Сува. Фіджі
Місто Сува розташований на горбистому південно-західному березі острова Віті-Леву в південній частині Тихого океану - найбільшому з 100, що входять до складу Фіджі. Сува - столиця держави Фіджі й один із кращих портів у південній частині Тихого океану, в якому часто зупиняються трансатлантичні лайнери й транспортні судна, що курсують у водах Тихого океану. Сува - один із самих великих міст, розташованих на тихоокеанських островах. Щорічно сюди спрямовуються тисячі туристів з Азії, Австралії та США. З морського порту Цови відправляються на експорт золото, цукор і деревина.
Перші поселення з'явилися на Фіджі близько 1000 років до н.е. Остров'яни обробляли землю, розводили свійських тварин і займалися гончарною справою. Голландські дослідники відвідали Фіджі в XVII столітті, а в 1874 році острова були приєднані до Великобританії, яка прагнула здобути морський порт Цови. Столицею колонії Сува стала 8 років потому, в 1882 році, коли стало ясно, що старої столиці - місту Левука вже більше нікуди розширюватися. На Фіджі європейці стали вирощувати кокоси, бавовну й цукровий очерет. Спочатку Сува являла собою маленьке поселення, огорнуте пилу влітку й у бруді взимку. Однак поступово Сува почала перетворюватися в місто, а потім і в найбільше місто на Фіджі. Під час другої світової війни Саву була передовою базою військово-морських сил і ВВС Великобританії. Місто стало столицею незалежної держави Фіджі в 1870 році, звільнившись від колоніальної залежності від Англії. У 1987 році країна вийшла зі Співдружності, після того як у країні відбувся державний переворот. Сьогодні це столиця Республіки Фіджі й саме жваве місце південної частини Тихого океану після міст Австралії і Нової Зеландії. У самому місті проживає більше 100000 осіб; ще 40000 живуть уздовж 25-кілометрового шосе, що веде його від Цови в аеропорт Наусорі.
Сува - найбільш неоднорідний в етнічному плані місто у Фіджі. Тут живуть фіджійци, індуси, китайці, вихідці з Тонга, самоанці, ротуманци, європейці та багато інших. Це своєрідний "фруктовий салат", саме так називають місцевих жителів самі жителі міста. Фіджійци і індуси - нащадки робітників, завезених англійцями ще наприкінці XIX - початку XX століть для роботи на плантаціях цукрового очерету - становлять приблизно половину населення. Між ними існують постійні тертя. У ряді випадків тертя, засновані на боротьбі між цими двома етнічними групами за політичну й економічну владу, переробки стають в жорстокі сутички в Суві.
У міста є один недолік, це погода. Тут волого й часто буває дуже брудно. Сува постійно міняється, залежно від погоди. Вона сяє і виблискує під променями сонця, і здобуває тьмяний металевий відтінок у період дощів, а дощі йдуть тут досить часто.
У місті і навколо нього побудована безліч католицьких церков, мечетей, індуських і сикхських храмів; є навіть занедбаний єврейський цвинтар.
Тут є що подивитися: дуже колоритно виглядає місцевий ринок, а все життя Цови зосереджена на центральній вулиці - Вікторія Парейд, і на якій знаходяться банки, готелі, ресторани, нічні клуби й багато чого іншого.
Ділова частина міста добре відбиває присутність англійців у минулому. Багато будинків, включаючи масивний будинок уряду, були побудовані в ті часи, коли Сува була британською колонією. Починаючи з 1960-х років, місто змінилося завдяки сучасним готелям та іншим будівлям. Недалеко від центру розташований будинок державного університету.
У місті є пляж, проте і жителі і приїжджі вважають за краще купатися і загоряти в Пасифик Харбор, - містечку на березі океану, в 20 хвилинах їзди від столиці.
Магазини, що продають безмитні товари, екзотика тропіків і незвичайні готелі залучають на Суву велике число туристів, що забезпечує зайнятість значної частини міського населення. Багато хто працює на заводах по переробці цукру, виробництву напоїв, будматеріалів, миловарних заводах і тютюнових фабриках. Розвиток промисловості і туризму в 70-х роках XX століття привело до значного зростання населення столиці. Через нездатність уряду забезпечити житлом нових городян, вздовж околиць Цови виросло тимчасові поселення.
Інші цікаві матеріали
Розміщення продуктивних сил Волинської області
Як свідчить
досвід, за останні роки відбулися істотні зміни в структурі господарства
регіонів України, які підняли на рівні областей і територіально-господарських
районів складний комплекс проблем розвитку і розміщення ...
Продуктивні сили Полтавської області
Полтавщина з 1036 року ввійшла до
складу Київської Русі, а саме Переяславського князівства. За часів Богдана
Хмельницького територія Полтавщини була розподілена між сімома козацькими
полками (Переяславським, Іркліївськи ...
Вугільна промисловість України і Польщі сучасний стан та перспективи
У Європі на сьогодні
тільки дві країни, – Україна і Польща, – зберегли вугледобувну промисловість,
яка працює як для енергетичного, так і для металургійного сектора економіки.
При цьому якщо Польща практично завершила ї ...