Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Оцінка факторів впливу при використані технічних культур в Україні

Сільське господарство - одна з головних галузей матеріального виробництва, що має важливе значення для постачання продовольства для населення та сировини для промисловості. Важливою галуззю сільського господарства є вирощування технічних культур.

Технічні культури вирощують заради одержання сировини для виробництва різноманітних продовольчих та промислових товарів. Технічні культури хоч і трудомісткі, але дуже прибуткові, тому у всіх районах, де вони культивуються, під них відводять найкращі землі.

У світі спостерігається безперервний приріст технічних культур, але це відноситься перш за все до економічно-розвинутих країн. В державах що розвиваються сільське госпордарство не в змозі прогодувати власне населення.

Вирощування технічних культур з 1990 р. до 2003 р. в Україні зменшується. Це можна пояснити тим, що щорічно зменшується частка посівних площ і низькою врожайністю. НТР поки що слабо вплинула на вирощування технічних культур в цих країнах. Науково-технічна революція і в сільському господарстві і при вирощуванні технічних культур полягає у комплексній механізації усіх галузей, у хімізації виробництва, у застосуванні агрорної та біологічної науки.

Активне впровадження досягнень НТР допомагає одержати великий економічний ефкект при менших витратах праці та енергії. Уміле застосування мінеральних добрив, своєчасна та якісна машинна обробка землі, висока якість насіння дозволять багаторазово підвищити врожайність у галузі.

Економічний розвиток світового вирощування технічних культур відбується на основі агропромислової інтеграції, тобто об’єднання безпосередніх виробників продукції з підприємствами, що виробляють цю продукіцю, а також з виробниками сільськогосподарських машин, мінеральних добрив, отрутохімікатів, з заготівельними, транспортними, збутовими фірмами.

Основою вирощування технічних культур є земля. Земля є головним багатством природи. Оброблювані землі дають 88% харчової енергії для сучасного людства.

С/г угіддя становлять 4 млрд. га (30% суші), з них 1,5 млрд. перебуває у використанні, 2,6 млрд. га - луки і пасовища.

Чисельність населення в світі зростає, а це диктує необхідність збільшення виробництва с/г продукції за рахунок або підвищення врожайності, або освоєння нових земель, або обома шляхами разом узятими. Таким чином, найкращим шляхом для цього є міліорація земель. Це зрошення, осушення, обводнення. За останні 200 років зрошувана площа зросла у 25 разів і становить 235 млн. га всієї продукції.

Отже розглянувши сучасний стан вирощування технічних культур в Україні ми дослідили аналіз розвитку технічних культур в Україні. Таким чином дали оцінку факторів впливу при використані технічних культур в Україні. На сучасному етапі розвитку технічних культур в Україні структура АПК формується ЗА факторами, які впливають на розвиток технічних культур в Україні особливо впливають : кліматичні умови, трудові ресурси, науково-технічний прогрес, природні ресурси, водні ресурси, природні умови, чинники продуктивних сил тощо.

У даному розділі було зроблено динаміку та аналіз сучасного стану та розвитку технічних культур. Тож з усього дослідженого зробили такий висновок що на розвиток технічних культур впливають усі фактори.

Перейти на страницу: 1 2 

Інші цікаві матеріали

Країни Північної Європи
Північна Європа становить приклад позитивної інтеграції економіки країн з різним рівнем ринковості і соціальної орієнтації. Як не дивно, повідомлень про господарство цих країн у нашій літературі вкрай мало. У підручника ...

Житлово-комунальне господарство
Галузь соціальної сфери, яка займається обслуговуванням житлового фонду. Благоустрій житлового фонду дуже неоднорідний.[8]. Розвиток житлово-комунальної сфери спрямований на удосконалення системи управління, проведення економ ...

Регіональний господарський комплекс, його галузева та територіальна структура
Розвиток національної економіки супроводжується поглибленням суспільного поділу праці і спеціалізації діяльності. Процеси спеціалізації потребують координації діяльності і формування зв'язків між різними галузями і виро ...

Головне меню

Нафтова промисловість
Водоспади світу
Місто та його структура
Історія географічної науки
Проблеми сучасності
Геодезія
Всі матеріали

Землевпорядкування

У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

Природні ресурси

На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
 

Геоморфологія

Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

Грунтознавство

Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


Наверх

© www.novageografia.com - Всі права захищено