Шляхи вирішення проблем та підвищення ефективного вирощування технічних культур
Низові АТ мають забезпечити повний цикл виробництва і переробки сировини та замкнути на собі весь цикл бізнесу, розробити й реалізувати перспективні інвестиційні проекти свого розвитку, регулювати взаємовідносини між партнерами. Можуть орендувати землю, створювати машинно-технологічні станції, забезпечувати виробників насінням, технікою, добривами, засобами захисту, спільно вирощувати врожай. Таким формуванням повинна бути надана можливість одержувати короткострокові (до 1 року) і довгострокові (10 і більше років) кредити для відновлення обігових коштів і основних засобів виробництва [7,с.92].мають також забезпечувати необхідні взаємовідносини з бюджетом, податковими органами, пенсійним та іншими фондами, удосконалювати форми відносин власності, укладати контракти з виробниками сировини і суміжниками, вести взаєморозрахунки, контролювати якість продукції та робіт, добиватися зниження енерго-матеріаломісткості продукції та її собівартості, налагоджувати стосунки з місцевими органами влади, створювати фонди розвитку виробництва, соціального розвитку і матеріального стимулювання.
Регіональні ринкові формування (корпорації, холдингові компанії, концерни, агропромислово-фінансові групи створюються на основі добровільної централізації ряду функцій науково-технічного розвитку, матеріально-технічного забезпечення, інвестиційної, фінансової і зовнішньоекономічної діяльності. Вони мають здійснювати маркетингові послуги, знаходити ринки збуту продукції, акумулювати частину прибутків, забезпечувати юридичне обслуговування AT, аудит, прогнозування виробництва, організовувати рекламу та інформаційні послуги, допомагати низовим AT у залученні інвестицій, реформуванні власності, оптимізації виробництва, удосконаленні ціноутворення, встановленні нормативів, організації навчання і т. д.
Становлення ринкових відносин і структуризація в галузі здебільшого відбуваються стихійно. Поряд із справжніми ринковими правовими структурами виникають псевдо ринкові. Наприклад, значна частина колишніх обласних асоціацій цукрової промисловості намагаються працювати в старому адміністративному стилі, підпорядковують все виробництво. Не завжди об’єктивно з ринкових позицій діють органи місцевої влад що також стримує розвиток ринкових відносин у галузі.
Для організації в галузі холдингових компаній необхідне подолання відповідного Указу Президента щодо заборони створення холдингів у переробній промисловості, а також здобуття дозволу Антимонопольного комітету щодо організацію великих корпорацій, концернів та інших структур у регіонах.
Узагальнюючи викладене, можна зробити висновок, що становлення державності України, перехід до ринкових відносин у галузі вимагає розробки нових підходів до реалізації стратегічної мети, спрямованої на докорінну перебудову економічних, соціальних і правових відносин, стабілізацію й забезпечення населення вітчизняними продуктами, формування нормального ринку як сировини, так і переробної продукції, вихід на світовий ринок і розширення його сегментів.
Становлення державності України, перехід до ринкових відносин у галузі виробництва технічних культур вимагають розробки нових підходів до стратегічної мети, спрямованої на докорінну перебудову економічних, соціальних і правових відносин, стабілізацію та забезпечення населення вітчизняними продуктами, формування цивілізованого ринку її продукції, подальше проникнення на світовий ринок і розширення його сегментів. Державна стратегія розвитку галузі має враховувати поряд з внутрігалузевими також і фактори виробництва на рівні економіки всієї країни. А це можливо лише у разі досягнення міжгалузевого балансу, з урахуванням рівноваги між попитом і пропозицією, ресурсами, працею, послугами та ін. На основі ведення на належному рівні внутрісистемного балансу стане можливою роз-робка загальних напрямів і конкретних маркетингових заходів щодо поступового ство-рення нових сегментів зовнішнього ринку збуту власної продукції.
У формуванні стратегії експорту визначальну роль мають відігравати Міністерство зовнішньо-економічних зв’язків і торгівлі та Міністерство аграрної політики. Необхідно активізувати вивчення загальноекономічної кон’юнктури внутрішнього та зовнішнього ринків, поліпшити якість і конкурентоспроможність продукції шляхом підвищення врожайності технічних культур, та на основі здійснення технічного переоснащення заводів. Доцільно прийняти рішення про пільговий податок на прибуток банків (до 10%), які обслуговуватимуть підприємства довгостроковими кредитами, ввести терміном на 3-5 років нульову ставку на всі види податків на прибутки, які направлятимуться на реконструкцію і розширення виробництва продукції тощо.
Інші цікаві матеріали
Великі географічні відкриття
Періоду розкладання
феодалізму і виникненню капіталістичних відносин передували Великі географічні
відкриття, що зіграли важливу роль у переході до буржуазного способу
виробництва.
Великі географічні
відкриття були ...
Земельний кадастр і аналіз використання земель Королівської сільської ради
У період реформування земельних відносин
однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і
відтворення природних ресурсів. Зміни економічного механізму господарювання,
перехід до економіки ринкового ...
Розміщення продуктивних сил громадського харчування у Подільському економічному районі
На сьогодні галузь громадського харчування в структурі комплексу надання
послуг населенню посідає важливе місце в пріоритетах подальшого розвитку
органів державного регулювання економіки. Ефективність проведення заходів, ...