Шляхи вирішення проблем та підвищення ефективного вирощування технічних культур
Інтеграція української економіки до світового економічного простору вимагає від вітчизняних компаній виробляти конкурентоспроможну високоліквідну продукцію, продавати і купувати товари за світовими цінами, експортувати продукцію, що має ціну, нижчу за світову, та імпортувати ті товари, що не виробляються в країні. З ураху-ванням таких тенденцій розвитку українські компанії змушені привчатися реагувати на сигнали, що подаються зовнішнім ринком.
Підвищення ефективності функціонування сільськогосподарських підприємств та конкурентоспроможності їх продукції можна досягти за рахунок як виведення з експлуатації підприємств, що працюють з найменшою продуктивністю, так і використання сучасних технологій та обладнання. Повне завантаження потужностей переробних підприємств можливе лише при залученні додаткових інвестиційних коштів вітчиз-няних та іноземних інвесторів. На сьогодні майже всі підприємства приватизовані і завдяки інвестиціям значно оновили виробничо-технічну базу, запровадили нові потужності з сучасними технологіями.
Узагальненням основних теоретичних та практичних результатів дослідження розвитку технічних культур проблем і їх перспективів розвитку вУкраїни можна зробити наступні висновки:
. Технічні культури - це велика група сільськогосподарських культур, продукція вирощування яких є сировиною для легкої, харчової та інших видів переробної промисловості. Основними факторами впливу на розвиток технічних культур в Україні є розвиток та розміщення продуктивних сил, природні умови та інші. Найважливішим є соціально-економічний чинник, тобто розміщення продуктивних сил, що впливає на розвиток технічних культур .
2. В Україні вирощують понад ЗО технічних культур. За характером використання їх поділяють на дві основні групи: прядивні та харчові. До першої належать бавовник, льон, коноплі, джут, кенаф та інші, що дають волокно для виробництва тканини. Друга включає - цукрові буряки, соняшник, сою, рижій, ріпак, рицину, гірчицю та інші, продукцію яких використовують як сировину для харчової промисловості. Крім того, до технічних культур належать ефіроолійні (троянда, лаванда, коріандр, м'ята та ін.), лікарські (ромашка, валер'яна, наперстянка) рослини, а також хміль, тютюн, махорка та інші культури.
3. У процесі вирощування та переробки технічних культур в Україні поряд з основною продукцією (волокном, маслами, цукром, ароматичними речовинами) одержують побічну продукцію (стебла, гичку) та відходи промислової переробки (жом, мелясу, макуху та ін.), що використовують як корм для худоби.
Найбільш типовою просторовою системою розвитку технічних культур в Україні є там де є родючі землі, продуктивні сили, природні умови тощо На даний час в Україні наблизились позитивні тенденції розвитку технічних культур в Україні
. Аналіз основних показників розвитку технічних культур в Україні показує що Україна - одна з провідних держав з виробництва технічних культур. У загальній їхній посівній площі (близько 5,0 тис. га) найбільшу питому вагу має соняшник (70%), цукрові буряки (15%) і льон-довгунець (1,0%). Решту (14%) становлять ріпак, соя, рицина, хміль, тютюн, ефіроолійні та лікарські рослини.
. Основними намірами та заходами регулювання розвитку технічних культур в Україні є розміщення посівів технічних культур в Україні яке склалося відповідно до зональних природно-економічних умов. Так, господарства Полісся і Карпат спеціалізуються на вирощуванні льону-довгунцю; Лісостепу - цукрових буряків, соняшнику, ріпаку озимого; північного і центрального Степу - соняшнику; південного Степу - рицини; передгірних і гірських районів Криму - ефіроолійних культур і тютюну. Така сама закономірність спостерігається і в розміщенні підприємств переробної промисловості. На Поліссі розташовані льонозаводи, в Лісостепу - цукрові, у північному та центральному Степу - олійні заводи, що дає змогу скоротити строки та відстані перевезень сировини до місць переробки, зменшити втрати при перевезенні та зберіганні, підвищити ефективність виробництва кінцевого продукту. зайнятості населення є: створення економічного механізму формування та функціонування ринку АПК.
Важливе значення для підвищення ефективності розвитку технічних культур в Україні є регулювання ринкуАПК та розвиток більш прогресивних інноваційних просторових форм розвитку технічних культур.
Отже, механізми розвитку технічних культур повинний базуватися на реалізації основних засад державної політики розвитку технічних культур що передбачає узгодження державних та регіональних стратегічних інтересів, основних цілей, принципів та пріоритетів суспільного розвитку та має на меті подолання сучасних диспропорцій у розвитку технічних культур, забезпечення сталого і збалансованого розвитку технічних культур забезпечення ефективного способу вирощування та розвитку технічних культур в Україні
Інші цікаві матеріали
Льодовики, вічна мерзлота та їх гідрологічне
Напевне,
найбільш розпоширена гірська порода у всій Вселенній – це лід. Марс, Юпітер,
Сатурн складає великі маси льоду, а деякі супутники планети
складені ним майже цілком. Не
є виключенням і наша Земля: біль ...
Країни Бенілюксу та Нідерланди
Бенілюкс
— це економічний союз Бельгії, Нідерландів і Люксембургу. Його формування
почалося з валютної угоди й митної конвенції цих держав, які згодом уклали
договір про створення економічного союзу. Цим договором перед ...
Економічне положення Малайзії
Малайзія - країна з економікою, що розвивається. Вона
належить до групи найбільш багатих і розвинених країн, що розвиваються - до
Нових Індустріальним Країнам (НІС).
З 1970 року Малайзія почала перехід від економіки,
...