Клімат
Західні схили гірських хребтів Фьордленда відносяться до одних з найбільш вологих регіонів на планеті. Клімат в заповіднику - різко океанічний. Температура взимку (у липні) становить приблизно 5 ° C, влітку (у січні) - близько 23 ° C. Схили гір вкриті вологими тропічними лісами (сельва). Протягом 200 днів у році тут йдуть дощі, рівномірно випадають протягом року. У зв'язку з численними і тривалими опадами на морській поверхні у фіордах постійно зберігається 40-метровий шар прісної води.
Флора і фауна
У гірських лісах серед інших порід дерев зустрічаються сріблястий нотофагус віком до 800 років. У парковій зоні численні болота з відповідною рослинністю.
У зоні національного парку проживають найбільша кількість лісових птахів Нової Зеландії, їх рідкісні представники, в тому числі останні збережені какапо і такахе. Зустрічаються також південний ківі, скелястий кропив'яник, косоклюв, стрілок, новозеландські качки, векаралла, желтолобий стрибучий папуга. У Фьордленда водиться близько 3.000 видів комах, з яких 10% зустрічається тільки на території парку. З завезених тварин у Фьордленда слід зазначити оленів вапити, кускус і щурів.
У фіордах мешкають новозеландські морські котики, толстоклювая пінгвіни, а також субтропічні губки, молюски і корали. Тут знаходиться найбільша в світі колонія чорних коралів.
Іден Парк
«Іден Парк» (англ. Eden Park) - найбільший стадіон Нової Зеландії. Арена розташована в Окленді, найбільшому місті країни за чисельністю населення. Об'єкт знаходиться в 3 кілометрах на північний захід від центрального бізнес-району міста.
Стадіон має багатою спортивної і суспільної історією. Високий статус міжнародних заходів, що проводяться на «Іден Парк», робить арену абсолютно унікальним об'єктом. Взимку «Парк» приймає здебільшого регбійні змагання, в той час як влітку стадіон використовується для гри в крикет. Останнім часом на Оклендської арені також проводяться матчі з футболу та регбіліг. Для успішного виконання всіх покладених на арену функцій була встановлена знімна крикетна майданчик.
У 2011 році арена прийняла кілька матчів групового етапу, два чвертьфінали, обидва півфінали, втішний фінал і фінал чемпіонату світу з регбі. Крім того, стадіон прийняв вирішальний матч чемпіонату 1987 года, що зробило «Іден Парк» першою ареною, на якій пройшли два фіналу світової першості.
На стадіоні пройдуть матчі чемпіонату світу з крикету 2015 року, який Нова Зеландія проведе спільно з Австралією.
Скай тауер
Скай Тауер (англ. Sky Tower) - телекомунікаційна вежа в Окленді, Нова Зеландія. Висота вежі становить 328 метрів і вона є найвищою спорудою в південній півкулі. Будівництво було розпочато в 1994 і завершено в 1997 році.
Вежа є частиною комплексу казино SKYCITY Окленд. В Скай Тауері розташовані 2 ресторани, один з котрих обертається на 360° раз на годину і розташований на висоті 190 метрів. Також в вежі розташовані три обсерваторії. Нижня на висоті 186 метрів, верхня на висоті 220 метрів. На висоті 192 метри розташований майданчик SkyJump, з котрого проводяться стрибки (банджі-джампінг) з альпіністським спорядженням.
Будівництво вежі обійшлося в $50 млн.
Таупо
Таупо (англ. Taupo) - кратерне озеро на Північному острові в Новій Зеландії. На берегах озера розташоване однойменне місто Таупо.
Таупо найбільше озеро в Новій Зеландії і найбільше прісне озеро в регіоні південної частини Тихого океану і Австралії. Площа - 616 км². Найбільша глибина - 186 м. Найбільша довжина - 44 км. Довжина берегової лінії - 193 км. Площа водозбору - 3 487 км². З озера витікає річка Уаїкато.
Інші цікаві матеріали
Нафтова промисловість України
Нафтова газова промисловість є
складовою частиною паливно-енергетичного комплексу України. Нафта є не тільки
цінним паливом, але й сировиною для різних галузей промисловості.
Паливно-енергетичний комплекс (ПЕК)
- це ...
Калінінградська область на карті Європи
На основі рішень Потсдамської
конференції (1945 р.) частину Східної Пруссії (район Німеччини) увійшла до
складу Російської Федерації. До квітня 1946 року на цій території знаходився
Кенігсберзький особливий військовий о ...
Дослідження яружно-балочного рельєфу Кривбасу як одного з елементів знань про природу рідного краю на заняттях географічного гуртка
Однією з базових складових частин географічної освіти є
знання про найближче географічне оточення – природу рідного краю. Найбільш
ефективному і поглибленому засвоєнню краєзнавчого матеріалу сприяє активне
самостійне до ...