Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Кенія

Господарство

. Кенія має економіку, що стабільно розвивається. Провідним сектором економіки є сільське господарство, у якому зайняте майже 80% працюючого населення. Основні культури – рис, пшениця, бавовна, кава, чай, цукрова тростина, сизаль (агава). Кенія посідає перше місце у світі за виробництвом піретруму (70% світового виробництва) – засобу для боротьби з паразитами та шкідниками рослин. Екстракт піретруму отримують із далматської ромашки, яку вирощують у зволожених рифтових долинах.

У Кенії розвинене солоне скотарство, птахівництво, свинарство. У прибережних водах Індійського океану й озера Вікторія розвинене рибальство.

Більшість промислових підприємств переробляє сільськогосподарську продукцію. Крім того, багато працює підприємств за участю іноземного капіталу – текстильні фабрики, автоскладальні, нафтопереробні, лісопильні, цементні заводи. Кенія – великий виробник та експортер шкіряної сировини.

Перевезення вантажів і пасажирів здійснюється за допомогою залізничного й автомобільного транспорту. На узбережжі розташовані морські порти – Момбаса й Ламу. У Найробі й Момбасі функціонують міжнародні аеропорти.

Провідною галуззю сфери послуг є туризм. Кенію щорічно відвідують до 1 млн. осіб, а прибуток від туризму є одним із головних видів доходу країни.

Саме в Кенії народилося поняття «сафарі», що в перекладі з мови суахілі буквально означає «подорожувати», або «мандрувати». Сьогодні в Кенії туристам пропонують кілька видів сафарі: класичне (із полюванням) і нові види – мандри саваною, фото сафарі, підводне сафарі.

На території країни розташовані більше ніж сорок заповідників, резерватів і національних парків. Саме національні парки приваблюють більшість туристів. Найвідоміші з них – озеро Накуру, де зосереджена найбільша у світі популяція рожевих фламінго та живуть тисячі різних птахів; Марсабіт – лісиста гора посередині пустелі; Рума – на узбережжі озера Вікторія; Сибілон – на березі солоного озера Рудольф. Знаменита Рифтова Долина також є національним парком – там були знайдені останки найдавнішої людини. У заповіднику Самбуру охороняються леви, слони, зебри, жирафи, леопарди.

Перейти на страницу: 1 2 3 

Інші цікаві матеріали

Сучасне районування України. Основні чинники та принципи розміщення підприємств теплової електроенергетики
Актуальність першого питання даної роботи полягає в тому, що раціональній територіальній організації господарства в країні сприяє економічне районування. Усі країни світу характеризуються суттєвими територіальними відмін ...

Нафтова, нафтопереробна й газова промисловість України
Основи ефективного функціонування господарства певної території закладаються ще на етапах районного планування і просторової локалізації підприємств. Оптимальне розміщення підприємства щодо сировинних і трудових ресурс ...

Культурно-освітній комплекс
Однією із складових соціальної інфраструктури є інтелектуальний потенціал В районі функціонує 47 загальноосвітніх навчальних закладів, в яких навчається 4080 учнів. З них 4 навчально-виховних комплекси (3 в смт. Чемерівці, 1 ...

Головне меню

Нафтова промисловість
Водоспади світу
Місто та його структура
Історія географічної науки
Проблеми сучасності
Геодезія
Всі матеріали

Землевпорядкування

У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

Природні ресурси

На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
 

Геоморфологія

Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

Грунтознавство

Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


Наверх

© www.novageografia.com - Всі права захищено