Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Загальна характеристика сільського господарства

Сільське господарство Малайзії з колоніального часу в основному зберігає структуру, в якій переважаючим елементом є землеробство. Тваринництво розвинене слабко. Індустріальні методи вирощування худоби, так само, як і лову риби, тільки починають упроваджуватися. Сільське господарство, залишаючись домінуючою галуззю економіки, в колоніальний період відрізнялося крайньої відсталістю матеріально-технічної бази, низьким рівнем розвитку продуктивних сил та продуктивності праці, повільними темпами зростання виробництва.

У минулому найважливішим товарним продуктом галузі в Малайзії був каучук, що поступився лідируючу позицію олійної пальми. У число менш значимих культур входять какао, кокосова пальма і чорний перець. Головною продовольчою культурою країни є на рис, близько 87% його посівів розміщені в Півострівній Малайзії. У 1996 було зібрано близько 2,13 млн. т рису, ще 0,5 млн. т довелося імпортувати з Таїланду, В'єтнаму, Індії та Пакистану. Щоб зменшити витрати на імпорт продовольства, в країні заохочувалося виробництво фруктів, овочів, зелених культур, а також кормів для худоби. Площа під плодовими насадженнями розширюється щороку більш як на 6%. Майже половина її відведена під таку традиційну для Малайзії культуру, як кокосова пальма. Швидкими темпами прогресували птахівництво і свинарство.

Рибальство

Прискорений розвиток морського промислу в країні почалося в 1980-і роки після переоснащення рибальських баркасів. Нові синтетичні снасті забезпечили збільшення уловів. Матеріально-технічні зрушення і що відкрилися можливості отримання кредитів допомогли зростанню продукції галузі до 1,2 млн. т у 1996. Дедалі більшого поширення набуває аквакультура.

Лісове господарство та обробка деревини

Лісова промисловість поступається за значенням тільки обробної промисловості і видобутку нафти і газу. Малайзія виступає в якості одного з найбільших експортерів деревини тропічних твердих листяних порід. У країні розроблені спеціальні програми охорони і відновлення лісового фонду країни, з цією метою введені заготівельні квоти.

Обробна промисловість

У порівнянні з більшістю інших азіатських країн Малайзія володіє вельми розвиненою промисловістю. У 1996 внесок обробної промисловості у ВВП становив приблизно 34,5%. Близько 90% підприємств зосереджені в півострівної частині країни, особливо навколо Куала-Лумпура і в окремих районах штатів Джохор і Пулао-Пінанг. До числа ключових виробництв відноситься підготовка для подальшого експорту таких сировинних товарів, як нафта, каучук, деревина, продукти кокосової і олійної пальми, ананаси. Для збуту за кордон значною мірою призначені також різноманітні тканини, одяг, електронна апаратура, електрообладнання та електричні побутові прилади, транспортні засоби. На внутрішній ринок надходять харчові продукти, напої, тютюнові вироби, хімічні препарати, будівельні матеріали, сталь.

Бідне сільське населення

У першу чергу це відноситься до найбідніших верств сільського населення в рисоводческих районах. Вони відчувають величезну нестачу коштів іригації і дренажу, незважаючи на солідні суми, витрачені країною на ці цілі.

Найбільшою мірою ця причина позначилася на рисоводческих господарствах Саравака і Сабаха, де рис вирощується в основному підсічно-вогневим способом. Повільно йде в цілому по країні впровадження способів підживлення грунтів штучними добривами.

Інші цікаві матеріали

Українські Карпати- чверть Карпатської дуги
Українські Карпати складають приблизно чверть Карпатської дуги . Перед появою Карпатської гірської дуги на поверхні планети був тривалий період, протягом якого море в цьому місці змінилось сушею . Вони складаю ...

Ландшафт, як природно-територіальний комплекс
ЛАНДШАФТ - це генетично однорідний ПТК, що має однаковий геологічний фундамент, один тип рельєфу, однаковий клімат і складається із властивих тільки даному ландшафту набору динамічно сполучених і закономірно повторюютьс ...

Земельний кадастр і аналіз використання земель Королівської сільської ради
У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів. Зміни економічного механізму господарювання, перехід до економіки ринкового ...

Головне меню

Нафтова промисловість
Водоспади світу
Місто та його структура
Історія географічної науки
Проблеми сучасності
Геодезія
Всі матеріали

Землевпорядкування

У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

Природні ресурси

На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
 

Геоморфологія

Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

Грунтознавство

Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


Наверх

© www.novageografia.com - Всі права захищено