Проблеми та перспективи розвитку
Кам'янець-Подільське родовище бромних хлоридно-кальцієво-натрієвих вод високої мінералізації із запасами 100 м3/ добу (санаторій «Поділля», водолікарня).
Однією з найбагатших на цілющі джерела на Поділлі є ділянка, яка охоплює Сатанів, Сатанівську Слобідку, Крин-цилів, Іванківці.
Як довели вчені, сатанівська мінеральна вода - збручанська нафтуся - не має рівних за ефективністю. Відзначається жовчогінною, сечогінною, протизапальною та дезінфекційною дією] Збручанська вода типу нафтуся прозора із слабким запахом сірководню. Це гідрокар-бонатно-магнієво-натрієва (0,8 - 0,9 г/дм3) вода, подібна до трускавецької нафтусі. З усіх мінеральних вод збручанська типу нафтуся єдина містить фосфор, цінні мікроелементи, що входять до складу мозку і кісткової тканини. На відміну від неї, збручанська вода містить йод, бром, мідь, марганець, фтор, двовалентне залізо, метаборну кислоту, фосфор. [8]
Інститутом геологічних наук НАН України визначено загальні перспективні запаси мінеральних вод типу нафтуся Хмельницької області та в межах долини р. Збруч, які досягають 190 тис. м3/добу. Такі величезні запаси цінних мінеральних вод зумовили необхідність виділення в межах території їх формування спеціалізованої зони екологічно безпечного господарювання і створення спеціальної програми рекреаційного розвитку території, яка охоплює південно-східну частину Тернопільської та південно-західну частину Хмельницької області.
ВИСНОВОК
Стан вивченості і перспективи використання мінеральних вод Хмельницької області мають такий вигляд. На території Хмельницької області на 12 родовищах розвідані мінеральні води, які належать до 6 груп. Мінеральні лікувальні і природні столові води області характеризуються високим рівнем вивченості. Їхня якість відповідає чинним нормативам. Використання мінеральних вод незначне. На експлуатацію родовищ отримано лише 4 ліцензії. Для лікування мінеральні води Хмельницької області застосовуються у санаторно-курортних закладах, які функціонують на базі Збручанського, Маківського, Волочиського і Мукшинського родовищ. Промисловий розлив здійснюється лише 6 найменувань лікувально-столових вод і 10 найменувань природно-столових вод. Для підвищення ефективності використання мінеральних вод Хмельницької області необхідно здійснювати подальше геологічне і гідрохімічне вивчення родовищ і проявів, обґрунтовувати бальнеологічну якість мінеральних вод клінічними дослідженнями, ширше використовувати гідромінеральні ресурси для санаторно-курортного лікування і промислового розливу.
ДОДАТОК
Розвідані й оцінені Державною комісією України з запасів корисних копалин балансові експлуатаційні запаси мінеральних вод
Інші цікаві матеріали
Верхоянський район республіки Саха
Верхоянський
район розташований на північному сході Республіки Саха (Якутія) в басейні річки
Яна та її приток і відноситься до числа заполярних районів. Територія району
складає 137тис. км 2.У улусі
(районі) 30 населен ...
Проблеми відокремлення Південного океану
Південний
океан або Антарктичний океан - п'ятий за розміром океан Землі, що оточує
Антарктиду, що складається так би мовити з південних частин Атлантичного,
Індійського і Тихого океанів, що прилягають до Антарктиди.
...
Рослинний світ Карпат
Карпати
─ величні і неповторні в красі своїй гори, покриті віковічними лісами,
бурхливі ріки, кришталево прозорі високогірні озера — «морські очі», барвистий
килим полонин ц отарами овець, мелодії гуцульської тр ...