує ефективність використання виробничих ресурсів.
Територію АРК обслуговують залізничний, автомобільний, повітряний, морський і трубопровідний транспорт. Довжина автомобільних доріг загального користування становить 6,6 тис. км, щільність автодоріг загального користування з твердим покриттям – 243 км на 1000 км2 території. Питома
вага останніх у загальній довжині автомобільних доріг складає 99,9 %. Вантажооборот автомобільного транспорту в 2008 р. сягав 1649,3 млн. т/км, що на 222,1 млн. т/км більше ніж у 2007 р. та на 1092,0 млн. т/км більше ніж у 2000 р. У 2008 р. автомобільним транспортом перевезено 37,1 млн. т вантажів, що на 1,4 % більше, ніж у 2007 р., та на 53,9 % більше, ніж у 2000 р. Діє тролейбусна міжміська лінія Сімферополь – Ялта (близько 79 км), Сімферополь – Алушта.
Експлуатаційна довжина залізничних колій загального користування становить 644 км або 2,9 % в Україні. Щільність залізничних колій загального користування – 24 км на 1000 км2 території. Головні залізниці проходять по напрямках: Джанкой – Сімферополь – Севастополь з відгалуженням до Євпаторії, Армянськ – Красноперекопськ – Джанкой – Феодосія – Керч.
Морський транспорт в основному забезпечує каботажні перевезення і має державне і міжнародне значення. Головними портами є Севастополь, Керч, Феодосія, Ялта, Євпаторія, портові пункти: Інкерман, Масандра, Донузлав, Чорноморське [10, c. 494].
У північно-західній частині Криму прокладені траси газогонів загальною довжиною 780 км. Вони зв`язані лінією Джанкой – Красноперекопськ – Армянськ із газогінною системою України.
Авіаційний транспорт розвивається з урахуванням специфіки Криму як курорту міжнародного значення. Аеропорт державного і міжнародного значення знаходиться у Сімферополі.
У транспортному комплексі автономної впродовж 2006-2007 років спостерігалося стабільне зростання об'ємів перевезення вантажів і пасажирів.
У 2008 р. також зросла кількість перевезених пасажирів. Так, послугами пасажирського транспорту скористалися 262,3 млн. пасажирів, що на 7,9 % більше, ніж в 2007 р. Зростання кількості перевезених пасажирів забезпечено всіма видами транспорту, окрім залізничного і морського.
За I півріччя 2009 р. транспортним комплексом Автономної Республіки Крим перевезено 4,5 млн. т вантажів, що на 33,6 % менше, ніж за аналогічний період 2008 р. Кількість перевезених пасажирів зменшилася на 4,6 % і склала 115,9 млн. чол.
Інші цікаві матеріали
Розміщення продуктивних сил Івано–Франківської області
Дослідженню розвитку промислових комплексів та проблеми
територіальної організації промислового виробництва України присвячено чимало
науково-дослідних і практичних робіт.
Дана курсова робота висвітлює тему, яка на сь ...
Аналітичний огляд існуючих і перспективних систем навігації наземних рухомих обєктів
Обмірковуються підходи в оснащенні наземних
рухомих об'єктів (НРО) сучасними системами навігації (СН). Обговорюються вимоги
до перспективних СН та її склад. Зроблено висновки, що перспективна СН є
зкомплексована СН із ...
Продуктивні сили Полтавської області
Полтавщина з 1036 року ввійшла до
складу Київської Русі, а саме Переяславського князівства. За часів Богдана
Хмельницького територія Полтавщини була розподілена між сімома козацькими
полками (Переяславським, Іркліївськи ...