Ніагарський водоспад
Але тепер про відвідання Печери Вітрів, або Еолової Печери, можна тільки згадувати. Нині «гуляти» під водоспадом заборонено через можливий обвал.
Маса води, яка падає, така велика, що несе з собою навіть уламки скель. 18 січня 1931 року обвалилася в річку й була підхоплена водою брила завважки 75000 тонн. А 28 липня 1954 року зірвалося 185000-тонне здоровило!
Якось течією річки пустили до водоспаду старий корабель. Подивитися на це видовищезібралися юрби туристів. Корабель з величезною швидкістю понісся до водоспаду і зник назавжди. Не знайшли навіть його уламків.
Але траплялися диваки, які кидали виклик цьому грізному диву природи, 1883 року американський капітан Вебб оголосив, що за великі гроші перепливе Ніагару в тому місці, де починається водоспад. Зібралося безліч людей, але Вебб доплив тільки до середини річки і зник у гігантському вирі. Лише через чотири дні його тіло було знайдене в 15 кілометрах нижче за течією.
Дуже ризиковану подорож у дерев'яній бочці, вимощеній усередині м'якими подушками, здійснила 4 жовтня 1901 року 43-річна вчителька міс Енні Тейлор. Вона залізла в бочку, її щільно закрили і пустили вниз за течією. Підпливши до водоспаду, бочка перевернулася, зникла в бурхливому потоці й випірнула далеко від місця падіння водоспаду. Коли «плавучий засіб» зловили й відкрили, міс Тейлор виявилася живою, але обличчя в неї було сильно розбите. Від неминучої загибелі вчительку врятувало те, що бочка мала невеликі розміри і овальну форму. Після «стрибка» міс Тейлор отримала сумнівний титул Королева Імли.
Такі трюки для багатих туристів багато разів влаштовували безробітні. А після невдалої спроби Реда Гілла 5 серпня 1951 року «смертельні стрибки» були заборонені.
Створено навіть музей, що увіковічнює пам'ять про «смертників», які скотилися поводоспаду або намагалися пройти над ним по канату.
З водоспадом пов'язано безліч усіляких неймовірних пригод. Так, 9 липня 1960 року, човен, у якому пливли батько, сорокарічний Джим Генікат, його семирічний син Роджер Вуд і сімнадцятирічна дочка Діна, перекинувся на відстані декількох кілометрів вище від водоспаду. З останніх сил усі троє намагалися доплисти до острова Козячий, але стрімка течія несла їх до ревучої води. Дівчину вдалося зловити за ЗО метрів від водоспаду, а батька й брата вода скинула вниз. Врятувався тільки Роджер, бо на ньому був рятувальний жилет.
За водоспадом річка звужується майже до ста метрів, але й далі мчить із величезною швидкістю в дикій ущелині завдовжки близько 11 кілометрів. Тут немає ні піни, ні бризок. Найстрашніша і вражаюча частина Ніагари — біля відомих своєю люттю порогів неподалік від міста Куїнстон. Потім річка виходить на рівнину, її течія стає спокійна, вона розширюється і несе свої приборкані води в озеро Онтаріо.
В різні пори року Ніагарський водоспад має різний вигляд. Навесні і влітку білий кипучий потік оточений яскравою зеленню, восени — темним багрянцем. Узимку річка замерзає лише по краях, а зі скель звисають величезні крижані бурульки. Часто виникають крижані труби, через прозорі стінки яких видно, як падає вода, яка «не хоче» замерзати.Страшний Ніагарський водоспад навесні, під час льодоходу. Величезні крижини падають з виступу вниз, розбиваються на дрібні частини і зникають у гігантському вирі. Незвичайна історія сталася з водоспадом 1948 року. На певний час він перестав існувати! Місцеві жителі, не розуміючи, чому це скоїлося, чекали кінця світу. Але виявилося, що крига озера Ері щільною масою загатила річку в самому її початку, і вода змогла пробити цю перешкоду лише через тридцять годин.
Інші цікаві матеріали
Експортний потенціал регіонів України
Активна
зовнішньоекономічна діяльність виступає одним з основних факторів ринкової
трансформації економіки, підвищення її ефективності і конкурентоспроможності. Розвиток
експортного потенціалу, збільшення його обсяг ...
Заповідна мережа Рівненщини
Під час бурхливого розвитку промисловості на Україні, і не тільки, відбуваються
масові вирубки лісів, забруднення територій, що призводять до змін ландшафтів,
а це негативно впливає не тільки на оточуюче середовище, а й ...
Особливості розміщення та основні проблеми та перспективи розвитку важкого машинобудування України
Машинобудування — одна з провідних галузей промисловості світу, за
вартістю продукції та занятих працівників посідає перше місце. Машинобудування
як галузь промисловості виникла в XVIII столітті. Винахід прядильно ...