Особливості туризму в лісах Амазонії
Поїздка в джунглі Амазонки підходить не всім. Досвідчені люди стверджують , що має бути певний настрій. Але тільки настрою недостатньо. Місяць насиченою пригодами життя в сельві Амазонки коштує $ 5 тис.
Коли в 1500 році іспанці відкрили узбережжя нинішньої Бразилії, вони наткнулися на диво природи. Таємнича земля скидали в океан величезні маси клекотливої води. Вири кишіли стовбурами могутніх дерев, вирваних з корінням, а плавучі лісові острівці, відірвані від суші, посилювали жах цього хаосу. Припливи в гирлі річки, що впадала в океан, досягали п'яти метрів. Іспанці такого ніколи не бачили. Забобонні іспанці хрестилися і злякано запитували у своїх попутників - індіанців : - Що це? - Великий, грізний бог! Амассона, - злякано шепотіли індіанці. На їх мові це означало "крушитель човнів". Довжина Амазонки 6565 км, довший від неї тільки Ніл - 6648 км . Басейн Амазонки, часто його звуть "легкими планети" - це один великий вологий тропічний ліс, тобто суцільні джунглі, площею близько 6 млн. кв. км, що розташувався на території дев'яти країн. Сама річка - це чверть обсягу всієї води, що міститься у всіх річках світу, це дві тисячі видів риб, це безліч птахів і ссавців. Їздять на Амазонку за екстримом і за псевдоекстрімом. Але навіщо б туристи не приїхали в Амазонию, їх шлях лежить в місто Манаус, столицю бразильського штату Амазонас. Дістатися туди можна літаком з Ріо приблизно за дві години. Місто стоїть на річці Ріу Негру, в декількох кілометрах від місця її злиття з річкою Солімоеш. Ці дві річки утворюють основне русло Амазонки (правда, через постійні розливи це поняття досить умовне).
Манаус дуже цікаве місто: воно стало всесвітньо відомим під час каучукового буму минулого століття. Гроші лилися рікою, місто активно будувався. З тих часів чудово збереглася будівля Опери. ЇЇ звели в 1896 році, а всі будівельні матеріали, незважаючи на величезні витрати на доставку, замовили в Європі. Завдяки натуральному каучуку Манаус став другим містом в Бразилії, де з'явилося електричне освітлення, і першим, де пустили тролейбуси. Каучукова лихоманка швидко закінчилася, а будинок Опери став символом міста - найкрасивіша споруда в джунглях, такого поєднання, напевно, немає більше ніде у світі [1, c. 194].
Манаус сьогодні - рай псевдоекстріма. Навколо міста побудовано багато поусад - готелів в джунглях. Стандартна програма перебування в Манаусі - це знайомство з визначними пам'ятками, потім два-три дні в поусаде. За цей час туристи знайомляться з амазонської флорою і фауною, гуляють по джунглях, катаються на каноє, при бажанні знайомляться з обрядами місцевих жителів - кабоклос. Такий тур фактично імітація екстремальної подорожі, під час якої не варто чекати зустрічі зі справжніми індійськими племенами або з ягуаром. Справжні пригоди починаються у важкодоступних районах Амазонії. Такі тури організовані інакше . Варіантів може бути багато. Наприклад, люди прилітають в Манаус з Ріо-де-Жанейро, потім на місцевому літаку вилітають у верхів'я Амазонки - в крихітне містечко Барселос, в якому одна вулиця і кілька будинків. Там наймається катер і байдарки. На катері мандрівники пливуть по одній з приток Амазонки. Через якийсь час річка стає несудоходной.
Інші цікаві матеріали
Регіональна економіка сільського господарства України
Україна – самостійна суверенна держава
українського народу. Вона є однією із найбільших країн Європи, її площа 603,7
тис. км2., що становить 0,4 % площі земної суші. Земельні ресурси виступають
територіальною базою розм ...
Розміщення продуктивних сил громадського харчування у Подільському економічному районі
На сьогодні галузь громадського харчування в структурі комплексу надання
послуг населенню посідає важливе місце в пріоритетах подальшого розвитку
органів державного регулювання економіки. Ефективність проведення заходів, ...
Розробка комплексу геодезичних та землевпорядних робіт при складанні
Управління
земельними ресурсами дозволяє тримати руку на “пульсі” втілення земельної
політики в реальне життя. Адже ліквідація монополії державної власності на
землю зініціювала створення приватних агро групувань, ...