Порт-Морсбі. Папуа Нова Гвінея
Порт-Морсбі - столиця (з 1975) і головний порт Держави Папуа Нова Гвінея - виріс навколо найбільшої бухти острова Нова Гвінея. У столиці та адміністративному центрі проживає більша частина населення країни - 193000 жителів. Першим європейцем, що відкрив цей портове місто, був британський подорожннік Джон Морсбі в 1873 році.
Через майже 15 років на цьому місці була утворена колонія під назвою Британська Нова Гвінея, і Порт-Морсбі став її столицею. За тисячі років до приходу європейців тут жили моту і вряди-табу. Моту, які прийшли 2000 років тому, змогли вижити, незважаючи на бідні грунту і маленька кількість атмосферних опадів. Вони будували великі човни (близько 15 метрів в довжину), за допомогою яких можна було плавати навіть через океан. На човнах вони плавали через протоку Папуа, щоб глиняний посуд на борошно.
Географічне положення обумовлює особливий мікроклімат Порта-Морсбі. Через гірського ланцюга Оуен Стенлі щорічне випадання опадів становить всього 1200 мм - це набагато менше, ніж у решті районів Папуа Нової Гвінеї.З цим пов'язані короткочасні посухи та недоліки питної води. У той же час гори рятують місто від повеней, які регулярно відбуваються через зливи в решті частини країни з травня по листопад. З боку моря місто приховується кораловими рифами, які рятують його від негоди, яка приходить з північними вітрами.
Під час другої світової війни обидві воюючі сторони намагалися захопити Порт-Морсбі, щоб контролювати Коралове море і південну частину Тихого океану. У Битві 1942 флот союзників завдав поразки японському флоту, що прямував до Порту-Морсбі. Через рік японці зазнали поразки ще раз, при спробі взяти горід з боку гір Оуен Стенлі.
Завдяки розвитку промисловості в останні роки, місто значно виріс. З 1980 по 1990 рр населення Порта-Морсбі майже подвоїлося. Разом з населенням у багато разів зросла злочинність. Майже половина жителів в убогості в халупу-тимчасові будівлі.
Навколо міста розташовані каучукові плантації, молочні та експериментальні тваринницькі ферми. Порт-Морсбі експортує Копру, кава, каучук, деревину і золото. У 1998 році в експлуатацію пущ ен нафтопереробний завод.
У місті є свій університет.
Інші цікаві матеріали
Особливості територіально–галузевої структури Автономної Республіки Крим
Крим – це особливий культурно-історичний регіон України.
Кримська земля береже пам`ятки всіх історичних епох, тому її прийнято називати
музеєм під відкритим небом, золотим дном для археології. Історичне минуле Криму
сві ...
Рослинний світ Карпат
Карпати
─ величні і неповторні в красі своїй гори, покриті віковічними лісами,
бурхливі ріки, кришталево прозорі високогірні озера — «морські очі», барвистий
килим полонин ц отарами овець, мелодії гуцульської тр ...
Землевпорядкування та кадастр
У період реформування
земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема
економічного використання і відтворення природних ресурсів.
Зміни економічного механізму господарювання, перехід до економіки
ринкового ...